Son yıllarda Ataşehir, inanılmaz bir yükseliş içinde. Özellikle Avrupa Yakası’na geçmek istemediğiniz, üşendiğiniz bir anda ilk akla gelen semtlerden biri artık. Önce Bulvar 216, içerisindeki mekanlar ve If Istanbul derken şimdi bir de Watergarden çıktı ortaya. Anlayacağınız bundan böyle Ataşehir’de zaman geçirmek mümkün, üstelik oldukça keyifli.

Konum

Watergarden, ortasında havuz bulunan, saatte bir o havuzdaki su şovlarıyla karşılaşabileceğiniz, kimine göre bunu seyir için keyifli; ancak benim için içindeki yeni açılan mekanlar açısından sevdiğim ve değerlendirdiğim bir alan oldu. Özellikle Das Das‘taki konserler ve oyunlar, geniş sinema ve oyun kısmı, lezzet durakları burayı çekici kılan unsurlar arasında benim için.

Das Das Konum

Gerçekten her damak zevkine uygun yiyeceğin bulunduğu restoranları bulabilmek mümkün burada; ama en yenilerden bahsedelim öncelikle. Grill Branche; oldukça şık bir ortam vaat ediyor. Geçtiğimizı cumartesi arkadaşlarımla hemen koşup gittik. Anadolu Yakası için lezzetli et yiyebileceğimiz bir mekan anlamında hoş bir alternatif olmuş. Özellikle burada tattığım şaşlık, taco ve sonunda gelen baklava dilimi harikaydı!

Grill Branche Konum

Spring Street Pizzeria Konum

Yine en yenilerden Spring Street Pizzeria, çoğumuzun tanıyıp sevdiği, ülkenin başarılı şeflerinden Murat Bozok önderliğinde hazırlanmış bir menüye sahip. Çeşit çeşit pizzalar, makarna ve salatalar mevcut ve özellikle pizzalar leziz. Fırında pişen pizzalar, Watergarden’ın havadar alanında yarattıkları samimi atmosfer ve ilgili servis buranın en güzel özelliklerinden.

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan “İstanbul’da En Sevdiğim Pizzacılar”

Burada bahsettiğim yeni mekanlarla birlikte klasikleşmiş olan, kiminin çok sevdiği benim genel olarak ortalama bulduğum; ama çeşitlilik anlamında sizi mutlu edebilecek yerler de mevcut. The Hunger, Cookshop, Midpoint ve New Castle bu mekanlar arasında. Klasikleşmiş kebapçılardan Kaşıbeyaz, burgerleriyle kendini sevdiren Daily Dana, kahveleriyle mutlu eden ve birçok şubesi bulunan Espresso Lab gibi mekanlar da yine Watergarden sakinlerinden.

Ataşehir’le ilgili birkaç tüyo daha verecek olursam; kahvaltı için Kocaman bahçesi ve taze ürünleri ile Müptela Cafe, taze makarnalarıyla (yer ayırtmadan kesinlikle gitmeyin) Fauna ve enfes et çeşitleriyle By Satır da sizleri semtte hazır bekliyor! Deneyin:)

Watergarden Adres: Barbaros Mahallesi, Kızılbegonya Sok 10/1, 34746 Ataşehir/İstanbul

watergarden.com.tr/

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den “Seaspice İstanbul: Ataşehir’de Lezzetli Meze Cenneti”