Bağdat Caddesi, eski formuna kavuştu kavuşacak derken son bir aydır her gidişimde eski tadı aldığım, sonunda dediğim bir hale geldi. Yine cıvıl cıvıl ve neşeli günlerine dönüş yaptı. Bu değişim pek çok leziz mekanı da beraberinde getirdi. Grillin’ Guys, bence bunların en iyilerinden!

Şaşkınbakkal’daki Boyner, Bağdat Caddesi buluşmalarının hep odak noktasıdır. Orada buluşulup, gidilecek yere doğru yol alınır ya hani, şimdi çok yakınında enfes bir mekan var. Özellikle hamburger severler mutlaka Boyner’in karşı sokağında bulunan Grillin’Guys’a uğramalı! Bağdat Caddesi’nde iyi burger bulmak oldukça güçken önce Snob, şimdi de Grillin’ Guys büyük umut vaat ediyor bana kalırsa. Mekan minik ve şirin, ara sokakta olmasına rağmen caddeye öyle yakın ki, Bağdat Caddesi’nin tüm renklerini hissederek keyifle yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.

Mekanın en iddialı olduğu konu tabii ki çeşit çeşit burgerleri; ancak menüde salata, makarna, tost gibi seçenekler de mevcut. Mesela füme kaburga, mısır, mercimek, anasonlu kıtır ve soğan turşusu ile hazırlanmış ‘’Smoked’’ veya klasik ‘’Aegan Salad’’ diyette olup, sağlığına dikkat edenler için birebir. Buraya kadar geldiysek diyeti bir kenara bırakırım diyenlerdenseniz benim gibi öncelikle ortaya Chili soslu patates ve jalapeno ile lezzetlendirilmiş patates veya 6 saat kaynatılarak yapılan tiftik et, gravy sos ve eritilmiş peynir ile hazırlanan patates kızartmalarından söylemelisiniz. Bunların sizi hemen doyurmasına izin vermeyin çünkü fırından yeni çıkmış günlük ve taze olarak kendileri tarafından üretilen ekmeklerle hazırlanan burger çeşitleri sizi bekler!

Özellikle kibrit patates, kıtır soğan, kırmızı soğan turşusu ve cheddar ile hazırlanan ‘’Crispy Double Cheese Burger’’ enfes! Birçok etli burger çeşidinin yanı sıra, tavuklu ‘’Curry Fried Chuck’’ı da leziz bulduk. Hamburgere bayılan biri olarak, ekmeğin kendi yapımları olması ve içerisindeki sosların dengesini güzel oluşturmalarıyla Grillin’ Guys’ın rakipleri arasında farklı bir yere konumlanacağını düşünüyorum. Unutmadan, yemeğin üzerine bir de keçi sütünden elde edilen dondurmalarını deneyin derim!

Grillin Guys’ Facebook hesabı.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?