Pandemi süreci birçok insana yeni bir hayat tarzını öğretti. Birçok insan eski düzeninden ayrılmak zorunda kaldı ve yeni bir düzene adapte olmaya çalıştı. Bugün bu süreçte ilham dolu bir yeni düzene geçişten bahsedeceğim. Üretken, genç, çalışkan, becerikli bir kadın girişimcinin yeni düzeninden… Belki bu yazı size de ilham verir. Mia Lamp Design, genç bir kadın girişimci tarafından kendi el emeğiyle, yeteneği ve becerisiyle yaptığı harika avizelerle ve masa lambalarıyla sizlerin evlerine ışık olan bir yerli ev dekorasyonu markası.

Mia Lamp Design
Mia Lamp Design | Fotoğraf: Instagram.com/@mialampdesign

Bu markanın sahibi Cansu, pandemi öncesinde normal düzeni olan biriydi aslında. Kurumsal bir şirkette idari işlerle ilgilenen bir çalışan olarak yaşamını sürdürüyordu. Karantina sürecine girmemizle beraber evde kaldığımız o günlerde tüm dünyanın yeni düzene geçiş yaşadığı süreçte o da kendi hayatında yeni bir düzene geçti. Mia Lamp Design ile beraber genç bir kadın girişimci olmaya aday oldu. Eski düzeni olan kurumsal hayattan kendi yeteneğini kullanarak yeni düzeni olan kendi işini kurduğu, kendi becerisini kullandığı, üretmeye başladığı bir hayata geçti.

Mia Lamp Design, Cansu’nun iplerle harikalar yarattığı, renklerin sıcaklığı ve canlılığını çok iyi gösterdiği, ışığı size keyifli bir şekilde yansıtan, evinizin dekorasyonunda baş rolde olmaya aday olan lamba tasarımlarıyla evlerimizi aydınlatmak için kuruldu. 🙂

Hayatımızın önemli bir kısmını bu yaşam alanlarında geçirdiğimizi düşünürsek ev dekorasyonu tasarımı dünyanın önde gelen ve insanın en önemli tasarım ihtiyaçlarından bence. Özellikle yeni dünya düzeninde artık evlere bağlılık artmak durumunda kaldı; hatta artık birçok insanın işi de evine taşındı. Düşündüğümüz zaman yaşam alanımızın, çalıştığımız yerin bizim konforumuza ve zevklerimize hitap etmesi, anılarımızı geçirdiğimiz alanın bizi mutlu etmesi psikolojimiz açısından da oldukça önemli. Özellikle günümüz dünyasında doğallık ve sadelik, minimalist algıyla beraber ev dekorasyonunun yeni trendi oldu. Mia Lamp Design ise bu doğallığı ve sadeliği ile birlikte bizlere yaşam alanlarımızda konforu ve mutluluğu sunuyor. 

Ek olarak Mia Lamp Design bizlere oldukça kişiselleştirilmiş bir deneyim de sunuyor. Kendi seçtiğimiz modeller üzerinden kendi istediğimiz renkler ile aslında bir nevi kendi tasarımımızı yaratmamıza imkan tanıyor. Şöyle ki; Cansu sipariş oluşturulduğu zaman aydınlatmalarda modeller üzerinden kişiye istediği renkleri seçme imkanı sunuyor, onları tasarlıyor ve ulaştırıyor.

Mia Lamp Desing doğallığı, iplerin ve renklerin gücünü, bizlerin zevkini, sadeliği ve şıklığı kullanarak büyümeye devam ediyor. Siz de yaşam alanlarınızı aydınlatmak, loş ışık veren lambayı masanızda kullanarak ev dekorunuzu güzelleştirmek, keyifli ve güzel bir akşam da loş ışıkta kitap okumak, çalışmalarınızı yapmak isterseniz sizi Mia Lamp Design’ın Instagram sayfasına biz göz atın derim. Bu yazım ev dekorasyonu ve girişimcilik konusunda sizlere ilham olabildiysek ne mutlu bana 🙂 Güzel, keyifli, huzurlu yaşam alanlarında çalışmak, mutlu hissetmek dileğiyle. Hoşçakalın…

Kapak Fotoğrafı: Instagram.com/@mialampdesign

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’dan Yerli Ev Dekorasyon Markaları