Birbirinden epey uzakta iki semtte, iki favori keşif… Ataşehir’in yepyeni kahvecisi Cargo Coffee Co. ve bayıldığım Harbiye keşfi Zula İstanbul!

Zula İstanbul, Harbiye

Bir cumartesi günü, kalabalık, gürültülü alanlardan kaçıp Harbiye’nin ara sokaklarına attım kendimi. Aklımda Zula’yı keşfetmek vardı, öyle bir sevmişim ki o sessiz ıssız sokaklarda yürümeyi kendimi Kurtuluş’ta buldum. Uzun uzun gezindikten sonra Zula’nın kapısına gelebildim sonunda. Hava güzel, dışarıdaki masalardan birine yerleşeyim diyip siparişimi verdim, sokağın keyfine varmaya devam ettim, bu kez izleyici olarak.

Zula’nın menüsünde hot dog, taco gibi lezzetler de mevcuttu ve yan masanın bunları yiyor oluşu ben de mi yesem duygusu uyandırsa da, yazılardan da anlaşılacağı üzere son günlerde fena bir hamburger sevgisiyle yaşıyorum. O yüzden yine hamburgere odaklandım ve yanına da patates ve kendi yapımları olan trüflü mayonez sosu denedim.

Hamburger ne kadar farklı olabilir demeyin, gerçekten çok çok çok lezzetliydi. Bu ara denediğim tüm burgerler birbirinin bir tık üstünde gerçekten, birbiriyle yarışır lezizlikte her biri; ama Zula bu rekabette fazlasıyla üst sıralarda yer alır, benden söylemesi. Zula’nın en güzel yanlarından biri de fiyatların uygun oluşu. Hamburger ve patates yiyip, servet ödemiyorsunuz, üstüne üstlük tattığınız her şey inanılmaz lezzetli. Mekanın şefleri, yeme-içme sektörünün bilinen isimleri ve gerçekten imzaları mekanın özelliklerinden ve yediklerinizin anlaşılıyor. Mutlaka Zula’ya uğrayın derim.

Zula İstanbul Adres: İnönü Mahallesi, Harbiye Çayırı Sk. 101a, 34373 Şişli/İstanbul

Cargo Coffee Co., Ataşehir

 Ataşehir, son birkaç aydır iyiden iyiye Kadıköy, Taksim gibi merkezlerin yerine geçti diyebiliriz. Güzel yemek, eğlence, şık mekanlar birbiri ardına açılırken, şimdi bir de kaliteli kahveyi, harika bir atmosferde bulabileceğiniz Cargo Coffee var.

Bulvar 216’da açılan Cargo’yu, açılışının ikinci gününde keşfetme fırsatım oldu. Kafes şeklindeki koltuklar, yüksek tavan, ferah renkler eşliğinde enfes kahve ve tatlı çeşitleriyle huzurlu saatler sizleri bekliyor. Mekan, 7:30’da açılıyor, çevrede çalışanlar veya işe gitmeden önce ayılma kahvesi almak isteyenler artık zincir kahve dükkanlarına mahkum değilsiniz! Serbest çalışanlarda hemen ofisi Cargo’ya taşısınlar. Gidince göreceksiniz, söylediğim kadar huzurlu bu mekan.

Cargo Coffee Co: Barbaros Mah. Gelincik Sk. Bulvar 216 AVM Kat:3 No:1. 34746 Ataşehir/İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?