En sevdiğiniz yemek, ilk öğrendiğiniz şarkı, dinlediğiniz ilk masal, moralinizin bozuk olduğu bir günü bir anda güzelleştiren bir kucaklaşma… Anılarınız beyninizin içinde dosyalar halinde depolansaydı, eliniz en çok hangilerine giderdi? Şüphesiz annenizin eşlik ettiği bu özel anlara. İçinde oldukları her yere ve her ana ışıltı katan anneler, özel gün bahanesi altında klasik bir ışıltıyla şımartılmayı hak ediyor. Biz hayatımızdaki en özel insana onun bize gösterdiği sevgi ve özeni yansıtacak bir hediye ararken yardımımıza her zaman olduğu gibi Pandora koşuyor!

Ebeveynlerinizi kendi ebeveynleriyle iletişim kurarken gözlemlediniz mi? Annenizi, büyükannenizle konuşurken bir izleyin. Rollerin nasıl değiştiğini görmenin ne kadar eğlenceli olduğuna şaşırabilirsiniz. Anne çocuk ilişkisinin dinamikleri; yaştan, cinsiyetten, statülerden ve diğer her şeyden bağımsız ve en önemlisi de zamansız… Pandora’nın Timeless koleksiyonu da bu anlayıştan yola çıkıyor ve zarif annelere yıllar boyu kullanmaktan çok keyif alacakları, sevgi ve özenle elle tamamlanan bu mücevherler sunuyor. Böylece Marilyn Monreo’nun “Diamonds are a girl’s best friends” (Pırlantalar bir kızın en iyi arkadaşlarıdır) teorisinin zamansızlığı da bir kez daha kanıtlanmış oluyor.

Aslında üzerine bolca mesai harcadığımız ya da son dakikaya bırakıp heyecanlandığımız hediye seçme ritüellerini kolaylaştırmak için yapmamız gereken şey çok basit: Çocukluğumuzdan ilham almak. Annenize verdiğiniz ilk hediyeleri aklınıza getirin. Listenizde neler var? Kendi elinizle hazırladığınız bir kart, saplarını yanlışlıkla tutulamayacak kadar kısa kopardığınız papatyalar ya da makarnadan yapılıp boyanmış bir kolye? Aslında ona ilk mücevherinizi henüz beş yaşındayken hediye etmiş olabilirsiniz. Bugün de aynı sevgi ve özenle yola çıkıp, kişisel detaylar içeren ve elle tamamlanmış mücevherleri seçiyoruz.

Onlar bizim hayallerimizi ve hedeflerimizi asla bıkmadan desteklerken annelerin de kendi tutkuları olduğunu hatırlamak ve daha önemlisi onlara da hatırlatmaktan daha güzel bir anneler günü fikri olabilir mi? Pandora’nın bu histen beslenen Moments koleksiyonu da içimizden gelen bu sevgiyi ve desteği anlatmamıza aracılık edecek tasarımlar sunuyor. Böylece tıpkı bizim gibi her gün büyüyen, değişen, yeni hedefler ve tutkuların peşinde koşan annelerimize verdiğimiz “Her zaman yanındayım!” sözü daha ışıltılı bir hal alıyor.

Kendi benliğini anne olmanın zorluklarına hızla adapte eden anneler sevgimizi hissetmeyi, ışıldamayı ve şımartılmayı sonuna kadar hak ediyor. O halde her seferinde “Ne gerek vardı?” şokunu yaşamadan hediye kabul etmeyi bir türlü öğrenemeyen annenizin yüzündeki aydınlanmayı görmenize yardımcı olacak hediyelere daha yakından bakmak için sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Pandora