Birini sevmek, birine aşık olmak en güzel duygulardan biridir, tabii ki o kişiye duygularını açabiliyorsanız (buna cesaretiniz varsa)… Peki sizin sevdiğiniz kişiyi yakın bir arkadaşınız da seviyorsa, işte o zaman ne yapacaksınız? Türk sinemasında bu sahneye daha önce denk gelmişsinizdir, aynı kızı iki yakın arkadaş, hatta kardeş bile sevebilirken; kız ikisinden birini seçmek zorunda kalır, biz de ekranda “diğerini seçseydin ya” diye dövünürdük ara ara. Peki, teknoloji bu kadar gelişme gösterirken duygularımızı mobil bir uygulama ile dile getirsek nasıl olurdu? İşte bu konuyu ele alan bir diziyi size önermek istiyorum: Love Alarm.

youtube play youtube play

2019 Kore yapımı Love Alarm, bilim kurgu, dram ve fantazi üzerine kurgulanmış. Yer yer içinizi cız ettiriyor, yer yer de aşk ne güzel bir duyguymuş dedirtiyor. Konu tabii ki aşk, ama bu bildiğiniz aşkı almışlar mobil uygulamaya entegre etmişler… Böyle deyince garip geliyor biliyorum ama izleyince pişman olmayacağınız bir dizi!

Dizinin konusundan söz edelim… Kim Jo Jo ailesini kaybedince teyzesiyle yaşamak zorunda olan genç bir kızdır. Okuluna devam ederken de, okulu bittikten sonra da ailesinin teyzesine bıraktığı borçlardan dolayı teyzesinin dükkanında çalışmak zorunda kalır. Hem teyzesi hem de teyzesinin kendisi ile aynı yaşta olan kızı ile anlaşamamaktadır. Bir yandan, okulda son dönemde bir mobil uygulama popülerlik kazanmıştır: Love Alarm. Herkes tarafından ilgi gören uygulamanın çalışma şekliyse şöyledir: Uygulama, onu telefonunda indiren, birbirlerine 10 metre mesafede bulunan ve birbirinden hoşlanan kişileri tespit edip gösterir. Öğrenciler arasında da buna “love alarm’ı çaldırmak” denilir. Örneğin, benim love alarm’ımı bugün 10 kişi ya da 15 kişi çaldırıyor denilip bununla gurur duyulur. (Günümüz Instagram postunuzun beğeni alması gibi düşünebilirsiniz.)

Love Alarm
Love Alarm| Fotoğraf: themoviedb.org

Biraz da karakterlerden bahsedelim. Hwang Sun Oh zengin ve popüler bir ailenin oğludur, Lee Hye Young ise Hwang Sun Oh‘ın evinde çalışan bir hizmetlinin oğludur, yalnız Hwang Sun Oh ile kardeş gibidirler. Bu ikili Kim Jo Jo‘nun okuluna gelirler. İkili Jo Jo yu görür görmez aşık olurlar ve aralarında bir rekabet başlar. Acaba hangisi Jo Jo’nun Love Alarm’ını çaldırabilecektir ve Jo Jo hayatının mutluluğuna ulaşabilecek midir? Yoksa bu aşk ikisinin arasının açılmasına mı neden olacaktır? Arkadaşlık, kardeşlik mi kazanacaktır yoksa aşk mı galip gelecektir?

Öncelikle dizinin birçok kişinin ilgisini çekebileceğini düşünüyorum. Oyunculuklar gayet başarılı. Dizi boyunca zaman zaman Kim Jo Jo’nun yaşamak zorunda kaldığı hayata üzülüyor, kimi zaman ise aşkın ne kadar güzel duygu olduğunu görüp iyi hissediyorsunuz. Hayatta sevgi mi kazanır yoksa para mı sorusunu çok yerde kendi kendinize sormak zorunda kalıyorsunuz. Güzel, keyifli, içinizi ısıtacak, yer yer de kadere az bir şey sövebileceğiniz bir dizi özetle. Love Alarm uygulamasına gelirsek de, hayatta gerçekte böyle bir uygulama olsa hayatınız nasıl olur diye de sormadan edemiyorsunuz… Bu arada, Love Alarm uygulamasının gerçeği de Google Play üzerinde yayında! 🙂

Kim Jo Jo- Hwang Sun Oh-Lee Hye Young
Kim Jo Jo- Hwang Sun Oh-Lee Hye Young | Fotoğraf: clickthecity.com

Diziyi izleyip dizi hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum! Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Netflix

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Netflix Dizi Önerileri