Kadıköy’de çalışmanın en güzel yanı, öğle tatilinde yeni açılan yerlere hemen gidebilmek sanırım. Bu hafta da birçok mekanı keşfetme fırsatım oldu. Karşınızda bu haftanın Kadıköy keşifleri!

Kadıköy Keşifleri

Müjgan Konum

Mujgan yeldeğirmeni

Yeldeğirmeni Mahallesi’ne olan sevgim hiç bitmeyecek sanırım. Her ne kadar eskisi kadar tenha olmasa da, özellikle hafta içi bazı sokakları çok huzurlu. Özellikle Müjgan’ın bulunduğu sokağa mutlu bir sessizlik hakim. İçeri girdiğiniz andan itibaren çalışanların güleryüzleri, duvardaki büyük resim ve çalan güzel müziklerle sarılıp sarmalanıyorsunuz. Buranın kahvaltılık ve omlet çeşitleri, tostları ve kendi tabirleriyle diyet bozmaya değer tatlıları denemeye değer!

Müjgan Adres: Rasimpaşa Mah., Duatepe Sk. No:1A, 34716 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @cafemujgan

İlginizi çekebilir: Işıl Birengel’den “Anadolu Yakası’ndan Dört Kahvaltı Sofrası”

Pepuk Kadıköy Konum

Pepuk Kadıköy

Kadıköy’de lezzetli ve uzun kahvaltılar için birçok mekan var. Hep söylediğim gibi, 700 gr ve Dün Moda benim favorilerim ama Pepuk Kadıköy de listeye aniden giriverdi diyebilirim. Pepuk, Boğa’dan yukarıya doğru yürürken ilk sokakta bulunan, saklı kalmış bir vaha adeta. Koskocaman bahçesi, huzur veren atmosferi ve günlük olarak değişen yemekleriyle pek çok kez ziyaret edeceğimi düşündüğüm bir mekan haline geldi ama en önemlisi kahvaltıları! Günün her saatinde kahvaltı yapabilecek olanlardansanız buraya mutlaka düşürün yolunuzu.

Pepuk Kadıköy’de taze ve organik ürünler eşliğinde enfes sabahlar sizi bekliyor. Ekşi mayalı ekmekler, ev yapımı reçeller bir harika. Burada kahvaltı dışında da her gün değişen günlük menüden seçenekleri deneyebilir, kış bahçesinin en güzel köşesine kurulup kahvenizi içebilirsiniz. Kadıköy’ün kalabalığından da etkilenmeyeceksiniz üstelik!

Pepuk Kadıköy Adres: Osmanağa Mah., Mimar Çk, 34714 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @pepukkadikoy

Cofyrup Konum

Screen Shot 2017-12-11 at 12.45.54

Cofyrup, Caddebostan Taş Mektep sokakta yerini alan bir kahve cenneti. Üçüncü dalga kahve akımının önemli temsilcilerinden ve gerçekten kaliteli kahve sevenler için uğranması gereken bir durak. İsimlerinin ‘’kahve kadar asil, şurup kadar ulaşılabilir bir içecek’’ arayışından geldiğini söylüyorlar.  Logoları ve mekanın en güzel özelliklerinden olan duvar çizimi Burpee de mekanın ilham kaynakları arasında. Bu arada Cold brew yöntemiyle hazırladıkları doğal, katkı maddesiz kahvelerini satın alabiliyor, hatta internetten sipariş de verebiliyorsunuz. Benden söylemesi!

Cofyrup Adres: Göztepe Mah., Nadir Ağa Sok., No:24A Kadıköy/İstanbul

Instagram: @cofyrup

Tartine Bakehouse Konum

Tartine Bakehouse, Fenerbahçe’de Fuat Paşa Caddesi’nde minicik bir dükkan. İçeride ise büyük büyük şeyler oluyor. ‘’Gerçek Ekmeğin Hikayesi’’ diyerek yola çıkan Tartine Bakehouse’ta, uzun bir fermantasyon süreciyle yıllanmış ve ekşi mayadan yapılan hamurlarla oluşturulan ekmekler enfes diyebilirim. Katkı maddesi kullanmadan yapılan bu ekmek çeşitleri, kahvaltılarınızı fazlasıyla güzelleştirecek nitelikte. Tam buğday, tam çavdar, cevizli, kuru domatesli, zeytin kekikli ekmek çeşitlerini sitelerinden eve sipariş edebilirsiniz. Burada leziz ekmeklerin yanı sıra, poğaça çeşitleri ve sağlıklı tatlılar da bulabilirsiniz.

Tartine Bakehouse Adres: Fenerbahçe Mah. Fuat Paşa Cad., No.22 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @tartinebakehouse

Kadıköy keşifleri listem bu haftalık bu kadar, şimdiden iyi gezmeler! 🙂

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Po Juicery Kadıköy: Hem Sağlıklı Hem Leziz”