Eskiyle yeninin buluştuğu, geçmişin izlerinin hayallere yön verdiği, farklı seslerin birbirine karıştığı, İstanbul’un en sıcak en samimi semtlerinden biri bence Pera. İnsanda Paris sokaklarında dolaşıyormuş hissi uyandıran Pera’da keşfedilmeyi bekleyen pek çok mekan var. Gönlünüzce şarap keyfi yapabileceğiniz Comedus da o keyifli mekanlardan biri.

Comedus | Fotoğraf: Instagram @comeduspera

Comedus Konum

Comedus’a gittiğinizde ister cam kenarındaki masalardan birine oturup önünüzden akıp giden kalabalığı seyredin, isterseniz de elinizde şarabınızla kapının önüne çıkıp kendinizi sokağın ritmine bırakın.

img_9419-4
Peynir, Şarküteri | Fotoğraf: Sıla Uçan

Peynir, şarküteri seçkisi ve insanı seçim yapmakta zorlayan şarap kavı ile Comedus sonsuz keyif ve mutluluk vadediyor. Nasıl rakı masası mezesiz olmazsa benim için şarap da peynirsiz olmaz. O yüzden eğer siz de benim gibi düşünenlerdenseniz Comedus peynir canavarları için adeta bir cennet.

Peynir, Şarküteri | Fotoğraf: Sıla Uçan

Comedus’un o küçük görünen dolabında o kadar çok çeşit yerli yabancı peynir ve şarküteri ürünü var ki, insanın aklını başından alıyor. Hangi peynirleri seçerseniz seçin gözünüz hep diğerlerinde kalıyor. O yüzden beğendiğiniz tüm çeşitlerden birer parça dilimletmek bence en güzeli. Peynir seçiminizin ardından füme et çeşitlerinden gözünüze kestirdiklerinizi seçmeyi de ihmal etmeyin ki masanıza gelen ekşi mayalı ekmek, zeytin ve zeytinyağı ile gönlünüzce keyif yapabilesiniz…

img_9417
Comedus Şarap Kavı | Fotoğraf: Sıla Uçan

Comedus’un oldukça zengin bir şarap kavı da var. Hatta bazen raflar arasında dolaşırken insan kendini kaybedip seçim yapması gerektiğini unutabiliyor. İşte o noktada da muhteşem enerjisi ile kendine hayran bırakan Arzu Hanım devreye giriyor. Tek başına bütün masalara yetebilen Arzu Hanım, sizin ne sevdiğinizi anında anlayıp damak zevkinize en uygun şişeyle yanınızda bitiyor. Sırf onun o güzel enerjisi için bile Comedus’a uğrayabilirsiniz. Söylemeden de geçmek olmaz Comedus biraseverler için de bir cennet, yani burada pek çok yabancı bira seçeneklerini bulabilirsiniz.

img_9425-2
Bira Çeşitleri | Fotoğraf: Sıla Uçan

İstiklal Caddesi’nin yanı başında ama keşmekeşinin tamamen uzağında yer alan Pera, tüm samimiyetiyle kendini İstanbul’da turist gibi hissetmek isteyenleri bekliyor. Comedus ise Pera’nın keyfini doyasıya çıkarmak isteyenler için biçilmiş kaftan olabilir diyerek yazımı sonlandırıyorum.

Kapak Fotoğrafı: Instagram @petiteguide

İlginizi çekebilir: Sıla Uçan’dan Suvla Kanyon