Birbirinden epey uzakta iki semtte, iki favori keşif… Ataşehir’in leziz kahvecisi Cargo Coffee Co. ve bayıldığım Harbiye keşfim Zula İstanbul!

Zula İstanbul, Harbiye Konum

Bir cumartesi günü, kalabalık ve gürültülü alanlardan kaçıp Harbiye’nin ara sokaklarına attım kendimi. Aklımda Zula‘yı keşfetmek vardı ama öyle bir sevmişim ki o ıssız sokaklarda yürümeyi, kendimi Kurtuluş’ta buldum. Uzun uzun gezindikten sonra Zula’nın kapısına sonunda gelebildim. Hava güzel, dışarıdaki masalardan birine yerleşeyim deyip siparişimi verdim ve bu kez izleyici olarak sokağın keyfine varmaya devam ettim.

zula-istanbul
İki Favori Mekan Keşfi: Zula İstanbul ve Cargo Coffee Co.

Zula’nın menüsünde hot dog, taco gibi lezzetler de vardı ve yan masanın bunları sipariş etmiş olması bir anlık kafamı karıştırmış olsa da, yazılardan da anlaşılacağı üzere son günlerde fena bir hamburger sevgisiyle yaşıyorum. O yüzden yine hamburgere odaklandım ve yanına patates kızartması ile kendi yapımları olan trüflü mayonez sosu denedim. Hamburger ne kadar farklı olabilir ki demeyin, gerçekten çok çok çok lezzetliydi. Bu ara denediğim tüm burgerler birbirinin bir tık üstünde gerçekten, her biri birbiriyle yarışır lezzette ama Zula bu rekabette fazlasıyla üst sıralarda yerini aldı, benden söylemesi. Zula’nın en güzel yanlarından biri de fiyatların uygun oluşu. Hamburger ve patates yiyip servet ödemiyorsunuz, üstüne üstlük tattığınız her şey inanılmaz lezzetli. Mekanın şefleri, yeme-içme sektörünün bilinen isimleri. İmzaları mekanın atmosferinden ve tabiki yediklerinizin anlaşılıyor. Zula’ya bir boş vaktinizde mutlaka uğrayın derim!

Zula İstanbul: Instagram

Zula İstanbul Adres: İnönü Mahallesi, Harbiye Çayırı Sk. 101A, 34373 Şişli/İstanbul

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan House of B

Cargo Coffee Co., Ataşehir Konum

Ataşehir, son birkaç aydır iyiden iyiye Kadıköy ve Taksim gibi merkezlerin yerine geçti diyebiliriz. Güzel yemek ve  eğlencenin bir arada olduğu yepyeni mekanların birbiri ardına açıldığı Ataşehir’de artık kaliteli kahveyi harika bir atmosferde bulabileceğiniz Cargo Coffee Co var.

cargo-coffee-co
İki Favori Mekan Keşfi: Zula İstanbul ve Cargo Coffee Co.


Bulvar 216’da açılan Cargo Coffee Co. ’yu, açılışının ikinci gününde keşfetme fırsatım oldu. Kafes şeklindeki koltuklar, yüksek tavan ve etraftaki ferah renkler eşliğinde enfes kahve ve tatlı çeşitleriyle burada huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Mekan, 7.30’da açılıyor. Bir başka deyişle, çevrede çalışıp işe gitmeden önce ayılma kahvesi almak isteyenler artık zincir kahve dükkanlarına mahkum değilsiniz! Serbest çalışanlar da hemen ofisi Cargo’ya taşısınlar derim. Gidince göreceksiniz, söylediğim kadar huzurlu bu mekan burası!

cargo-coffee-co-3
İki Favori Mekan Keşfi: Zula İstanbul ve Cargo Coffee Co.

Cargo Coffee Co: Instagram

Cargo Coffee Co: Barbaros Mah. Gelincik Sk. Bulvar 216 AVM Kat:3 No:1.  Ataşehir/İstanbul

İlginizi çekebilir: Larissa Varol’dan Beyoğlu ve Nişantaşı’ndan Kahve Mekanları