İtalyan yemeklerini sevmeyen yoktur sanırım. Ben fazlasıyla sevdiğimden açılan her yeni İtalyan restoranına koşa koşa gidiyorum. Etiler’e yolu düşen çoğu kişinin bildiği, klasikleşmiş mekanlardan olan All Sports Cafe grubunun yepyeni İtalyan’ı Pinoli Italian Kitchen da bu restoranlardan biri. 

Pinoli Italian Kitchen, Etiler
Pinoli Italian Kitchen, Etiler | Fotoğraf: Naz Kavas

Konum

Pinoli; Etiler’deki All Sports Cafe’nin hemen yanı başında, ufak bir kapıdan girince arka kısımda yer alıyor. O kapıyı bulup da girdiğiniz an sizi fazlaca şık bir İtalyan restoranı bekliyor. Girişte bulunan upuzun masa ve kenarlardaki diğer bölümleri oldukça şık, aynı zamanda samimi. Masalar birbirine yakın; ancak hiçbir şekilde rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Bir yandan menüyü karıştırırken, bir yandan da ortamın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

 Pinoli Italian Kitchen, Etiler
Pinoli Italian Kitchen, Etiler | Fotoğraf: Naz Kavas

Menüye gelirsek, geniş bir menü beklemeyin. Menü oldukça “az ve öz”; ama özellikle makarnaların kendi yapımları olması insanı makarna kısmına bakmaya itiyor hemen. Kaburgalı Pappardelle, Safranlı Pırasa Kreması ve Karidesli Risotto’yu mu denesek derken birden apayrı seçenekler sipariş etmiş buluyoruz kendimizi. Ana yemeklerden Deniz Mahsüllü Makarna ve Gnochi’yi deniyoruz. Sarımsak ve sosun dengesi enfes, inanılmaz lezzetli bu tabaklara bayılıyoruz.

Ben hevesle ana yemeği anlatmaya başladım ama pek tabii ki ara sıcakları da deniyoruz. Sarımsaklı Aioli Soslu Kalamar ve bir Yunan klasiği olan kabak kızartma, nam-ı diğer Zucchini bir harika! Sırf bunlarla bile karınlar doyabilir diye konuşuyoruz. Bu saydıklarım dışında menüden tercih edebileceklerinize gelelim; klasiklerden burrata, carpaccio, domates sos ve permasan ile fırınlanan patlıcan. Ana yemeklerde ise dana şinitzel ve dana bonfile gibi seçenekler de mevcut. Gözüm pizza aramadı desem yalan olur, ama lezzetler öyle memnun ediciydi ki bir süre sonra pizza fikrimden tamamen sıyrıldım. 🙂

Ve içecekler… Yemeklerle birlikte içebileceğiniz şaraplar da fazlasıyla yeterli ve çeşit çeşit. Güzel bir yemek sonunda hepimiz için tatlı vakti geliyor ise şayet; panna cota, tiramisu ve crem brulee bizleri bekliyor! Mekan salıdan pazara dek, 12:00-00:30 saatleri arasında açık. Kısa sürede keşfedilmiş, hafta sonu gidecekseniz mutlaka rezervasyon yaptırın derim, benden söylemesi!

Kapak fotoğrafı: Instagram / @pinoliitaliankitchen

İlginizi çekebilir: Miray Süer’den “Rustyfork: Etiler’de Bir Amerikan Lezzetleri Durağı”