Alternatif tıp yöntemi olan Biyoenerji, 18 bin yıla dayanan bir geçmişe sahip. Tibet’teki eski şamanların başlattığı bu şifa çalışması günümüzde de geçerliliğini sürdürüyor. Biyoenerji negatif enerjiyle tıkanan çakraları açıp aurayı düzelterek vücudun bozulan enerji dengesini yeniden sağlamayı amaçlar. Biyoenerji uygulayan kişi mercek görevi görerek evrenden aldığı enerjiyi yoğunlaştırıp karşısındaki kişiye aktarır. Sertifikalı bir Biyoenerjist olarak aura, çakralar ve Biyoenerji uygulamalarından bahsetmek istiyorum.

Biyoenerji | Fotoğrafı: Mikhail Nilov (pexels.com)

Biyoenerji

Aura: Vücudun Enerji Koruyucu Kalkanı

Beyindeki üzüntü, mutluluk gibi değişiklikler beynin ürettiği enerjiye de yansır. Olumsuz düşünceler barındıran beyin kısa dalga boyunda frekanslar üretir. Farklı renkler ve katmanlara sahip olan aura, sağlıklı ise 2-2.5 metre yarı çapında, yuvarlak ve dengelidir. Sağlıksız bir aura ise ince, düzensiz ve belirsiz olarak nitelendirilir. Her bir enerji, bedeni ayrı bir aura katmanıyla sarar. Bunları sırasıyla aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Fiziksel bedenimize en yakın olan eterik beden en düşük frekansla titreşirken, astral ve zihinsel bedenler daha yüksek frekansta, ruhsal beden ise en yüksek frekansta titreşir.

Çakralar: Vücudun Enerji Merkezleri

Çakralar girdap şeklinde olup evrenden aldığı enerjiyi bedene yayar. 7 adet ana çakra, 28 adet tali çakra, 360 adet de enerji noktası bulunur. Ana çakralar sırasıyla kuyruk sokumunda bulunan kök çakra, göbeğin altında yer alan sakral çakra, göbek deliği civarında bulunan solar pleksus, kalp çakrası, boğaz çakrası, alın veya üçüncü göz çakrası ve son olarak da başın tepesinde yer alan tepe çakrası olarak adlandırılır. Tali çakralar ise eklemlerde bulunur. Her bir çakra vücudun farklı organlarını ve farklı duyguları kontrol eder. Çakraların tıkalı olması veya düzensiz çalışması ise farklı fiziksel ya da psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

chakras
Ana Çakralar | Fotoğraf: psychictoday.com

Biyoenerji Uygulaması ile Vücudun Enerji Dengesini Sağlamak

Biyoenerji uygulamaları beş adımdan oluşur. Biyoenerji uygulaması esnadında kişiler çeşitli bölgelerinde ısınma veya karıncalanma hissedebilir, farklı renkler görebilir, gülebilir, ağlayabilir, hatta astral seyahate bile çıkabilir. Şahsen ben hepsine şahit oldum! Biyoenerji’nin avantajı tıpkı Reiki gibi uzaktan da uygulanabilmesi. Süreç birebir aynı, sadece kişilerin konumları farklı. Hatta ilginç bir şekilde, uzaktan Biyoenerji uyguladığım kişilerin dahi bahsettiğim etkileri deneyimlediğine şahit oldum.

energyhealing
Biyoenerji Uygulaması | Fotoğraf: yogajournal.com

Biyoenerji Uygulama Adımları

  • Auraları açmak: Kişinin başından ayaklarına kadar tüm vücudu 5-10 cm yakından 3 defa eller aracılığıyla taranır.
  • Çakraları açmak: Ellerin çakraların üzerinde saat yönünde çevrilmesiyle yedi çakranın kapakları açılır.
  • Şakaklara çalışmak: Şakaklarda bulunan iki tali çakraya 3-5 cm yakından, ellerle küçük daireler çizerek Biyoenerji uygulanır.
  • Yedi çakranın açılması: Tepe çakradan başlayarak aşağı doğru tüm çakralara 10-20 cm yakından, 3-5 dakika boyunca ellerle küçük daireler çizerek Biyoenerji uygulanır. Eğer bir çakra tıkalıysa, Biyoenerji uygulayan kişinin avucu ısınır ve uyuşur. Kapalı çakra açıldıkça avuç içindeki bu hissiyat da azalır. Kök çakraya gelince iki el ile kalçadan başlayıp omuzlara doğru gövde ve kollara Biyoenerji uygulanır. Ardından kollar ve bacaklar üzerinden tüm vücut bu uygulamayla taranır. Son olarak vücutta toplanan negatif enerji ayak tabanlarından çekilerek dışarı atılır.
  • Auraları kapatmak: Auraları açarken yapıldığı gibi tüm vücut taranıp, ayaklara gelince eller birleştirilir ve böylelikle aura kapatılır.
reiki-healing-power-energy-transfer-e1475417041986
Biyoenerji Uygulaması | Fotoğraf: fractalenlightenment.com

Biyoenerji’den fayda sağlayabilmek için 3 ile 7 gün olmak üzere, üst üste uygulamak gerekir. Yıllardır süregelen ve modern tıpla çare bulamadığım ağrılarıma Biyoenerji sayesinde çözüm bulabildim. Biyoenerji hocam nedeni bulunamayan birçok hastalığın psikolojik kaynaklı olabildiğini, kişide biriken negatif enerjinin çakraları tıkayarak beyin ile organ arasındaki iletişimi kesmesiyle hastalıkların meydana gelebildiğini belirtmişti. İster Biyoenerji, ister meditasyon ya da doğa yürüyüşlerinde topraklanarak vücutta biriken negatif enerjilerden kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Mikhail Nilov (pexels.com)

İlginizi Çekebilir: Nesliay Ocakküçük’ten Spiritüel Semboller