Şehrin telaşından yorulduğum, kendimi doğaya atmak istediğim bir anda yapılan Karamürsel planı ilaç gibi geldi, sırf yolda olmak bile güzel aslında ama vardığımızda yaşadığımız huzur tarif edilemez…

Neymiş bu Karamürsel dediğinizi duyar gibiyim; ama işin aslı burayı bize asıl sevdiren Papuli Butik Otel oldu. İzmit-Yalova yolundan giderek ulaşabileceğiniz Karamürsel’e kısa yoldan gidelim diyerek Osmangazi Köprüsü’nden gittik. Bu şekilde yaklaşık 50 dakikada Papuli Butik Otel’in kapısında olduk. Merkeze 4 km uzaklıkta, bu gizli kalmış vahayı mutlaka keşfetmelisiniz. Arabadan inip de bahçeye girdiğimiz an vurulduk. Bir yanda deniz manzarası, bir yanda da Papuli’nin bulunduğu mevkiinin (Çamçukur Köyü) doğallığı, yeşilliği bizi kendine çekti.

Hemen ardından masamıza yerleşip mis gibi kokuların içinde tek tek kahvaltılık ürünlerin gelişini izledik. Minci, sıcacık fırından çıkmış ekmekler, pişi, doğal ve ev yapımı reçel çeşitleri, peynirler, muhlama… Hele o enfes böreklerden bahsetmeyeyim bile. Son zamanlarda yaptığım en keyifli kahvaltıyıdı, rahatlıkla söyleyebilirim.

Kahvaltıyı yaptığımız tuğla binanın içinde bir sürü hoş ayrıntı vardı. Doğu Karadeniz’de bulunan köy evlerine benzeyen iki katlı minik kâgir evde, aynı zamanda konaklama şansınız da var. Şehirden kaçıp kafa dinlemek, bir yandan da lezzetli yemekler ve doğayla iç içe olmak için gerçekten harika bir adres Papuli. Özellikle akşam kalırsanız şömine başınca sıcacık içecekler veya yöresel yemeklerle saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacağınıza eminim.

Biraz gezeyim, farklı şeyler de yapayım derseniz Karamürsel size birkaç seçenek sunuyor. Bizim Papuli’den sonra gittiğimiz Başdeğirmen Alabalık tesislerinde, doğa yürüyüşü yapabilir, aynı zamanda bahçedeki küçük evlerin birinde konaklayabilirsiniz. Lezzetli alabalıklardan tatmadan dönmeyin. Yola çıkmadan önce kısa bir kahve ve manzara molası vermek isterseniz de Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Özellikle yollar, epey huzur verici.

Bu da ilginizi çekebilir: Fazla uzaklara gitmeden şehirden uzaklaşmak isteyenlere 10 farklı öneriye Tatilde İstanbul Yakınında Gidebileceğiniz 10 Yer listemizde yer vermiştik.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?