Mutfak Sanatları Akademisi (MSA’nın Restoranı) hem eğitimiyle hem manzarasıyla hem leziz yemekleriyle ve de benim bayıldığım kahvaltısıyla çok bilinen bir restoran. Peki buranın aynı zamanda hayvan dostu olduğunu biliyor muydunuz?

MSA'nın Restoranı
MSA’nın Restoranı | Fotoğraf: Instagram / @msaistanbul

Bu restorandaki kahvaltı hakkında detaylı bilgi için Gizem Dereci’nin MSA Kahvaltı yazısına; yine restoranın kendisi ve yemekleri hakkında bilgi için Naz Kavas’ın MSA’nın Restoranı yazısına göz atabilirsiniz. Benim odaklanmak istediğim asıl nokta, MSA’nın Restoranı’nın hayvan dostu bir restoran olması.

MSA’nın Restoranı’nda Fiziksel Ortam.

MSA'nın Restoranı
MSA’nın Restoranı | Fotoğraf: Instagram / @oyaarsoy_architects

Sakıp Sabancı Müzesi’nde yer alan bu restoran, minimal ve geniş dekorasyonuyla müşterilerine çok rahat bir ortam sunuyor. Dolayısıyla buraya köpeklerinizle geldiğinizde de aynı şekilde rahat vakit geçirebiliyorsunuz. Masalar birbirine pek yakın değil. Ben, Coco ve Sophie ile birkaç kere gittim, her seferinde tamamının dolu olduğunu söyleyemem ama yine de kalabalık olmasına rağmen hiçbir problem yaşamadık. 

Özellikle hafta sonları kahvaltı için çok kalabalık olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırırken köpeğinizle gideceğinizi söylerseniz belki ona göre bir masa ayarlayabilirler. Ama bence her ihtimalde rahat edersiniz. Büyük ırk köpekleri olan arkadaşlarım da MSA’nın Restoranı’nda gayet rahat vakit geçiriyorlar diyebilirim.

MSA’nın Restoranı’nda Müşterilerin Hayvanlara Bakışı.

Ben gittiğimde rahatsız olan biriyle hiç karşılaşmadım açıkçası ama buraya gelip de köpeklerden rahatsız olan müşteriler olabilir. Hatta bir arkadaşım böyle bir problem yaşamış ne yazık ki. Yine de çalışanların hayvan severliği ve mekanın genişliğiyle çözülmeyecek bir problemle karşılaşacağınızı zannetmem. 

MSA’nın Restoranı’nda Hayvanlar için Yiyecek Var Mı?

Ben hayvanlara özel bir yemek görmedim, sormak da aklıma gelmedi. Fakat gelir gelmez biz istemeden çocuklara su getirmeleri çok hoşuma gidiyor. 🙂

Genel Rahatlık.

MSA'nın Restoranı
MSA’nın Restoranı | Fotoğraf: Melis Büyükerk

Genel olarak İstanbul’da hem yemeklerinden keyif alıp hem de köpeklerinizle rahat vakit geçirebilebileceğiniz yerlerden bir tanesi MSA’nın Restoranı. Köpeğinizin karakterine göre etrafınızdan aldığınız tepkiler değişebilir ama çalışanlar kesinlikle hayvanları çok seviyor (bazıları biraz korksa da seviyor hatta). Bunu da her fırsatta gösteriyorlar ki bu benim çok hoşuma gidiyor. 🙂

Not: Restorana köpek alıyorlar ama müzeye almıyorlar, onu ayrıca hatırlatmak istedim. Müzeyi gezip sonrasında da MSA’nın Restoranı’na giderim diye bir plan yapacaksanız ne yazık ki köpeğinizi evde bırakmanız gerekiyor.

MSA’nın Restoranı hakkında benim düşüncelerimi merak ederseniz buraya, Coco ve Sophie’yle deneyimlerimizin detayı için buraya tıklayabilirsiniz. İstanbul’da Coco ve Sophie ile gittiğimiz hayvan sever mekanların listesineyse buradan ulaşabilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Melis Büyükerk

İlginizi çekebilir: Melis Büyükerk’ten Köpeklerinizle Gidebileceğiniz Restoran: Minval