Şehrin telaşından yorulduğum, İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan kendimi doğaya atmak istediğim bir anda yapılan Karamürsel planı ilaç gibi geldi. Sırf yolda olmak bile güzel aslında ama Papuli Butik Otel ile karşılaştığımızda etrafımızı saran huzur tarif edilemezdi…

Papuli Butik Otel

Neymiş bu Karamürsel dediğinizi duyar gibiyim ama bizim için buranın vurucu detayı kesinlikle Papuli Butik Otel (Papuli Köy Evi) oldu. İzmit -Yalova yolundan giderek ulaşabileceğiniz Karamürsel’e kısa yoldan gitmeyi tercih ettik ve Osmangazi Köprüsü’nden devam ettik. Bu şekilde yaklaşık 50 dakikada Papuli Butik Otel’in kapısındaydık. Merkeze 4 km uzaklıkta, bu gizli kalmış vahayı mutlaka keşfetmelisiniz. Arabadan inip de bahçeye girdiğimiz an vurulduk! Bir yanda deniz manzarası, bir yanda da Papuli’nin bulunduğu mevkii yani Çamçukur Köyü’nün doğallığı bizi kendine çekti.

Hemen ardından masamıza yerleşip mis gibi kokular eşliğinde teker teker kahvaltılık ürünlerin gelişini izledik. Minci, sıcacık fırından çıkmış ekmekler, pişi, doğal ve ev yapımı reçel çeşitleri, peynirler, muhlama… Hele o enfes böreklerden bahsetmeyeyim bile. Son zamanlarda yaptığım en keyifli kahvaltıyıdı, rahatlıkla söyleyebilirim.

Kahvaltıyı yaptığımız tuğla binanın içinde bir sürü hoş ayrıntı vardı. Bu arada söylemeden geçmeyeyim, Doğu Karadeniz’de bulunan köy evlerine benzeyen bu iki katlı minik kâgir evde, aynı zamanda konaklayabiliyorsunuz da. Şehirden kaçıp kafa dinlemek, bir yandan da lezzetli yemeklerle ve doğayla iç içe olmak için gerçekten harika bir adres Papuli. Özellikle akşam kalmaya karar verirseniz şömine başında sıcacık içeceklerle veya yöresel yemeklerle saatin nasıl geçtiğini anlayamayacağınıza eminim.

Biraz gezeyim, farklı şeyler de yapayım derseniz Karamürsel size birkaç seçenek sunuyor. Bizim Papuli’den sonra gittiğimiz Başdeğirmen Alabalık tesislerinde, doğa yürüyüşü yapabilir, aynı zamanda bahçedeki küçük evlerin birinde konaklayabilirsiniz. Lezzetli alabalıklardan tatmadan da dönmeyin. Yola çıkmadan önce kısa bir kahve ve manzara molası vermek isterseniz ise Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Özellikle yollar epey huzur verici, benden söylemesi!

Papuli Butik Otel Adres: Çamçukur Mah., Küme Evleri No:232, 41500 Karamürsel/Kocaeli

papulibutikotel.com/

İlginizi çekebilir: “İstanbul’a Yakın, Doğayla İç İçe Öneriler”

İlginizi çekebilir: “Yakınlarda Bir Yere Gidelim: Günübirlik İstanbul Kaçamakları”

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN