Son dönemde bakım ve güzellik endüstrisi de diğer pek çok alan gibi dönüşümlerden geçiyor. Eğer bu alana ilgiliyseniz, cilt bakımında onlarca farklı ürün kullanmak yerine az sayıda çok işlevli ürünün kullanılmasını ifade eden ‘skinimalizm’i duymuş olabilirsiniz. Konu saç bakımı olduğunda da bu anlayış değişmiyor. Artık elimizden geldiğince hem doğa hem de kendimiz için sürdürülebilir ve sade saç bakım rutinleri yaratmanın peşindeyiz. Hedefimiz bu olunca da elbette az sayıda, güvendiğimiz ürüne ihtiyaç duyuyoruz. Biz de bu ihtiyacın farkında olarak bugün sizleri OGX Charcoal Detox serisiyle tanıştırmak istedik.

Sade bir bakım rutini oluşturmanın ilk adımı ihtiyaçlarımızı tanımaktan geçiyor. Yani saçlarımız için temel hedeflerimiz neler ve bunları bir arada sunan ürünler var mı? O halde gelin saç bakım ürününden en temel beklentilerimiz neler birlikte gözden geçirelim. Tüm saç tiplerinin en temel ortak hedefi; iyi bir arındırma ve temizleme. Tabii bunu yaparken de saç derimizin kurumamasını, saçlarımızda ise ağırlık hissi, cansızlık, matlık gibi sorunlar yaşanmamasını istiyoruz. İşte OGX Charcoal Detox serisi de tam bu noktada devreye giriyor ve yalnızca şampuan ve saç kreminden oluşan bir ikiliyle tüm bu taleplere yanıt veriyor.

Saç bakım rutinimiz için gerekli seçimleri yaparken diğer odak noktamız ise içerikler. Kullanacağımız ürünün içerik listesinde neler var ve hangi amaçlara hizmet ediyorlar bilmek istiyoruz. OGX Charcoal Detox serisinin formülünde de iki temel etken madde ön plana çıkıyor: aktif Hindistan cevizi kömürü ve Kaolin Kili. Aktif Hindistan cevizi kömürü aslında bakım ve güzellik alanındaki popülaritesiyle artık oldukça yakından tanıdığımız bir içerik. Saç bakımındaki görevi ise toksinleri hapsetmesi ve dış etkenlerin saça ve saç derisine zarar vermesini önlemesi. Bir diğer bileşen olarak hassas ciltler için de uygun olan Kaolin kili ise saçı temizlerken nazikçe arındırma özelliğiyle aradığımız temizliği sağlarken saç köklerini güçlendiriyor. Serinin içeriğine daha detaylı bir bakış atmak için ayrıca bu yazımızı ziyaret edebileceğinizi hatırlatalım.

Elbette saç bakım rutinimizden nazik ve derinlemesine bir arındırmanın yanı sıra görsel etkiler de bekliyoruz. Charcoal Detox, arındırıcı özelliğinin yanı sıra saçı besleyerek yenilenmiş bir ışıltı kazanmasına yardımcı oluyor. Böylece saç bakımından minimalizmin peşinde koşanlar olarak az sayıda ürünle birçok talebe yanıt bulma hedefimiz, pratikte de uygulanabilir hale geliyor. Üstelik seri, hem saçlarımızın deniz, havuz ritüelleri arasında pek çok dış etkene kalan maruz kaldığı yaz aylarında, hem de şehrin hava kirliliği, bereler altında hapsolmak gibi zorluklarla karşılaştığı kış aylarında kullanmak için uygun. Bu da bakım ritüellerinde pratiklik arayan bizleri her mevsim geçişinde yeni içeriklerle tanışma zorluluğundan kurtarıyor.

Tüm bunlara ek olarak, OGX ailesinin sülfattan uzak durma prensibi Charcoal Detox’un formülünde de korunuyor. Böylece saf, sade ve temiz güzellik anlayışından ödün verilmemiş oluyor. O halde sizleri, eğer bu zamana dek başlamadınızsa sade bir saç bakım rutini inşa etmek, eğer saç bakım rutininiz varsa sadeleştirmek için OGX Charcoal Detox serisine bir şans vermeye davet ediyoruz!

Kapak fotoğraf: OGX