Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni içeriklerin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu geç fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım; Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

Bu ay Netflix’te yeni dizi The Decameron‘a bir şans vermeli, Zeytin Ağacı ve Elite‘in yeni sezonları için heyecanlanmalı, bir an önce Beverly Hills Cop: Axel F gibi Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli ve 90’lar popundan koşu pistlerine, İspanya liginden tehlikeli gösterilere farklı konuları mercek altına alan Netflix belgesellerine göz atmalısınız. David Bowie’yi merkezine alan müzik belgeseli Moonage Daydream başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Zeytin Ağacı – 2. Sezon

youtube play youtube play

Geçen yıl yayınlanan ilk sezonuyla çok konuşulan, Ayvalık’ın ve aile diziminin popülerliğini arttıran Zeytin Ağacı, yeni sezonuyla geri dönüyor, fakat Ayvalık’ta yeni bir hayata başlayan Ada, Leyla ve Sevgi’nin karşısına yepyeni sorunlar çıkıyor: Ada, bir yanda bilim dünyasıyla, diğer yanda ailesinin geçmişiyle uğraşırken, Leyla ise yeni bir iş kurmaya çalışıyor. Sevgi’nin ise bu sefer yakınlarından bile sakladığı bir sırrı var… (11 Temmuz)

The Decameron

youtube play youtube play

Yeni bir tarihi komediyle tanışmaya, Orta Çağ Avrupa’sında kahkahalara boğulmaya hazır olun: The Decameron, Kara Ölüm tüm İtalya’ya yayılırken bir villaya sığınan bir grup soylu ve hizmetçinin bu lüks kaçamağının çok geçmeden kaosa sürüklendiği olayları konu alıyor. (25 Temmuz)

youtube play youtube play

Yeni dizi The Decameron ve Zeytin Ağacı‘nın yeni sezonu dışında, Vikings: Valhalla‘nın bir önceki sezondan yedi yıl sonrasında geçen üçüncü sezonu (11 Temmuz), Elite‘in mezuniyet öncesinde son bir gizemin hem dostlukların hem de düşmanlığın sınırlarını zorlayacağı sekizinci sezonu (26 Temmuz), Kleo‘nun Doğu Almanyalı eski casusun savaş sonrası Avrupa’da maceralarına devam edeceği ikinci sezonu (25 Temmuz), Cobra Kai‘nin küresel turnuva öncesinde takımların yeniden kurulduğu ve eski düşmanların yeniden ortaya çıktığı altıncı sezonunun yeni bölümleri (18 Temmuz) de bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Beverly Hills Cop: Axel F

youtube play youtube play

80’lerde iz bırakan ve Eddie Murphy ile özdeşleşen karakterlerden Sosyete Polisi geri geliyor! Detroitli polis Axel Foley, Beverly Hills’teki unutulmaz ilk vakasından tam kırk yıl sonra en iyi yaptığı işe, yani suçları çözmeye ve kargaşa çıkarmaya geri dönüyor. (3 Temmuz)

youtube play youtube play

Ayrıca yeni erkek arkadaşını davet ettiği oyun gecesine eski sevgilisinin habersiz çıkagelmesiyle ciddiye binen işlerle uğraşan bir kadını merkeze alan komedi Blame the Game (12 Temmuz) ve bir kaçırılma olayından başkanı kurtarması için çağrıldığında kendini bir yandan da eşini ve evliliğini kurtarmak için pazarlık ederken bulan bir rehine pazarlıkçısının gerilimini anlatan Non Negotiable (26 Temmuz) da bu ay Netflix kataloğuna ekleniyor.

Netflix Yeni Belgeseller

youtube play youtube play

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar her ay Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor. Bu ay Netflix kataloğuna eklenenler arasında dört yeni belgesel yapım dikkat çekiyor: İspanya’nın meşhur futbol ligine özel bir bakış sunan ve maçlarda kazanılan zaferlerden saha dışındaki gözyaşlarına kadar her şeyi içinde barındıran belgesel dizi LALIGA: All Access (19 Temmuz), dünyanın en hızlı insanı olmak için yarışan seçkin sporcuların antrenmanlarla, medyanın yoğun ilgisiyle ve zorlu rekabetle boğuştuğu belgesel dizi Sprint (2 Temmuz), 1990’ların ünlü müzik gruplarından bazılarını kuran ve sömüren plak şirketi patronu Lou Perlman’ın yükselişini ve çöküşünü konu alan Dirty Pop (24 Temmuz) ve cesur bir çiftin akrobatik bir gösteri için dünyanın en yüksek binalarından birine yasa dışı yollarla tırmanarak aşklarının ve güvenlerinin sınırlarını test ettiği Skywalkers: A Love Story (19 Temmuz).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Önümüzdeki ayı son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın heyecan verici film ve dizileri arasında; David Bowie’nin yaratıcı yaşamına ve müzik kariyerine odaklanan müzik belgeseli Moonage Daydream öne çıkıyor. (16 Temmuz)

youtube play youtube play

Ayrıca 90’ların 3 sevilen filmi casus filmi Donnie Brasco (1 Temmuz), En İyi Film dahil 11 dalda Oscar ödüllü dev prodüksiyon Titanic (15 Temmuz) ve chick-flick klasiği Clueless (8 Temmuz), animasyon serisinin üçüncü filmi How to Train Your Dragon: The Hidden World (1 Temmuz), yeni filmini sinemalarda izleyebileceğiniz serinin ilk filmi A Quiet Place (1 Temmuz), ABBA şarkılarını Meryl Streep’li bir müzikale dönüştüren Mamma Mia! (7 Temmuz), çekimleri 12 yıla yayılan gerçek zamanlı büyüme hikayesi Boyhood (16 Temmuz) ve Julia Roberts ile George Clooney’i buluşturan romantik komedi Ticket to Paradise (16 Temmuz) da bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix’te Geçen Ay

Netflix’te geçen ay öne çıkan dizi, film ve belgesellerden bazıları şunlardı:

Kübra – 2. Sezon

youtube play youtube play

Geçen yıl ilginç konusuyla yerli Netflix dizilerine farklı bir soluk getiren Kübra, ikinci sezonuyla geri dönüyor. Bu sezonda Kübra hakkındaki gerçeğin ortaya çıkmasını inancı adına başka bir sınav olarak gören Gökhan için asıl mücadele başlıyor. O, kendisini ‘Semavi’ yapan sarsılmaz inancının ona verdiği güçle aldığı her kararın artık bir bedeli olduğunu; yeni çıkmazların içinde, sadece düşman bildikleriyle değil, sevdikleriyle hatta kendisiyle de savaşması gerekeceğini düşünüyor. Bakalım Kübra ona karanlığı aydınlatmasında yardımcı olacak mı? (6 Haziran)

A Family Affair

youtube play youtube play

Nicole Kidman, Zac Efron ve Joey King gibi yıldız oyuncuları buluşturan A Family Affair, genç bir kadının birlikte beklenmedik bir aşka yelken açan annesi ile film yıldızı patronunun arasında kalmasını konu alıyor. (28 Haziran)

Kimler Geldi Kimler Geçti

youtube play youtube play

İlişkilerin bin bir türlüsünü yıldızlar dolu bir oyuncu kadrosuyla ortaya döken Kimler Geldi Kimler Geçti geliyor! Dizide, başarılı avukat Leyla Taylan ihanetle biten ilk aşkının acısından kurtulmak için kendini yıllar sonra yeniden flört dünyasına atıyor. Serenay Sarıkaya’nın başrolünde yer aldığı dizide, Metin Akdülger, Boran Kuzum, Ahmet Rıfat Şungar gibi oyuncular dikkat çekiyor. (9 Mayıs)

Netflix’te Geçen Ay: Eklenen Filmler / Diziler

youtube play youtube play

Geçen ayın heyecan verici film ve dizileri arasında; Austin Butler’ın ‘Popun Kralı’ Elvis Presley’e dönüştüğü, görsel tasarımı ve müzikleriyle dikkat çeken biyografik yapım Elvis öne çıkıyordu. (5 Haziran) Ayrıca geçen yıl En İyi Görsel Efektler kategorisinde Oscar ödülüne uzanan Japonya yapımı Godzilla Minus One (1 Haziran), çok satan romandan uyarlanan romantik drama The Fault in Our Stars (15 Haziran), Jordan Peele’in tanımlanamayan cisimlerin dünyayı ziyaretine ve onları kayıt altına almaya çalışan bir gruba odaklanan korku filmi Nope (19 Haziran), yerli komedi Lohusa (21 Haziran) ve sevilen dizi New Amsterdam‘ın dördüncü sezonu (1 Haziran) da artık Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.