Mekanların açılmasına birkaç gün kalmışken hepimiz arkadaşlarımızla saatlerce sohbet edip, tadı damağımızda kalacak lezzetli tatlar deneyebileceğimiz mekan arayışlarına şimdiden girdik. Biz de nereye gitsek diye düşünenlerimiz için, Çankaya Yıldız’da keşfettiğimiz Hound Coffee & Eatery’de yaşadığımız deneyimlerimizi paylaşmak istedik. Bu arada altını çizmekte fayda var Hound Coffee & Eatery hayvan dostu bir mekan! Sabahtan akşama kadar rahat rahat, kendi evinizde gibi keyif yapabileceğiniz bu mekanda hayvan dostlarınız da en az sizin kadar rahat edecek.

Konum

Hound Coffee & Eatery, birbirinden lezzetli kuvasan ve kahveleri ile adını etraftan sıkça duyduğumuz bir kafeydi. Geçtiğimiz Mart ayında pandemi yasakları kalkınca, yola çıktık ve arkadaşımla birlikte koşarak Hound Coffee & Eatery’yi görmeye ve lezzetli tatlarından denemeye koyulduk.

Hound Coffee, açık ve geniş bir oturma alanına sahip, her bir köşesi farklı bir konseptte dizayn edilmiş, sıcacık bir mekan. İçeri girdiğinizde, her biri farklı bir köşede uzanmış keyif yapan hayvan dostlarımız tarafından karşılanıyorsunuz. O mis gibi fırından yeni çıkmış kruvasanların çıtır sesi ile kahve kokuları karışarak başınızı döndürmeye yetiyor. 

https://www.instagram.com/p/CIU_E0RAhZk/

İçeride bir noktada rahat ve geniş koltuklarda dinlenerek kahvenizi yudumlama imkanı yakalarken, başka bir noktada yüksek masalar ve bar sandalyelerinde arkadaşlarınızla çok daha samimi bir sohbet ortamı bulabilirsiniz. Sakin ve huzurlu ortamı sayesinde rahatlıkla kitabınızı okuyabilir ya da ders çalışabilirsiniz. Mekanın aynı zamanda geniş bir açık alanı da bulunuyor.

Bu güzel ambiansın içinde çikolatalı kruvasan ve yanında yumuşak içimli bir flat white deneyebileceğiniz güzel lezzetler arasında… Eğer “Ben kruvasanla yetinemem!” diyorsanız, o zaman harika cheesecake ve magnolia’lardan birini deneyebilirsiniz. Sağlıklı ve lezzetli yemek alternatiflerinin de olduğunu ekleyelim. Öncelikli tavsiyemiz ise kahvaltıda pancake ve yanında taze sıkılmış limonata.

Çankaya’da bulunan Hound Coffee’ye her ne kadar şehir merkezinden ulaşım biraz zor olsa da bir fırsat vermelisiniz. Belki sevdiğiniz bir arkadaşınız ile kahvaltı etmek için, belki kısa bir kahve molası vermek için ya da belki de sadece kafa dinlemek için uğramak isteyebilirsiniz. Özellikle de hayvan dostlarınız ile gidilebilecek mekanların başında yer alıyor burası. İyi haber şu ki; rezervasyon yaptırmanız gerekmiyor. Oldukça geniş iç ve dış alana sahip mekanda her zaman, herkes için yer bulunabiliyor.

Eğer yolunuz Hound Coffee & Eatery’e düşerse şimdiden afiyette olduğunuz keyifli bir zaman geçirmenizi dileriz. İncelemek isterseniz Instagram hesabı @hound_coffee, adresi de Hilal Mahallesi, 702. Sokak, 5/B Çankaya, Ankara. Sevgiler…

Kapak Fotoğrafı: Instagram @hound_coffee

İlginizi çekebilir: Canan Keles’ten Kapı Ankara