Adından da anlaşılacağı üzere kadınların neden öldürdüğünü konu alan bir dizi “Why Women Kill.” Üç farklı zamanda geçiyor ve üç farklı başrol kadın var bu hikayede. Üçünün de ortak noktası, kocalarıyla yaşadıkları sorunlar. Şimdilik az bir izleyici kitlesine sahip olan bu dizi, izleyiciye gerçekten farklı bir öykü sunuyor.

 Beth Ann ve Rob
 Beth Ann ve Rob | Fotoğraf: Ali Goldstein

İlk karakterimiz olan Beth Ann’in hikayesi 1964 yılında geçiyor. Beth Ann; uslu, sakin, hayatı “ben bilmem eşim bilir” felsefesinde yaşayan genç, güzel bir kadın. Kendini tamamen kocasına adamış olan Beth Ann’in tek isteği onunla mutlu olabilmek. Fakat hayatlarının mutlu gittiğini düşündüğü bir noktada aslında hiç de öyle olmadığını fark ediyor. Kocasının onu aldattığını öğrendiğinde yıkılan genç kadın, o sırada bunun kocasının tek sakladığı sır olmadığını da bilmiyor. Bunun üzerine, kocasının metresiyle tanışıp, bir arkadaşlığa başlayan Beth Ann’in hayatı tamamen değişiyor ve bu macerada kendisinin hiç bilmediği yönlerini de öğreniyor. Sonunda kocasını öldürebilecek bir noktaya kadar gelebiliyor.

Simone
Simone | Fotoğraf: Fandom

Simone’un hikayesi ise 1984 yılında geçiyor. Simone; gösterişli, lüks hayatı seven bir kadın ve Karl ile olan evliliği de üçüncü evliliği. Hemfikirizdir, itibarını her şeyden fazla önemseyen bir kadın için başına gelecek en kötü olaylardan biridir kocasının onu aldattığını öğrenmesi. Üstelik de bir erkekle. Bunu öğrenen Simone hemen boşanma kararı alıyor. Kocası Karl’ın intihar girişimi bile Simone’u yumuşatmaya yetmiyor. Fakat bu üçüncü boşanma olacağından, üstelik kızının düğün tarihi de pek yakın olduğu için Simone, boşanmayı biraz ertelemeye karar veriyor. Bu sırada da, en yakın arkadaşının on sekiz yaşındaki oğluyla bir ilişki yaşamaya başlıyor. Tahmin edersiniz ki, bu ilişki olayları iyice karıştırıyor. 

Taylor
Taylor | Fotoğraf: Houston Press

Üçüncü hikâyemizin ana karakteri Taylor’ın öyküsü 2019 yılında geçiyor. “Open marriage” dedikleri üçüncü kişiye açık olan bir evliliğe sahip Taylor. Kocası da, o da başkalarıyla ilişki yaşıyorlar. Bir gün Taylor, ilişki yaşadığı kadınlardan birini (Jade) eve getirmek zorunda kalıyor. Sebebi, Jade’in eski erkek arkadaşının onu rahat bırakmayan bir psikopat olması. Jade’i kurtarmak için evlerine alıyorlar ve tabii, kendisinin sahip olduğu sırlarla dolu olan hayatı başlarına büyük bir bela olmaya böylelikle başlıyor. Bu belaysa sonunda birinin ölümüyle sonuçlanıyor…

Why Women Kill; farklı senaryosu, işlenişi ve finaliyle izlenmeyi kesinlikle hak eden bir yapıt. 

Kapak fotoğrafı: Deadline

İlginizi çekebilir: Eralp Alper’den Normal People