Hopdaddy Burger, yıllardır burada hizmet veriyor oluşuyla, Yeniköy mekanlarının olmazsa olmazlarından. Oldukça fazla müdavimi var, havaların ısınmasıyla birlikte önünde kuyruk oluşturacak cinsten. Yeniköy’ün bu güzide hamburgercisi, geçen sene kapılarını Maslak’ta da açtı ve kitlesini daha da genişletti. Maslak şubesi iş çıkışlarında lezzetli bir hamburger yemek ya da bir şeyler içmek isteyenler için “pub” tarzıyla farklı bir konseptte hizmet veriyor ve size keyifli anlar vadediyor.

Konum

43255428_167461804190070_1534723409898505566_n
Hopdaddy Burger: Yeniköy’ün Leziz Burgercisi

Ben bu yazıda Hopdaddy’nin sıklıkla gittiğim Yeniköy şubesinden ve buradaki favorilerimden bahsedeceğim. Hamburgerleri kadar ortamının da keyifli olduğu bu mekan, güzel bir yürüyüşün ardından tam da koca bir hamburgeri hakettiğiniz zaman hemen herkesin aklına gelecek, Yeniköy’deki “o” yer.

Burada her şeyin bir reçetesi var. Hamburger ekmeklerinden, soslara, sosislilere ve tabi ki hamburgerlere kadar. Ekmekler, özel olarak normal ve kepekli olarak üretiliyor. Kepekli ekmeği istediğiniz bütün hamburgerlerle eşleştirip seçebiliyorsunuz. Bu hamburger ekmeği tercihini kepekliden yana yapmak isteyenler için oldukça iyi bir haber! Buradaki hamburgerlerin mükemmel ikilisi olan ve reçetesi bir sır gibi saklanan Hopdaddy sos, her hamburgerin yanında mutlaka geliyor. İçinde tatlı biber, mayonez ve sekiz farklı baharatın olduğunu öğrendim. Bu sosun sırrını daha detaylı öğrenmek isterseniz belki siz de şansınızı deneyebilirsiniz 🙂

Gelelim hamburgerlerine… Benim favorim The Brooklyn Burger. Burgerin lezzetini taçlandıran, bana kalırsa en az cheddar kadar hamburgere yakışan Emmantel peyniri. Eğer hamburgerin içinde peynir arayanlardasınız mutlaka tadın derim, pişman olmayacak, hatta arkadaşlarınıza da tavsiye edeceksiniz.

IMG_5944
Hopdaddy Burger: Yeniköy’ün Leziz Burgercisi

Lokum In The House, bir diğer tercihim. Geleneksel ve farklı sunumuyla ilgi çekiyor, içindeki Hopdaddy sos ile lokum güzel bir uyum yakalıyor. Bilirsiniz lokum burgerlerde et seçimi çok kritik oluyor. Bu hamburgerdeki etin adına yakışır derecede “lokum” olduğunu söyleyebilirim.

Hamburgerin içinde kıtır soğan sevenler için ise önerim Hopdaddy Burger. Hamburgerin içinde yine özel soslarından bulunuyor ve buranın klasikleri arasında yer alıyor. Tadı damağımda kalsın, buraya bir daha gelme sebebim olsun diyorsanız mutlaka tatmanızı öneririm.

Hopdaddy’nin menüsünde farklı lezzetler de var. Çeşitli soslarla servis edilen hot dog’lar, mini burgerler ve son dönemlerde sıklıkla karşılaşmaya başladığımız Vegan Burger bunlardan bazıları. Hopdaddy, lezzetli hamburger yemek isteyenlerin Yeniköy’de ya da Maslak’da ziyaret edebileceği, hizmet kalitesi ve lezzetleriyle iyi vakit geçirebilecekleri güzel bir alternatif.

Instagram

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den “İstanbul En İyi Burgercileri”