Doğayla bütünleşerek ruhumuzu ödüllendirdiğimiz yoga aktiviteleriyle dolu bir yaz sezonundan sonra sonbahar geldi çattı. Yaza veda ettik, peki yogaya? Tabii ki hayır, sonbaharda da İstanbul’da çeşitli yoga kamp ve etkinlikleri devam ediyor. Hepsinin programı birbirinden farklı, birbirinden güzel. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da gerçekleşecek olan sonbahar yoga kamp ve etkinliklerini sizin için listeledik!

İstanbul’daki Sonbahar Yoga Kamp ve Etkinlikleri [2018]

Yalı’da Yoga I 29 Eylül – 22 Aralık, Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı 3

Yalı’da Yoga günleri başlıyor! Muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde yapılacak olan ve her seviyeden yoga severe açık bu etkinliklerde yoga ile yenilenirken, bir yandan da Sait Halim Paşa Yalısı’nın tarihi dokusunu hissetme şansını bulacaksınız. Deneyimli yoga eğitmenleri ile sabah 9.30-10.45 arası gerçekleşecek olan yoga dersleri, tarihi salonlarda veya yalının rıhtımında yapılıyor olacak. Bu etkinliğe katılmak içinse hiçbir şeye ihtiyacınız yok: siz gelin yeter, çünkü gittiğinizde yoga matınızı oradan alabileceksiniz.

29 Eylül ve 22 Aralık tarihlerinde Şebnem Akbulut Özen ile Hatha Yoga, 13 Ekim ve 20 Kasım tarihlerinde ise Alexis Gulliver ile Vinyasa Yoga deneyimine hazır olun. Kendinizi Sait Halim Paşa Yalısı’nın benzersiz atmosferine teslim edin, yoga ile bedeniniz ve ruhunuz yenilensin.

Detaylı bilgi ve bilet almak için tıklayın.

Sait Halim Paşa Yalısı Adres: Sait Halim Paşa Yalısı, Köybaşı Cad. No: 83, 34464 Yeniköy/ İstanbul

Bhakti Kamp I 4-9 Ekim, Silivri

Yoga

Sevgi ve tapınma yoluyla kalbi yüce olana açmayı hedefleyen Bhakti Yoga pratikleriyle dolu, huzurlu bir altı gün geçirmek istiyorsanız ve bu deneyimi İstanbul’dan dışarı çıkmadan yaşamak istiyorum diyorsanız Bhakti Kamp tam sizlik! Erkanlı Country Resort’ta gerçekleşecek olan yoga kampı, Goranga Yoga ve Vedik Felsefe Bilimleri Akademisi işbirliğiyle Türkiye’de dördüncü kez organize ediliyor. Krişna Vadisi’nden konuk eğitmenlerin de katılacağı bu organizasyonda Hindistan’daki aşram hayatı hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir, o büyülü spritüel ortamı bizzat deneyimleyebilirsiniz. Kampta yüce benlik, zaman, karma ve maddi doğa ile ilgili değerli bilgiler de öğrenebilirsiniz.

Bhakti Kamp’a katılmak isterseniz altı gün boyunca güne güneş doğmadan saat 04.30’da uyanarak, sonrasında ise bhajan, japa meditasyonu ve ardından kirtan yoga uygulaması yaparak başlıyor olacaksınız. Kahvaltı ettikten sonra eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan yemek pişirme kursu veya Bhakti Yoga uygulamalarında yer alacak, yerli ve yabancı birçok yoga ustasından muazzam seminerler dinleme fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğinden sonra ise serbest bir zaman diliminiz olacak ve gününüz akşamüstü seminerlerine katılıp kirtan uygulamalarını tamamladıktan sonra son bulacak.

Bu arada söylemeden geçmeyelim, kampta sunulan yiyeceklerin tümü vejetaryen beslenmeye uygun olarak hazırlanıyor. Katılımda da kişi sınırlaması olduğundan ilk rezervasyon yaptıranların önceliği var. Son olarak, tercihinize göre bu kampa konaklama olmadan günübirlik de katılabilirsiniz.

Bhakti Yoga Kamp etkinliği detayları için tıklayın.

Erkanlı Country Resort Adres: Selimpaşa Merkez Mah., Çatalca Yolu Cd. Üzeri, 34590 Silivri/İstanbul

Büyükada Uluslararası Yoga Kampı I 15-19 Kasım, Büyükada

Büyükada

İstanbul’a çok yakın kaçış noktalarından biri olan, Prens Adaları’nın en büyüğü Büyükada’da mutluluğun doruğunda geçireceğiniz beş güne ne dersiniz? Ayça Güdücü Erdem ve Hariprasaad Varma’nın organize ettiği Büyükada Uluslararası Yoga Kampı bunun için biçilmiş kaftan! Büyükada’da olmak başlı başına huzur vericiyken buna özellikle yoga, nefes ve meditasyon üzerine yoğunlaşan, geliştirici aktivitelerle dolu bir kamp deneyiminin eklendiğini düşünün. Ayrıca Büyükada şehir merkezine bir vapur mesafesinde, dolayısıyla buraya ulaşım da oldukça kolay.

Peki kampta neler yapabileceksiniz? Vinyasa Krama Yoga’dan Om Chanting’e, hikaye anlatımlarından Restoratif Yin Yoga’ya pek çok farklı tekniği öğrenme fırsatını bu kampta bulabileceksiniz. Yoga Sutra’lar odaklı kendine bakış ve tarot çalışmaları da kampta yapılacak özel aktivitelerden. İlk gün grup olarak Büyükada’yı keşfe çıkmanın keyfini yaşayacaksınız: Büyükada Aya Yorgi Kilisesi’ni gezecek, Büyükada fayton turu ile adayı karış karış dolaşacaksınız. Kampın ilerleyen günlerinde ise İstanbul’a turistik geziler gerçekleşecek. Sultanahmet Meydanı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı, Topkapı Sarayı, St. Antoine Kilisesi, Balat ve daha pek çok büyüleyici mekana kısa geziler yapılıyor olacak. Tercihinize göre ister bu gezilerde yer alabilir, isterseniz de Büyükada’nın sessizliğiyle baş başa kalabilirsiniz.

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tadım Yoga

İlginizi çekebilir: İyi Bir Yaşamın Sırlarını Öğrenmek İçin İzleyebileceğiniz Belgeseller

İlginizi çekebilir: Rida Kıraşı ile Ses Şifası Terapisi, Meditasyon ve Şehir Hayatı Üzerine