Bağdat Caddesi, son günlerde eski formuna kavuştu. Hala Anadolu yakasında nefes alabileceğimiz en nezih alan olduğu da bir gerçek…

Fiyonk Bakery, Caddebostan’da Şimşek Sokak’ta. Caddebostan’ın en sakin ve huzurlu sokağı diyebilirim. O telaşeden, gürültüden uzak. Bu duruma uygun da bir mekan yaratılmış Fiyonk’un sahiplerince. Geniş, ferah bir alanda, kış bahçesi, incelenecek kadar güzel dekoratif öğeler, saatlerce oturmak isteyeceğiniz rahat koltuklara eşlikçi yastıklar… 70, 80 ve 90’lı yıllarının en güzel müzikleri eşliğinde şirin bir atmosferin keyfini çıkarmak isteyenleri buraya alalım kısaca.

Özellikle içeriye girdiğinizde sergilenen kurabiye ve tatlıları görünce doğru yerdeyim diyeceğinize eminim. Tam bunu düşünürken burnunuza yeni pişen mis gibi tatlı çeşitlerinden birinin kokusu doluşabilir, benden söylemesi. Fiyonk Bakery & Cafe’de birçok tatlı çeşidini bulmak mümkün. Tartlar, kekler, kurabiyeler her biri iştah açıcı görünüyor.

Ben burayı iki kez ziyaret ettim. Birinde kahvem eşliğinde uzun bir müddet kitap okudum, diğerindeyse enfes kahvaltısının tadına baktım. Gerçekten, Bağdat Caddesi üzerinde yapılabilecek en güzel ve leziz kahvaltıydı ki Cadde üzerinde böyle bir eksikliğin olduğunu hep söylerim. Her şey taptazeydi ve özellikle mini pancake ve pişilerine bayıldım. Ev yapımı reçeller, peynir çeşitleri, ekmekler ve acuka enfesti. Bununla birlikte yumurta çeşitleri de denenmeli. Öğlen saatlerinde geldiğinizde de  birçok seçenek sizi bekliyor. İyisi mi Cadde’ye yolunuzu düşürün bu aralar!

Fiyonk Bakery & Cafe Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. Şimşek Sok. No:4 Kadıköy / İstanbul

İstanbul’un farklı köşelerinden yepyeni mekan önerileri için Bu Hafta Sonu Keşfedin: İstanbul’un Yepyeni 10 Mekanı başlıklı listemize ve MEKANkategorimize göz atmayı unutmayın. Bununla da kalmayın, siz de yeni keşfettiğiniz mekanları theMagger’da yazın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?