Bağdat Caddesi, son günlerde eski formuna kavuştu. Hala Anadolu yakasında nefes alabileceğimiz en nezih alan olduğu da bir gerçek. Fiyonk Bakery & Cafe ise bana göre burayı renklendiren mekanlar arasında yer alıyor. 

Konum

Fiyonk Bakery, Caddebostan’da Şimşek Sokak’ta bulunuyor. Caddebostan’ın en sakin ve huzurlu sokağı diyebilirim. Telaşeden, gürültüden uzak. Bu duruma uygun bir mekan yaratılmış Fiyonk’un sahiplerince. Geniş ve ferah bir alanda kış bahçesi, incelenecek kadar güzel dekoratif öğeler, saatlerce oturmak isteyeceğiniz rahat koltuklara eşlik eden yastıklar… Kısaca 70, 80 ve 90’lı yıllarının en güzel müzikleri eşliğinde şirin bir atmosferin keyfini çıkarmak isteyenleri buraya alalım.

IMG_8450
Fiyonk Bakery & Cafe: Cadde’de Huzur Dolu Bir Mekan

Özellikle içeriye girdiğinizde sergilenen kurabiye ve tatlıları görünce doğru yerdeyim diyeceğinize eminim. Tam bunu düşünürken burnunuza yeni pişen mis gibi tatlı çeşitlerinden birinin kokusu doluşabilir, benden söylemesi. Fiyonk Bakery & Cafe’de birçok tatlı çeşidini bulmak mümkün. Tartlar, kekler, kurabiyeler hepsi iştah açıcı görünüyor.

Ben burayı iki kez ziyaret ettim. Birinde kahvem eşliğinde uzun bir müddet kitap okudum, diğerindeyse enfes kahvaltısının tadına baktım. Gerçekten, Bağdat Caddesi üzerinde yapılabilecek en güzel ve leziz kahvaltıydı ki Cadde üzerinde böyle bir eksikliğin olduğunu hep söylerim. Her şey taptazeydi; özellikle mini pancake ve pişilerine bayıldım. Ev yapımı reçeller, peynir çeşitleri, ekmekler ve acuka enfesti. Bununla birlikte yumurta çeşitleri de denenmeli. Öğlen saatlerinde geldiğinizde de  birçok seçenek sizi bekliyor. İyisi mi Cadde’ye yolunuzu düşürün bu aralar!

Fiyonk Bakery & Cafe Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. Şimşek Sok. No:4 Kadıköy / İstanbul

Instagram: @fiyonkbakery

İlginizi çekebilir: Çağla Meknuze’den “Neni Brasserie: Caddebostan’da Vizesiz Lezzet Turu”