Çok iddialı başlıyorum yazıma: Koşuyolu’nda Kaen Sushi yer alıyor. Burada sushi yemeden İstanbul’da sushi yedim demeyin!

Kaen Sushi, Kadıköy
Kaen Sushi, Kadıköy | Fotoğraf: Instagram / @Kaensushi

Konum

Kaen Sushi, Kadıköy

Kaen Sushi İstanbul’un bence en iyisi. “Rolling with Passion” diyerek yola çıkan bu mekan, mottosu’nun hakkını sonuna kadar veriyor… Yapılan her sushi ayrı bir zevk, ayrı bir sunum ve çok büyük özenle hazırlanıyor. Eminim, Kaen’i denedikten sonra müptelası olacaksınız ve daha önce yediğiniz sushi’ler, sanki beklemiş pilav gibi gelecek.😊 Eğer siz de bir sushi meraklısıysanız veya olmak istiyorsanız, mutlaka burayı denemelisiniz.

Kaen, gerçekten çok tatlı bir mekan. İçerisi şık ve bir o kadar da kalabalık. Bu sebeple mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Şef sushi’leri barda hazırlıyor, eğer iki kişiyseniz barda oturup kendisinin neler yarattığını izlemek de keyifli olabiliyor.

Kaen Sushi’de Ne Yemeli?

Biz Kaen Sushi’ye gittiğimiz zamanlar, başlangıç olarak Ebi Tempura’yı (Karides Tempura) tercih ediyoruz. Tatlımsı bir sosu var, bence oldukça leziz bir tat.

Kaen Sushi
Kaen Sushi – Kosei Roll, California Roll ve Dosei Roll | Fotoğraf: Begüm Kartal

Sushi’lere gelirsek de, öncelikle hepsi Instagram hesabında gözüktüğü gibi! Fotoğraflar ne kadar güzelse gerçekte de o kadar güzel ve lezzetliler.

Benim damak tadıma en çok uyan sushi’ler: Kosei Roll, California Roll ve Dosei Roll oldu. Ama aralarından birini seçmem gerekirse, Kosei Roll‘u kesinlikle denemelisiniz derim, ona adeta bayıldım. Üzerindeki yengeç salatası, ayrıca çok başarılıydı. Bir sushi klasiği California Roll ve şefin imza tatlarından biri olan Dosei Roll da masamıza lezzet kattı.

Kaen Sushi
Kaen Sushi – Teriaki Chicken Roll, Spicy Shrimp Roll | Fotoğraf: Begüm Kartal

Teriaki Chicken, Spicy Shrimp, Spicy Salmon ve Dragon Roll ise deneyip sizlere bizzat tavsiye ettiğim harika tatlardan. Pişman olmayacaksınız hatta nerden bulaştırdın Begüm bizi diyebilirsiniz! Ayrıca şef kendisini sürekli yeniliyor, her gittiğinizde menüyü yeni tatlar eklenmiş hali ile buluyorsunuz. Hatta aynı sushi farklı zamanlarda, farklı soslarla da sunulabiliyor. Şimdiden afiyet olsun…

Kapak fotoğrafı: Instagram / @Kaensushi

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den Ororo Sushi Bar