Moda’nın en yenisine açıldığı hafta “merhaba” demek istedik ve sıcacık bir günde Say Hello Brasserie’nin bahçesinde güneşli havanın keyfini çıkardık arkadaşımla. Günümüzü güzelleştiren birkaç saat geçirdik ve gerçekten tavsiye etmekten çekinmeyeceğim lezzetlerle karşılandık.

Konum

Say Hello Brasserie Moda’da Rivas Butik Otel’in en alt katında yer alıyor. Kolay anlatımla, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin bulunduğu sokağı bitirdiğinizde sağ tarafta. Asansöre binip -1. kata indiğiniz an geniş, ferah ve şık bir atmosferle karşı karşıya kalıyorsunuz. Geniş bar kısmı, bahçesi ve özellikle de güleryüzlü hizmetiyle zaten mutlu oluyorsunuz ama bir de lezzetleri deneme kısmı var. Moda sahile yakın, bu denli şık bir mekan keşfetmek güzel oluyor doğrusu. Herhangi bir organizasyonda, özellikle de doğum günü veya yıl dönümü gibi mutlaka aklıma geleceğini anlıyorum ilk dakikadan itibaren. Peki menüde neler var?

Yemeğimizden hemen önce her sabah kendilerinin yaptıklarını öğrendiğimiz sıcacık ekmek ve yanında tereyağ geliyor. Sırf onlarla bile doyabilirsiniz ancak diğer lezzetler tadılası!

humus
Say Hello Brasserie: Moda’da Keyifli Bir Mekan

Biz başlangıç olarak tercihimizi humus ve köz patlıcan mücverden yana kullanıyoruz. Humus, gerek sunumu gerekse içerisine fıstık eklenmesi ile lezzet bakımından çoğu yerde yediklerimin önüne geçiveriyor (diğer bir favorim de Basta Street Food’daki). Köz patlıcanlı mücver ise epey farklı bir deneyim bizim için. Her yerde bulunan kabak mücveri gibi bir tat gelmesin aklınıza. Patlıcanın lezzeti her lokmada ağzınıza doluşuyor, üstelik tabakta yanık yoğurt ve yine patlıcanla yapılmış siyah sosla servis ediliyor. Üçünü bir arada tattığınızda vay canına diyeceğinizi tahmin ediyorum. Ana yemek olarak bir dana pöç söyleyip, diğer lezzetleri başka bir akşam denemeyi tercih ediyoruz. Dana pöç: lokum gibi etlerden ve altında püre yatağından oluşuyor ki, anlatmakla olmaz hakikaten tadılması gerek.

IMG-4029
Say Hello Brasserie: Moda’da Keyifli Bir Mekan

Levrek Ceviche, risotto yatağında trança ve kokteyllerinde aklım kalmıyor değil ama dediğim gibi bunu bir başka ofis çıkışına bırakıyorum. Ne de olsa çalıştığım yere on dakika yürüme mesafesinde diyorum kendi kendime.

Bu arada söyleyelim, perşembeleri Say Hello’da rakı-meze günü. Önceden rezervasyon yaptırarak fix menü ile burada güzel saatler geçirmeniz mümkün. Mutlaka burayı ziyaret etmek için rotayı Moda’ya çevirin derim, benim şimdiden Moda mekanları arasında favorilerimden biri oldu bile!

Say Hello Brasserie: InstagramKonum

Say Hello Brasserie Adres: Caferağa Mahallesi Dr. Esat Işık Caddesi No: 98 Kadıköy

İlginizi çekebilir: Çağla Meknuze’den Neni Brasserie