Yakın zamanda yayın hayatına başlayan Sarmaşık Zamanı’nı yayınlandığı an koşarak izledim ve sizlere anlatmaya geldim. Sizinle Sarmaşık Zamanı’nın esrarengiz dünyasına bir göz atalım istiyorum.

2173955-3
Sarmaşık Zamanı | Fotoğraf: @tod_tr

Sarmaşık Zamanı, gerçekten de uzun zamandır beklediğim dizilerden bir tanesiydi. Öyle ki dizi hakkında çıkan haberleri ilk okuduğumda uzun zamandır ekranlardan uzak olan Burçin Terzioğlu’nu tekrar izleyeceğimiz için çok heyecanlanmıştım. Gerek sevdiğim isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosu gerek tanıdık ama bir o kadar da farklı hikayesiyle merakla izleyeceğimiz bir işin geldiğinin sinyalleri ilk anlardan beri belliydi ki dizinin bizleri yanıltmadığını da söyleyebilirim.

Yazının ilerleyen kısımlarında minik spoilerlar yer aldığı için yazıyı bu noktada bırakmak isteyen okuyucularım için Sarmaşık Zamanı’nı anlatmam gerekirse; her bölüm sonunda farklı teoriler üreteceğiniz, yeri geldiğinde izlerken oturduğunuz yerde gerileceğiniz ve kafanızda soru işaretleri bırakan keyifli bir iş ortaya çıkmış. Özellikle gerilim izlemeyi sevenlerin dizinin ilk iki bölümüne şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

2609924
Sarmaşık Zamanı | Fotoğraf: @tod_tr

Etkileyici ve merak uyandıran bir giriş yapan Sarmaşık Zamanı, Amerikan dizilerinden de alışık olduğumuz banliyö evlerini andıran müstakil dairelerin yer aldığı bir sitede geçiyor. Biz ise dizinin ilk bölümünde esas karakterimiz olan Ezgi’nin (Burçin Terzioğlu) gözünden siteyi, site sakinlerini ve Ezgi’nin ailesini tanıma fırsatı yakalıyoruz. Eşiyle ayrılık aşamasında olan Ezgi, karşımıza ilk defa 22 Şubat akşamı kanla kaplı bir şekilde çıkıyor. Biz henüz ne olduğunu anlayamadan ise 22 Şubat’tan üç ay öncesine, bir nevi her şeyin başladığı zamana, geçiyoruz. Ezgi’nin anlaşılması zor, sert ve biraz da ürkek bir karakter olduğunu söyleyebilirim. Bir insan aynı anda hem sert hem de ürkek nasıl olabilir diye sorabilirsiniz inanın ben de bilmiyorum 🙂

Ezgi, eşinden hem psikolojik hem de fiziksel şiddet gören bir karakter, bunun yanında ise çocuğunu kaybetmeden eşinden ayrılmak isteyen de bir kadın. Bir akşam bir yabancının eşinin aslında bambaşka bir adam olduğunu söylemesiyle de Ezgi’nin bizim için asıl hikayesi başlıyor.  Şunu bütün içtenliğimle söyleyebilirim ki Burçin Terzioğlu bizlere Ezgi’nin kafa karışıklığını, panik hallerini ve duygusal çöküşlerini çok güzel yansıtmış. Kendisini böyle farklı bir rolde izlemek beni çok mutlu etti.

tod-ivy-time-sarmasik-zamani-burcin-terzioglu-5-1536x1024
Sarmaşık Zamanı | Fotoğraf: @tod_tr

Dizinin kötü adamı, Ezgi’nin eşine hayat veren Onur Tuna ise kendisini izlemeye alışık olmadığımız kadar kötü bir karakter olan Kerem’i canlandırıyor. Eşine bir nevi saplantılı olan Kerem’in dışarıya ne kadar mükemmel bir eş imajı çizse de aile içinde aslında ne kadar ileri gidebileceğini hep birlikte görüyoruz. Bunların yanında Kerem’in aslında Ezgi’ye göstermediği bir hayatının olduğu sinyalleri de ikinci bölümde biz seyirciye sunuluyor. Açıkçası Kerem’in daha neleri çıkacağını bir izleyici olarak merakla bekliyorum. Son olarak şunu da ekleyebilirim dizide aralarındaki ilişki ne kadar sağlıksız ve asla onaylamadığım bir ilişki olsa da Onur Tuna ve Burçin Terzioğlu’nun gerçekten görsel anlamda çok uyumlu olduğunu, kendilerini bir projede daha izlemek isteyebileceğimi belirtebilirim.

Sıra eve düşen yıldırım misali Aden Bahçe Sitesine düşen Arzu’ya (Hazal Türesan) geldi. Eşinden boşanmış, iki çocuğuyla yaşayan Arzu, sadece güzelliğiyle değil gizemli havasıyla da site sakinlerinin hayatına bomba gibi düştü diyebilirim. Böyle sitelerin hikayelerini bilirsiniz; herkesin çok mutlu bir ailesi, başarılı oldukları işleri düzenli olarak organize ettikleri/katıldıkları etkinlikleri vardır. Sonra bir gün bir yabancı gelir; düzenlerini, ailelerini yani mutluluk tablolarını bozar. Bizim yabancımız ise Hazal Türesan’ın hayat verdiği Arzu… Kendisinin hikayesini özellikle de Ezgi ve ailesiyle olan bağlantısını öğrenmek için ise sabırsızlanıyorum.

tod-ivy-time-sarmasik-zamani-burcin-terzioglu-3-1536x1024
Sarmaşık Zamanı | Fotoğraf: @tod_tr

Sarmaşık Zamanı; Tilbe Saran, Yiğit Kirazcı, Emre Karayel, Emel Çölgeçen ve Pelin Ermiş gibi başarılı isimlerden oluşan kadrosuyla birlikte beni ilk iki bölümüyle oldukça etkiledi. Her perşembe yeni bölümleriyle TOD’da yayınlanacak olan Sarmaşık Zamanı’na bence bir şans vermelisiniz.

Kapak Fotoğrafı: @tod_tr

İlginizi çekebilir: Eralp Alper’den El Conde