Michelle Brasserie; harika kış bahçesiyle içinize huzur doldururken, Fransız cafe’lerinden esinlenilerek oluşturulmuş zengin menüsüyle size benzersiz lezzetler sunuyor. Zamanınızı ayırın, mutlaka gidip vakit geçirin derim!

LRG_DSC02562

Vadistanbul’da yer alan Michelle, içeriye girildiği andan itibaren insana huzur veriyor. Sahip olduğu yüksük tavan, beyaz ve dore detayların yeşil seramiklerle ve canlı yeşilliklerle birleştiği atmosfer bu mekanda vaktimizin bir hayli keyifli geçeceğini bize önceden belli eder gibiydi. Hele o duvar! Yemek, aşk ve mutluluk üzerine yazılmış sözlerin altın çerçeveler içinde yer aldığı süslü duvar beni çok etkiledi.

Michele Brasserie

Michelle’in bir de harika bir kış bahçesi var. Kış bahçesinin tam ortasında bulunan defne ağacı ve doğa temalı kumaşlarla kaplanan koltukları insana şehirden uzaklaşmış hissi veriyor. Zaten bahçeden dışarıya bakarken gördüğünüz manzara da tamamen yeşillik. Umarım hep öyle kalır!

Fransız cafelerinden esinlenilmiş Michelle’in menüsü çok geniş, o yüzden ne ararsanız bulabiliyorsunuz. Bun, bowl gibi son zamanların en popüler yemek seçeneklerini de menüye katmışlar. Bun ve bowl’ların hayalini kurmaya başlamıştık bile, ancak önce başlangıçlar menüsünden Burrata’yı seçtik. Taze ıspanak, poşe armut, kıtır ekmek ile servis edilen Burrata gerçekten çok lezzetliydi. Yanında gelen poşe armut, burratanın kendisiyle muhteşem bir uyum sağlamıştı.

Michelle2

Sonrasında sıra geldi merakla beklediğimiz Dana Kaburgalı Bun’ı denemeye. Salatalık turşusu, susam ve coleslaw ile hazırlanan bun, beklediğimden çok daha nefisti. Michelle’e giderseniz, bun seçeneklerden en azından birini mutlaka deneyin derim.

Michelle

Michelle’in bowl çeşitlerinden de tatmadan olmaz dedik ve Somon Bowl sipariş ettik. Enfes bir ızgara somonla beraber yasemin pirinci, avokado, yeşilliklerle gelen bowla bayıldık. Bir dahaki gidişimde Bonfileli Bowl’u da kesin deneyeceğim. Size de tavsiye ederim!

LRG_DSC02597

Michelle’de yemek sonra kahve siparişi verdiğiniz zaman, kahveniz taptaze cookieler, jelibonlar ve bonibonlarla beraber geliyor. Mekanın bu sempatik hareketi bizi küçük çocuklar gibi mutlu etti diyebilirim 🙂

Vadistanbul’da açılan Michelle Brasserie’ye çok seveceğinize eminim. En yakın zamanda farklı bir rota olarak yolunuzu Vadistanbul’a çevirin ve kendinizi yazlıkta gibi hissedeceğiniz bu mekana mutlaka uğrayın.

Michelle Brasserie Adres: Aydınevler Mah., 34854 Maltepe/Istanbul

Instagram: @michellebrasserie

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Say Hello Brasserie: Moda’da Keyifli Bir Mekan”

İlginizi çekebilir: Nancy Levi’den “7 House Burger: Göktürk’ün Yeni Gözdesi”