Çocukluğumuzun olmazsa olmazı Barbie’ler, Greta Gerwig, Margot Robbie ve Ryan Gosling ile birlikte bizlere tekrar merhaba diyor. 21 Temmuz’da vizyona girecek olan Barbie filmi hakkında konuşurken aynı zamanda Robbie’nin nasıl modern zamanlarımızın Barbie’si olduğunu beraber inceleyelim.

fzghlomamailhjw
Barbie Film Ekibi | Fotoğraf: Barbie Movie Resmi Sayfası

Çocukluğuma dair anılarımın çoğunda Barbie bebeklerim ve Barbie filmlerim yer alıyor. Eminim ki böyle olan tek kişi de değilimdir. Ruth Handler’ın 1959 yılında Mattel firmasıyla birlikte kızı Barbara’nın isminden esinlenerek Barbie adını verdiği bebekleri oyuncak piyasasına sürmesiyle yıllardır hayatımızda olan Barbie’ler, yıllardır başta ben olmak üzere birçok kişinin çocukluğunun bir parçası haline geldi. Şimdilerde ise daha Greta Gerwig’in Barbie’si ortada yokken bile saçları, stili ve tavırlarıyla bize Barbie’yi andıran Margot Robbie, günümüzün Barbie’si oldu.

21 Temmuz’da vizyona girecek olan Barbie filmi, daha beyazperdeye gelmeden son dönemlerin en çok konuşulan filmlerinden birisi haline geldi. Filmin haberi çıktığı andan itibaren hepimizi heyecanlandıran günümüz Barbie’sinin arkasında ise Hollywood’un en yetenekli yönetmenlerinden biri olan Greta Gerwig’in kalemi ve yönetmenliği var. Margot Robbie ve Ryan Gosling’i buluşturan Barbie filmi; Barbie dünyasında yaşayan bir oyuncak bebeğin, yeterince mükemmel olmadığı için yaşadığı yerden kovulması ve gerçek dünyadaki macerasını Greta Gerwig ve Noah Baumbach’ın kalemiyle biz seyircilere anlatacak.

Margot Robbie | Fotoğraf: InStyle

Daha vizyona girmeden Barbiecore akımını yaratan Barbie filmi, aynı zamanda birçok ünlü markayla da yaptığı iş birlikleriyle dikkatlerimizi üzerine çekti. Ünlü giyim markalarından ayakkabı markalarına kadar birçok alanda üretilen Barbie temalı ürünler, filmin 2023 yılına damga vurduğunun sinyallerini bizlere veriyor.

Filmin vizyon tarihinin yaklaştığı şu tarihlerde ise filmin uluslararası basın turunu gerçekleştiren Margot Robbie, geçmişten günümüze gelen Barbie görünümüyle kırmızı halıya damgasını vuruyor. Ünlü stilist Andrew Mukamal ile birlikte çalışan Margot Robbie’nin stil ilhamı ise 1959’dan günümüze kadar olan ikonik Barbie bebeklerin görünümlerinden oluşuyor. 25 Haziran’da başlayan Barbiecore turu, bütün pembeliğiyle bizi büyülemeye devam ediyor. Andrew Mukamal ve Robbie’nin, stilini oluştururken ilham aldığı oyuncak bebeklere gelin bir de birlikte bakalım.

adsiz-tasarim-8-2
Barbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

25 Haziran’da başlayan basın turunun ilk durağı olan Los Angeles’ta Valentino’nun 1993 İlkbahar koleksiyonundan beyaz puantiyeli pembe mini bir elbise tercih eden Robbie’nin ilham kaynağı ise 2015 yılında “Pink & Fabulous” adıyla çıkan Barbie bebeğe dayanıyor.

adsiz-tasarim-7-2

Margot Robbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

28 Haziran’da Barbiecore turunun ikinci durağı olan Sidney’de siyah beyaz çizgili mini bir elbise tercih eden Margot Robbie ve Andrew Mukamal; altın halka küpeli, siyah beyaz çizgili elbisesiyle 1959 yılında üretilen “The Original” Barbie bebekten ilham aldılar.

adsiz-tasarim-6-2

Barbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

Turun üçüncü durağı ise Güney Kore’nin başkenti Seul’da gerçekleşti. Margot Robbie, 2 Temmuz’da gerçekleşen geceye dikkat çeken iki Versace görünümüyle katıldı. 1985 yılında üretilen “Day to Night” Barbie bebeklerinden esinlenen Robbie’nin ilk görünümü Versace marka pembe etekli bir takım elbiseden yana oldu. İkinci görünümü ise pembe ışıltılı bir parti elbisesiydi.

adsiz-tasarim-5-2

Margot Robbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

Ertesi gün yine Seul’da gerçekleşen basın toplantısında ise Moschino marka etekli bir takım tercih eden Margot Robbie, bu sefer ise 1964 yılında üretilen “Sparkling Pink” Barbie bebeğini ilham aldı.

adsiz-tasarim-2-4

Margot Robbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

7 Temmuz’da Meksika’da düzenlenen Barbie galasında ise Margot Robbie, adeta 90’ların Barbie’sini günümüze getirdi. Kıvırcık saçları, zincirli pembe deri elbisesiyle 1992 yılında üretilen “Earring Magic” Barbie’sine hayat verdi.

adsiz-tasarim-4-2

Barbie | Fotoğraf: Andrew Mukamal

Son olarak yine Meksika’da düzenlenen basın toplantısında 90’lı yıllardan devam eden Robbie, 1992’de üretilen 25. yıl özel Barbie’si “Totally Hair” Barbie bebeğinden ilham aldı.

Kapak Fotoğrafı: Grazia

İlginizi çekebilir: Ezgi Er’den Mrs. Maisel’ın Muhteşem Tarzı