Eski formuna ha kavuştu ha kavuşacak derken son bir aydır Bağdat Caddesi’ne her gidişimde eski tadı aldığımı hissediyorum. Burası yine cıvıl cıvıl ve neşeli günlerine dönüş yaptı, bu değişim de pek çok leziz mekanı beraberinde getirdi. Grillin’ Guys, bence bunların en iyilerinden!

Konum

34535263_1782261041812658_2267173756495462400_n
Grillin’ Guys

Şaşkınbakkal’daki Boyner, Bağdat Caddesi buluşmalarının hep odak noktasıdır. Orada buluşulup gidilecek yere doğru yol alınır ya hani, şimdi buranın çok yakınında enfes bir mekan var. Özellikle hamburger severler mutlaka Boyner’in karşı sokağında bulunan Grillin’ Guys’a uğramalı! Bağdat Caddesi’nde iyi burger bulmak oldukça güçken önce Snob, şimdi de Grillin’ Guys büyük umut vaat ediyor bana kalırsa. Mekan minik ve şirin, üstelik ara sokakta olmasına rağmen Bağdat Caddesi’ne öyle yakın ki, caddenin tüm renklerini hissederek keyifle yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.

grills 2
Grillin’ Guys

Mekanın en iddialı olduğu konu tabii ki çeşit çeşit burgerleri ancak menüde salata, makarna, tost gibi seçenekler de mevcut. Mesela füme kaburga, mısır, mercimek, anasonlu kıtır ve soğan turşusu ile hazırlanmış “Smoked” veya klasik “Aegan Salad” diyette olup sağlığına dikkat edenler için birebir. Buraya kadar geldiysek diyeti bir kenara bırakırım diyenlerdenseniz eğer; benim yaptığım gibi öncelikle ortaya Chili soslu patates söyleyebilirsiniz. Mekanın jalapeno ile lezzetlendirilmiş patates veya altı saat kaynatılarak yapılan tiftik et, gravy sos ve eritilmiş peynir ile hazırlanan patates kızartması seçenekleri de var. Yalnız küçük bir uyarı, bunların sizi hemen doyurmasına izin vermeyin çünkü fırından yeni çıkmış, günlük ve taze olarak kendileri tarafından üretilen ekmeklerle hazırlanan burger çeşitleri sizi bekler!

34815589_1784150658290363_3581901114527711232_n
Grillin’ Guys

Özellikle kibrit patates, kıtır soğan, kırmızı soğan turşusu ve cheddar ile hazırlanan ‘’Crispy Double Cheese Burger’’ enfes. Birçok etli burger çeşidinin yanı sıra, tavuklu ‘’Curry Fried Chuck’’ı da leziz bulduk. Hamburgere bayılan biri olarak, ekmeği kendilerinin yapıyor oluşu ve oldukça lezzetli soslarıyla Grillin’ Guys’ın rakipleri arasında farklı bir yere konumlanacağını düşünüyorum. Unutmadan, yemeğin üzerine bir de keçi sütünden yapılan dondurmalarını deneyin derim!

Grillin’ Guys Adres: Suadiye Mah., Kazımözalp Sokak Kazım Kulan Çarşısı No:22, 34742/Kadıköy

Instagram: @grillinguys

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Kadıköy Burger Postası: BOB, BroX ve Zapata”