Göktürk’te oturmanın en güzel taraflarından biri şehre gitmeye gerek kalmadan tadı damağınızda kalan yemekler yiyebiliyor olmamız. İster hafta içi iş çıkışında ister hafta sonu kaçamağı yaparak şehrin en özel hamburgerlerinden biri evinizin yanınızdaysa şanslısınız. Mangal ateşinde, taze ve ev yapımı hamburgerler yiyebileceğiniz bir yerden bahsediyorum: 7 House Burger!

Bir süredir adını duyup gitme planları yaptığımız ama bir türlü vakit bulamadığımız 7 House Burger’e geçenlerde gidebilme fırsatımız oldu. Güler yüzlü sahibesinin küçücük dükkâna sığmayan enerjisi bizi ilk andan itibaren etkiledi diyebilirim. Evet, dükkân küçücük ama hamburgerleri fazlasıyla doyurucu!

7 House Burger, tek şubesi Göktürk’te bulunan ve altı ay evvel açılan, Göktürk ve çevresinde etlerini kömür ateşinde pişiren tek hamburgerci. Hamburgerin köftesi de günlük olarak yapılıyor ve içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Bence en önemlisi şu: köfteler dondurulmuyor. Buranın beni kalbimden vuran bir özelliği de soslarını kendilerinin yapıyor oluşu. Gittiğinizde benim için patateslerinizi buranın özel zeytin sosuna batırmayı unutmayın!

Biz 7 House Burger’e hafta içi bir akşam gittiğimiz için daha boş olur diye bekliyordum ancak içerdeki üç masa da doluydu. Gittiğimizde bir yandan paket servislerin hazırlanıyor olduğunu gördüm ve buranın ileride “şöyle lezzetli bir hamburger olsa da yesek” dediğimizde bizim için bir seçenek olabileceğini aklıma yazdım. Ama daha duralım, henüz hiçbir şey tatmadık! Menü oldukça zengindi, hele başlangıçlar çok çeşitteydi. Hamburgerlere gelince; klasik hamburger, crispy burger, közlenmiş biber ve mantarlı peper mushroom burger, kavurmalı mania burger, dana bonfileli lokum burger gibi çok geniş yelpazede hamburgerleri mevcutburada. Eğer bana en renkli burgeri söyle derseniz o zaman All in Burger derim: köfte, karamelize soğan, patates, cheddar peyniri, dana bacon ve rokfor sos ile servis ediliyor.

Mekanın tavsiyesi üzerine peynir topları, fun chips ve curly patatesle yemeğimize başladık. Tabii ki bir porsiyon peynir topları yetmedi ve ikincisini söylerken hamburgerlerimiz masaya geldi. Hamburger tercihimizi 7 House Burger’den yana kullandık. Genellikle gittiğim hamburgercilerde dükkânın ismini taşıyan hamburgeri tercih ediyorum çünkü çoğu zaman o hamburgercinin spesiyali bu hamburger oluyor. Doğru karar vermişim!

Sepetin içinde patates ile birlikte gelen 7 House Burger; taze ekmeği, tam kıvamındaki karamelize soğanı ve çift cheddar peyniri, daha bacon’ı ve kıvamında pişmiş köftesiyle çok güzel bir seçim yaptığımızın kanıtıydı, daha ilk ısırıktan anladık.

Akşam yemeği için gittiğimiz 7 House Burger’in menüsünden, servisinden, ilgisinden çok memnun kaldım. Hatta bu satırları size yazarken bir yandan eve vermiş olduğum siparişimi yiyorum! Dükkânın sıcaklığı eve getirilen ürünlerde de geçerliymiş. Bu küçük ve şirin mekâna mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Gitmişken 7 House Burger’in ev yapımı soğan halkalarından sipariş etmeyi unutmayın, lezzetine inanamayacaksınız. Şimdiden afiyet olsun!

7 Hourse Burger Adres: Göktürk Merkez Mah., Nazlı sok. Country Life Çarşı B77, 34077 Eyüp/İstanbul

Instagram: @7houseburger

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Kadıköy Burger Postası: BOB, BroX ve Zapata”

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN