İstanbul manzarası, yalı egzotikliği, film heyecanı, etkinlik farklılığı derken Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi unutulmaz anılar listesine ekleniyor. Öncesindeki ziyafet ve film boyunca ikramlar ile gözünüz gönlünüz kadar mideniz de bu etkinlikten nasibini alıyor.Bu etkinlik Temmuz – Eylül aylarındaki birkaç gece, vizyon filmleri ile organize ediliyor. Biletler ise Biletix’te satılıyor.Yer: Sait Halim Paşa Yalısı. Tarih: 28 Ağustos. Saat: 21:00. Ekip: Kafa dengi dostlar. Film ise The Hitman’s Bodyguard.

Sait Halim Paşa Yalısı – Yeniköy
Sait Halim Paşa Yalısı – Yeniköy

Özellikle bizim gibi bir dönem İstanbul’da çalışıp sonra başka şehirlere taşınmış ancak İstanbul burnunda tüten kişiler için çok daha keyifli bir etkinlik. İstanbul’u her gün yaşayarak trafiğinden, kalabalığından yorulan, şikayet edenler için de nefes aldıracak, İstanbul’un büyüsünü hatırlatacak bir etkinlik. Dolayısıyla herkes illa denemeli diyorum.

Bir arkadaşımız teklif ettiğinde sadece mekan ve konseptten etkilenip kabul ettik. Film önemli değil dedik. Ama o da süper çıktı. Gerçekten tüm kitlenin sevebileceği bir film seçilmişti. Aksiyon, komedi, romantik tüm detaylar bu filmde vardı: “The Hitman’s Bodyguard”

Biz 20:00 gibi Sait Halim Paşa yalısına giriş yaptığımızda herkes yemeğini yemiş, boğaz kenarında manzaraya karşı günü bitiriyordu. Anladık ki 19:30’da orada olmalıydık. Varır varmaz öncelikle kokteyl düzenindeki yemek alanına geçtik ve lezzetli açık büfeden seçimlerimizi yapıp sinema için kurulan alanda yerlerimizi aldık. Sait Halim Paşa yalısında bir düğüne daha rahat kıyafetlerle katıldığınızı hayal edin!

gaggenau-ile-bogaz-da-sinema-keyfi-basliyor-9321928
Sait Halim Paşa Yalısı – Yeniköy

Sinema başlamadan önce de patlamış mısır, dondurma ve içecek ikramı yapıldı. Tüm bu ekipman ile artık filme hazırdık. Tavan gökyüzü olunca arada sırada geçen uçaklar, parlayan yıldızlar işe muazzam bir tat katıyor…

Ara verildiğinde içeceklerimizi, mısırlarımızı tazeleyip biraz boğaz manzarasının keyfini sürüp bir hatıra fotoğrafı çekindik. Nerede ne zaman fotoğraf çekinip sosyal medya kanallarımızda yayınlarız detayının da önemini bildiğim için özellikle bildiriyorum. 🙂

Filmin aksiyonu sürüklerken, komedi detayları da keyfimizi artırdı. Film bittiğinde satın aldığım en pahalı film biletiydi ancak gerçekten değdi dedik! Sonrasında manzaraya doyamayınca hemen sahil kenarında bir yere oturup o gecenin keyfini sürdürmeye devam ettik.

Bir de beylere dev hizmet kapsamında tavsiyem var: Bu etkinlik bir evlilik teklifi alternatifi neden olmasın? Yalıda, boğazda, bir aşk filmi de denk gelirse ne ala 🙂