Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yayımlanacak yeni dizilerden Sweet Tooth ile geç kalmadan tanışmalı, Atiye, Élite, Feel Good ve Lupin gibi dizilerin yeni bölümleri için heyecanlanmalı, Fatherhood gibi iddialı Netflix orijinal filmlerini kaçırmamalı ve yepyeni belgesellerle farklı alanlarda merakınızı gidermelisiniz. Kız Kardeşler ve Kız Kardeşler gibi yerli ve yabancı birçok filmin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Sweet Tooth

youtube play youtube play

Fantastik dizilerle aranız nasıl? DC Comics‘in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Sweet Tooth, post-apokaliptik tehlikeli bir dünyada, yarı insan – yarı geyik bedenine sahip bir çocuk ve huysuz koruyucusunun maceralarını konu alıyor. Çekimleri birçok ünlü fantastik film ve dizi gibi Yeni Zelanda’da tamamlanan dizi, 4 Haziran‘da Netflix’te olacak.

Atiye – 3. Sezon

netflix'te bu ay - atiye 3. sezon
Atiye – 3. Sezon, Netflix

Netflix Türkiye’nin ilk orijinal dizilerinden olan ve dünyada da Türkiye’de olduğu kadar ilgi gören Atiye, üçüncü sezonuyla 17 Haziran‘da Netflix’te olacak. Anadolu topraklarının binlerce yıllık tarihinden ve mistisizmden beslenen dizide bu kez karanlık güçler kötü emelleri için Adem’in kozmik güçlerinden faydalanmayı istiyor, kızına ulaşmaya çalışan Atiye’yi ise çok zor bir karar bekliyor.

Élite – 2. Sezon

youtube play youtube play

Netflix İspanya’nın sevilen dizilerinden, sürükleyici, bol entrikalı ve seksi dizi Élite, dördüncü sezonuyla 18 Haziran‘da geri dönüyor! Las Encinas’ta göreve başlayan katı bir okul müdürü ve yeni gelen dört öğrenci, karmaşık ilişkilerle, tehlikeli dedikodularla ve büyük gizemlerle, diziye dair özlediğiniz her şeyi de yanlarında getiriyor.

Katla

youtube play youtube play

Biraz bilim kurgu, biraz tarih, biraz gizem… Yeni Netflix orijinal dizisi Katla, buzul altındaki bir volkan patlamasından bir yıl sonra, eriyen buzun altından çıkan, gizemli tarih öncesi unsurların beklenmedik sonuçlarıyla ilgili. İzlanda yapımı ve İzlanda’da çekilen dizinin özellikle büyüleyici görüntüleriyle sizi 17 Haziran‘dan itibaren ekran başına kitleyeceği kesin!

youtube play youtube play

Bu yeni dizilerin ve özlediğimiz bu dizilerin yanı sıra, Feel Good‘un ikinci sezonu (4 Haziran), Lupin‘in ikinci kısmı (11 Haziran), Workin’ Moms‘ın beşinci sezonu (15 Haziran) ve The A List‘in ikinci sezonunun da (25 Haziran) bu ay Netflix kataloğuna ekleneceğini hatırlatalım.

youtube play youtube play

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Fatherhood

youtube play youtube play

Komedi filmlerinden tanıdığınız Kevin Hart‘ı biraz daha ciddi bir rolde görmeye ne dersiniz? 18 Haziran‘da Netflix’te yayımlanacak Fatherhood, , yeni baba olmuş bir adamın, eşinin ani ölümü ardından dünyanın en zor işi olan ebeveynliği tek başına üstlenmesini konu alıyor. Gerçek bir kayıp ve sevgi hikâyesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Grandma ve About a Boy gibi filmlerden tanıyabileceğiniz Paul Weitz oturuyor.

youtube play youtube play

Ayın Netflix orijinal filmleri arasında ayrıca geçtiğimiz yılki Venedik Film Festivali’nden ödülle dönen Meksika filmi, görücü usulü evlilikten kaçıp insan ve doğaüstü varlıkların iç içe geçtiği Maya ormanının derinliklerine sığınan bir kadını merkezine alan Selva Tragica / Tragic Jungle (9 Haziran), Hindistan kırsalında kaykay tutkusunu keşfeden bir genç kadının öyküsünü anlatan Skater Girl (11 Haziran) ve Amerikan tarihini tiye alan, yetişkinlere yönelik eğlenceli animasyon American: The Motion Picture (30 Haziran) da var.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

netflix'te bu ay - this is pop

This Is Pop, Netflix

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay dört önemli yapım birden ekleniyor: David Attenborough ve bilim insanı Johan Rockström’ün gezegenimizdeki biyoçeşitliliğin çöküşünü ve bu krizin nasıl önüne geçilebileceğini incelediği Breaking Boundaries: The Science of Our Planet 4 Haziran’da, Headspace işbirliğiyle interaktif bir portal olarak sunulan, kendi istediğiniz meditasyonu, gevşeme egzersizini ve uyku hikayesini seçebildiğiniz Headspace Guide to Meditation 15 Haziran’da, ABBA’dan T-Pain’e kadar ünlü isimlerin pop müziğin bilinmeyen boyutlarını ve tarihini açığa çıkardığı This Is Pop‘un ilk sezonu 22 Haziran’da, Brooklyn’deki evsiz üç genç kız kardeşin umudu, aidiyet hissini ve daha parlak bir geleceği ararken engellere ve koşullara karşı mücadelesini anlatan Sisters on Track ise 24 Haziran’da Netflix’te olacak.

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Çoğunlukla evde geçirdiğimiz bu günleri geçmişten favorileriyle renklendirmek ya da eksiklerini tamamlamak isteyenler için ihtimaller sonsuz!

youtube play youtube play

_Naomi Watts ve Ewan McGregor’u buluşturan felaket filmi The Impossible (1 Haziran),

_İki yıl önce İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale ve SİYAD Ödülleri’nden En İyi Film dâhil birçok ödül kazanan, Emin Alper imzalı Kız Kardeşler (4 Haziran),

_Gülmeye ihtiyacı olanlar için Good Boys (11 Haziran) ve The LEGO Movie 2 (12 Haziran) ve Playing with Fire (25 Haziran),

youtube play youtube play

_Jim Jarmusch imzalı, Bill Murray’den Tilda Swinton’a uzanan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken zombi komedisi The Dead Don’t Die (14 Haziran),

_Uzay yolculuğu filmleri arasında son yılların dikkat çekici yapımlarından Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’li Passengers (17 Haziran),

_Korku filmi sevenler için Annabelle (22 Haziran), bu ay Netflix’te olacak.