Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yeni diziler Zeytin Ağacı ve Resident Evil: biohazard‘a birer şans vermeli, Stranger Things‘in merakla beklenen iki bölümü için heyecanlanmalı, bir an önce The Gray Man ve Persuasion gibi Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli ve gizemli hava korsanlarından internet suçlularına birçok farklı konuya odaklanan belgeselleri izlemelisiniz. Clueless ve Ex Machina başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Zeytin Ağacı

youtube play youtube play

Artık neredeyse her ay Netflix’te orijinal bir Türkiye yapımı dizi yayınlanıyor; sırada Zeytin Ağacı var. Yönetmenliğini Burcu Alkptekin‘in üstlendiği, başrollerini Tuba Büyüküstün, Boncuk Yılmaz ve Seda Bakan‘ın paylaştığı, oyuncu kadrosunda Rıza Kocaoğlu, Murat Boz, Füsun Demirel ve Fırat Tanış gibi isimlerin de olduğu dizide, üniversitede başlayan arkadaşlıkları yıllar içinde en zor zamanlarında bile onlara güç veren bir dostluğa dönüşen Ada, Sevgi ve Leyla’nın hikayesi anlatılıyor. Üç kadının aralarındaki güçlü bağ Sevgi’ye kanser teşhisi konduktan sonra en büyük sınavını veriyor. Sevgi, Ada’nın istediği gibi hastaneye yatmak yerine bambaşka bir umudun peşinden gidiyor ve Sevgi’nin başlattığı bu arayış, sadece onun değil Ada ve Leyla’nın da yaşamında beklenmedik olaylara neden oluyor. (28 Temmuz)

Stranger Things 4: 2. Kısım

youtube play youtube play

Netflix dizileri arasında belki de en sevileni, 80’ler nostaljisini çocuksu bir gizemle iç içe geçiren Duffer Kardeşler imzalı bilim kurgu dizi Stranger Things. Dizinin dördüncü sezonunun önemli bir kısmı geçtiğimiz aylarda yayınlanmış, her ikisi de adeta birer film uzunluğundaki final iki bölümü için bekleyiş başlamıştı. Aralarına mesafeler girmesine rağmen birlikte dünyayı ve geleceği kurtarmanın bir yolunu bulan dostlarımızın sonun başlangıcına tanık olduğu iki bölüm 1 Temmuz’da yayınlandı.

Resident Evil: biohazard

youtube play youtube play

Bugüne kadar sayısız film, dizi ve animasyona konu olan korku oyunu serisi Resident Evil: biohazard, şimdi de bir Netflix dizisine dönüşüyor. T-virüsünün keşfinden neredeyse otuz yıl sonra yaşanan bir salgınla Umbrella Corporation’ın karanlık sırlarının ortaya çıktığı dizi, 14 Temmuz’da Netflix kataloğuna ekleniyor.

youtube play youtube play

Yeni diziler Zeytin Ağacı ve Resident Evil: biohazard ile Stranger Things‘in yeni bölümleri dışında, fark edilmek için son bir hamle yapan iki lise son sınıftaki arkadaştan birinin kazayla hayalete dönüştüğü Boo, Bitch (8 Temmuz), 17 yıllık partneri tarafından terk edilen New York’lu bir emlakçının 40’larında bekar bir insan olarak hayata yaptığı yeni başlangıcı konu alan Uncoupled (29 Temmuz), uzaylıların dünyasındaki bir insan kolonisinde yaşayan Prens Dichael’in gezegeni kötülerden kurtarmaya ant içtikten sonra babasıyla ilgili gerçekleri öğrendiği animasyon dizi Farzar (15 Temmuz) ve Virgin River‘ın dördüncü sezonu da (20 Temmuz) bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

The Gray Man

youtube play youtube play

Netflix’in bu yılki en heyecan verici yapımlarından biri, Ryan Gosling, Chris Evans ve Ana De Armas gibi yıldız oyuncuları buluşturan aksiyon filmi The Gray Man. MARVEL Sinema Evreni’nin Avengers filmleriyle tanıdığımız Russo Kardeşler imzalı film, bir zamanlar teşkilatın ölüm makinesi olan fakat kasıtlı olarak bazı sırları açığa çıkaran bir CIA ajanı ve onu avlamaya çalışan sosyopat bir gizli ajanın kovalamacasına odaklanıyor. (22 Temmuz)

Persuasion

youtube play youtube play

Son yılların hem oyunculuk yeteneği hem sivri dili hem de güzelliğiyle gündeme gelen oyuncularından Dakota Johnson‘ın başrolünde olduğu bu dönem filmi ikinci şanslara odaklanıyor. Mütevazı ve çekici bir adamla evlenmemesi için ikna edilen Anne Elliot, sekiz yıl sonra yolları tekrar kesiştiğinde bu kez kalbinin sesini dinleyip gerçek aşka ikinci bir şans verecek mi, Persuasion‘ı izleyerek 15 Temmuz’da göreceğiz.

youtube play youtube play

Ayrıca, üniversiteden önce pişman olmadan ve kalp kırmadan ayrılmak üzere bir anlaşma yapan Clare ile Aidan’ın aşka bir şans daha vermekle sonsuza dek ayrı kalmak arasında yaptığı tercihi konu alan Hello, Goodbye, and Everything in Between (6 Temmuz), dini bir tabuyu yıkmasının ardından lanetlenen ve kendi yaptıklarının sonuçlarından kızını koruması gereken bir adamın yaşadıklarını konu alan Çin korku filmi Incantation (8 Temmuz), âşık olup Berlin’deki çılgın flört maceralarını geride bırakan en yakın arkadaşının düğününü sabote etmek için elinden geleni yapan bir genç kadının hikâyesi Paula and Jojo (11 Temmuz) ve azimli bir şarkıcıyla bir deniz subayının olanca farklılklarına ve tüm zorluklara rağmen birbirlerine âşık olduğu Purple Hearts (29 Temmuz) da bu ay Netflix’e ekleniyor.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay, iki yeni yapım ekleniyor: 1971’de bir çanta dolusu çalıntı parayı alarak paraşütle bir uçaktan atlayan ve kayıplara karışan, yıllar sonra kim olduğu halen gizemini koruyan bir hava korsanını mercek altına alan D.B. Cooper: Where Are You?! (13 Temmuz) ve bir annenin bir porno sitesinin acımasız sahibine karşı verdiği amansız mücadeleyi konu alan belgesel dizi The Most Hated Man on the Internet (27 Temmuz).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yılın ilk günlerini son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın heyecan verici film ve dizileri arasında, 1990’ların en sevilen chick-flick‘lerinden, Jane Austen romanı Emma’nın göz alıcı kostümleriyle dikkat çeken modern uyarlaması Clueless da var. (1 Temmuz)

youtube play youtube play

Ayrıca felaket filmi The Core, son yılların en başarılı bilim kurgularından Ex Machina, Eddie Redmayne‘e Stephen Hawking’i canlandırdığı rolüyle Oscar ödülü kazandıran biyografik yapım The Theory of Everything, Charlize Theron‘u aksiyon sinemasının gediklilerinden yapan Æon Flux ve savaş filmi 13 Hours, 1 Temmuz’dan itibaren Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.