Bridgerton’ın Colin ve Penelope’nin aşkını merkeze alacak üçüncü sezonundan set kareleri yavaş yavaş medyaya düşmeye başladı; heyecanlı mısınız? Bizler görselliği, müzikleri ve kurgusuyla Netfix’in en çok izlenen şovlarından birinin yeni sezondan ipuçları beklerken platformun radarında yeni bir dava var. TikToker Abigail Barlow ve Emily Bear tarafından yaratılan “The Unoficial Bridgerton Musical” taraflar arasında çatışma yaratmış durumda.

Bridgerton | Fotoğraf: Netflix

Barlow ve Bear geçtiğimiz yıl eğlenmek için Netflix’in en popüler dizilerinden olan Bridgerton’ı konu alan müzikal parçalar yazmaya ve bunları TikTok’ta yayınlamaya başladılar. Videolar o kadar popüler oldu ve o kadar çok izlendi ki ikili yarattıkları film müziklerinin tamamını bir albüm halinde “The Unoficial Bridgerton Musical” başlığı altında Spotify’da yayınladılar ve hatta 2022 Grammy Ödülleri’nde En İyi Müzikal Albüm ödülünün kazananı oldular!

Abigail Barlow ve Emily Bear Grammy Ödülleri'nde
Abigail Barlow ve Emily Bear Grammy Ödülleri’nde | Fotoğraf: Youtube

Elbette bir sosyal medya yaratımı olan müzikalin popülaritesinin bu denli artması canlı şovlar için talebi arttırdı. Temmuz ayındaysa New York’taki Kennedy Center’sa sürpriz Broadway konuklarının da yer aldığı ve Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği bir konser düzenlediler. Konser biletleri 29 ile 149 dolar arasında alıcı buldu. Durum böyle olunca Netflix harekete geçti ve içerik üreticilerin kar elde ettikleri bu performansları sonlandırmalarını isteyerek yasal süreci başlattı. Sosyal medyanın pop kültürü üzerindeki gücüne önemli bir örnek olan bu olaylar dizisi içerik üretiminin ve ilham almanın sınırları konusunda da emsal niteliği taşıyabilir.

Kapak Fotoğrafı: Youtube

İlginizi çekebilir: Esra Saruhan’dan Bridgerton Müzikleri