Günübirlik seyahatler ya da hafta sonu kaçamakları, uzun tatiller yapmaya fırsatımız olmadığında şehir yaşamının kaosundan uzaklaşmak için vesile oluyor. Şehirde yaşarken yürüyüş mesafesindeki yerler ve toplu taşıma ağları sayesinde otomobil sahibi olmaya ihtiyaç duymayanlar, bu seyahat ve kaçamaklarda seçeneklerini kısıtlamak zorunda kalabiliyor. Fakat otomobil, özgürlük demek. Özgürlüğünüzden ödün vermeden dilediğiniz yolculuklara çıkabilmek için otomobil sahibi olmanıza gerek yok. Şehrin dilediğiniz noktasından otomobil kiralamanızı ve özgürlüğünüzü kendi kontrolünüz altına almanızı sağlayacak RentiCar ile tanışın!

RentiCar, Türkiye’de hizmet veren birçok araç kiralama şirketinin kataloğunu ve takvimini tarayarak, size dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman aralığında kiralayabileceğiniz uygun araçları gösteren, web tabanlı bir platform. En hızlı, en güvenli ve en kolay şekilde aracınıza ulaşmanız için tüm süreçleri minimuma indiren, üstelik aracınızı teslim aldıktan ve kullanmaya başladıktan sonra da hep sizinle olan RentiCar, ister iş için ister tatil için ister sedan ister SUV, ihtiyacınız ve hayaliniz doğrultusunda binlerce araç içinden size en uygun olanı bulmanıza yardımcı oluyor. RentiCar’ın en popüler araç kiralama noktaları havalimanları olsa da RentiCar ile bulunduğunuz herhangi bir şehir ve ilçedeki uygun araçları da aramanız mümkün. RentiCar’ın bir diğer güzelliği ise ödeyeceğiniz fiyatın baştan belli olması ve aracınızı teslim almaya gittiğinizde sürpriz ücretlerle karşılaşmayacak olmanız. 12 aya varan taksitli ödeme seçenekleri ve dönemsel kampanyaları sayesinde de hızlı, kolay ve hesaplı şekilde aracınızı kiralayabiliyor, yolculuğunuzun tadını özgürce çıkarmaya başlayabiliyorsunuz.

RentiCar’la kiraladığınız aracınızla özgürce yola çıkabildiğinizde siz hangi yöne gideceksiniz? Bu yazıda, İstanbul yakınlarında günübirlik ya da kısa süreliğine seyahat edebileceğiniz birkaç rotayı bir araya getirdik. Seçiminizde özgürsünüz; kaç günlüğüne gideceğinize ve nasıl bir otomobil istediğinize karar vermeniz yeterli!

İğneada, Kırklareli

Longoz ormanlarıyla ünlü İğneada’daki glamping tesislerinde hem konforlu bir kamp deneyimi yaşayabilir hem de oksijen depolayabilirsiniz. Ormanın derinliklerini keşfetmek içinse birçok seçeneğiniz var: ATV, bisiklet veya kano kiralamak ya da doğa yürüyüşleri yapmak bunlardan yalnızca birkaçı. Direksiyonu kuzeybatıya kırdığınızda kendinizi ormanın içinde bambaşka bir dünyada bulacaksınız.

Eceabat, Çanakkale

Eceabat, tam da bağ otelleri ve kaliteli şaraplar arayanların tercih ettiği iki bölgenin kesişiminde yer alıyor: Trakya ve Kuzey Ege. Eceabat’taki Otel Caeli ve Porta Caeli bağları, her yıl ağustos ve eylül aylarında kişiye özel bağ bozumu deneyimi yaşatmanın ve yılın her döneminde şaraphane gezileri ve tadımlar düzenlemenin yanı sıra kıyısında piknik yapabileceğiniz göleti ve çağdaş sanat eserleriyle dolu heykel bahçesiyle huzurlu bir tatil vadediyor.

Ayvalık, Balıkesir

Son yıllarda büyük şehirlerden kaçıp sakin bir yaşam sürmek isteyenlerin yerleşmeye başlamasıyla kültür, sanat ve gastronomi alanlarında canlanan Ayvalık, her ziyaretinizde keşfedilmeyi bekleyen yepyeni mekânlarla dolmuş o Ege kasabalarından. Yaz boyunca tiyatro, klasik müzik ve film festivalleri başta olmak üzere birçok etkinliğe katılabilir; konsept kahveciler, meyhaneler, butik oteller ve tasarım mağazalarıyla dolu eski sokaklarda her köşede yeni bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Kaz Dağları, Çanakkale

Temiz hava, bol oksijen ve kaliteli uyku… Bir gecede bile yenilendiğinizi hissedebileceğiniz Kaz Dağları’nda hepsi var. Türkiye’nin belki de en temiz havasını soluyabileceğiniz Kaz Dağları’nda konaklamak için eski Rum köyü Adatepe’yi, Akçay sahilini ya da hem deniz hem orman manzaralı dağların farklı yamaçlarındaki butik otelleri, doğal tesisleri tercih edebilirsiniz.

Odunpazarı, Eskişehir

Türkiye’nin en genç şehirlerinden Eskişehir’in tarihî şehir merkezi olma özelliği de taşıyan ilçesi Odunpazarı, bugün kentin hem turistik anlamda hem de kültür ve sanat anlamındaki merkezi. Tarihî Odunpazarı Evleri’ni görebileceğiniz sokaklarda gezip, el sanatları çarşısında tezgahlara göz atıp, cam sanatına ve lüle taşı işçiliğine ayrılmış müzeleri ziyaret ettikten sonra dünyaca ünlü mimar Kengo Kuma’nın tasarladığı etkileyici binası ve Erol Tabanca koleksiyonundaki eserlerden oluşan zengin koleksiyonuyla Odunpazarı Modern Müze’yi (OMM) ziyaret edebilirsiniz. Tarih ve sanatla dolu, Porsuk nehri kıyısındaki barlarda canlı müzikle sonlanacak dopdolu bir gün sizi bekliyor!

Otomobilinizi hemen kiralamak ve kendinizi yollara atmak için tıklayın.