Ya bir parfüm koku duyusundan başka duyuları da uyandırabilseydi? Örneğin kokunuz kadar kişisel ve samimi olan, ardında çok büyük izler bırakan ses tonunuz ile parfümünüzün kokusu arasında çok özel bir bağ olduğunu hayal edin. Sizce de çok heyecan verici değil mi? Tam şu an içinizde bir şeyler kıpırdamasına sebep olan bu heyecanın yaratıcısı Voce Viva. “Benim Sesim, Benim Gücüm” diyerek yola çıkan Voce Viva, Lady Gaga ile bütün kadınları sesinin gücünü keşfetmeye davet ediyor.

Voce Viva

“Günümüzde gerçek gücün duyguları paylaşabilmek olduğuna inanıyorum” diyor Maison Valentino Kreatif Direktörü, Pierpaolo Piccioli. Voce Viva da her detayıyla bu görüşü yansıtıyor. Şüphesiz Valentino Beauty’yi, yalnızca Color Cool Couture ve Roma ile olan özel bağlarıyla değil, çok yönlü feminite algısıyla da tanıyoruz. Voce Viva şişesi de, Valentino’nun ikonik rengi olan canlı kırmızıyla imzalanıyor, özellikle kapağındaki dikkat çekici imza Rosso kırmızısı, cesareti ve gücü kucaklayarak, adeta bu feminite algısına bir övgü niteliği taşıyor.

Voce Viva şişesi, kare şeklinden Valentino’nun ikonik zımba detaylarıyla bezeli oluşuna, kendine özgü olmayı, fark yaratmayı, ilham vermeyi, hayalleri yaşamayı kutluyor. Kare şekli ve yanlardan Valentino’nun couture elbise tasarımlarının siluetini yansıtan V şeklindeki girinti detayları ile camdan gösterişli bu özel şişe, altın rengindeki Voce Viva parfüm özü ile ışığı yansıtıyor: Kendi ışığımızı bize yansıtıyor ve bizi fark etmeye çağırıyor. Kendi biricikliğimizi, cesaretimizi, gücümüzü… ‘Color Cool Couture’ kodları yepyeni bir kapsayıcılık penceresi açıyor önümüze, alışkın olunana meydan okumak için uzun süredir stereotiplerden ayrılan bir güzelliği tanıştırıyor bizlerle. “Kendini ifade et, fark yarat, ilham ol” diyor, “Sevdiklerini yükselt, yüreklere dokun”. Voce Viva’nın kapağında kendini gösteren altın rengi zımba detaylarıyla modern, keskin ve güçlü kişiliğimizi yeniden hatırlıyoruz; bu cool ve asi dokunuş bizleri, yüksek özgüvenimizi ifade etmeye çağırıyor.

Voce Viva
Voce Viva

Voce Viva aynı zamanda diyor ki, “Yalnızca dışarıdan değil, içeriden de çok farklı, çok güçlüsün”. İşte bu yüzden, Voce Viva’nın içeriğindeki çarpıcı çiçek buketinin mükemmel uyumu, beklenmedik kristal yosun notasıyla çok daha güçlü hale geliyor; her kadının eşsiz sesinin gücünü kutluyor. İçeriğin benzersizliği, kaynağını üç bileşenden alıyor: Color, Couture ve Cool. Voce Viva’nın üst notasını ifade eden Color, İtalyan bergamotunun tatlı ve sulu mandalina özüyle bizi buluşturuyor, böylece rengarenk ve ışıltılı bir açılış yapıyor. Taze baharatlı zencefil özünün canlılığı, bu parlak ve narenciye notalarını kontrast hale getiriyor, daha üst notalarda başlayan bu renk coşkusu günümüz Valentino kadınının yaşama sevincini temsil ediyor.

Orta nota diyebileceğimiz Couture, portakal çiçeği özütü ve altın gardenyanın uyumu ile adeta zengin bir çiçek buketi sunuyor bizlere. Kokunun kalbini oluşturuyor, görkemli ve cömert bir şekilde önce taze bir yeşillik, ardından daha zengin notaları ortaya çıkarıyor. Yanında parlayan altın gardenya aranjmanı daha meyveli, daha aydınlık bir dokunuş katarken; gün doğmadan hasat edilen Hindistan’ın yasemin grandiflorumu, taze ve yeşil yönlerini ortaya çıkarıyor. Derken kristal yosun akoru giriyor sahneye, Voce Viva’nın alt noktasındaki odunsu ve mineral etkisiyle beklenmedik bir sürpriz etkisi yaratıyor. Sıcak ve sütlü bir sandal ağacı, tatlı ve doygun Madagaskar vanilyası absolütü ile sohbet ediyor. Bu beklenmedik yosun kokusu, vanilyanın duygusallığıyla kesiliyor ve böylece Cool, Voce Viva’ya modern bir yoğunluk katıyor, Valentino kadınının özgürlüğü ve iddialı duruşunu ifade ediyor.

Voce Viva

Voce Viva, kendisinde topladığı tüm bu nitelikler ve değerlerle, bize bir parfümün birden fazla duyuyu harekete geçirebileceğini gösteriyor, kokuyu ve sesi bir araya getiriyor. Çünkü her ikisi de görünmez ancak belirgin bir şekilde akılda kalıcı bir iz bırakıyorlar, her ikisi de ortak anlam alanlarının ötesine geçiyor, ses ve koku dilindeki anında tanınan notalardan oluşuyorlar. Bir kadının imzasını ne sadece ses, ne sadece parfüm; her ikisi birden oluşturuyor. Valentino Beauty Genel Müdürü Garance Delaye, bunu şöyle ifade ediyor: “En gerçek benliğimiz sesimizde ifade bulur. Bir ses kendi gerçeğini söylediğinde, dünya ve diğerleri üzerindeki etkisi güzel olduğu kadar güçlü de olabilir. Bu, Voce Viva’nın ilham kaynağı ve onun imzası, ‘Benim Sesim, Benim Gücüm’. Voce Viva sevdiklerinizin sesi gibi sizi harekete geçirsin. Sizinle birlikte kalan, zarafet dolu, renkli bir an. Sesimizi kutlayan bir ses, hepimizin sesine liderlik edecek.”

Lady Gaga
Lady Gaga

Bu mesajı tüm dünyaya yaymak için Voce Viva’ya, güçlü ve benzersiz bir ses eşlik ediyor: Lady Gaga. Her zaman farklılıkları kutlamak ve herkesin sesinin olduğu bir dünya yaratmak için ettiği mücadelelerle tanıdığımız Lady Gaga, Valentino’nun İtalyan köklerini ve değerlerini paylaşıyor ve bize şöyle sesleniyor: “Benzersiz, farklı olmalı ve kendi tarzınızda parlamalısınız.” Voce Viva, güçlü felsefesi, eşsiz şişe tasarımı ve müthiş bir uyumla parlayan içeriğiyle; Lady Gaga ise ikonik sesiyle, bizi içimizdeki feminen gücü keşfetmeye çağırıyor.

youtube play youtube play

Voce Viva’nın kokusunu duyumsadığınız her an, kendi sesinizi keşfetmeye bir adım daha yaklaşmaya hazır olun. Her ikisi bir araya gelerek size gerçek benliğinizi yaşamak için bir oyun alanı sunduğundaysa, orada ve hazır olun. Tüm farklılıklarınızla, tüm gücünüzle; en büyük hayallerinizi seslendirip, sonra onlar yaşamak için. Bu görünmez, bir o kadar elle tutulabilir bir kutlama. Bu kutlama, sizsiniz.