Sizleri Bebek’in Mayıs ayında açılan, huzur dolu ve özellikle de pet-friendly olmasıyla gönlümüzde taht kurmuş mekanıyla tanıştıralım: Patio. Birçok yerinde yer alan minyatür limon ağaçlarından girişte yer alan büyük bar bölümüne, bize sorarsanız burası şimdiden birçoğumuzun uğrak noktası olmaya aday. 

Konum

patio-bebek
Patio Bebek

Patio” Portekizce, İspanyolca ve İngilizce başta olmak üzere tam 6 dilde ortak kullanılan ve Türkçe’de “veranda, avlu” anlamına gelen bir kelime. Tam da adına yakışır şekilde, sizlere yerinizde rahatlıkla oturup keyif yaparken dışarıda olan bitenleri izleme fırsatı sunan mekanın üstü kışın kapatılıp yazın açılabilen bir tasarıma sahip. Söylemeliyiz, Patio’ya girdiğiniz ilk anda kendinizi bir sahil kasabasında gibi hissediyorsunuz. Girişte bulunan dev limon ağacı sizleri selamladıktan sonra ilk olarak duvarlardaki muhteşem çizimler dikkatinizi çekiyor. Rıdvan Özdengülsün’e ait olan ve mekana her mevsim baharı getireceğinden emin olduğumuz desenler, bizi kendine hayran bıraktı diyebiliriz.

patio-bebek-2
Patio  Bebek 

Smart casual konseptini benimseyen Patio’nun menüsüne gelirsek… Mekanın menüsü ağırlıklı olarak İtalyan mutfağı olmak üzere Akdeniz ve Ege yemek kültürünün izlerini taşıyor. Patio’nun kokteyller konusunda da oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Batuhan Altav’ın hazırladığı, özel reçeteli 9 imza kokteylden damak zevkinize en çok uyanı mutlaka denemenizi öneriyoruz, her biri ayrı güzel! Bu kokteylleri her hafta Cuma ve Cumartesi saat 19.00 – 02.00 arası gerçekleşen canlı DJ performansı eşliğinde denemenizi tavsiye ederiz.

patio-bebek-4
Patio Bebek – Kokoreç Pizzette

Bir karides tutkunu olarak Patio’ya gittiğimizde menüde ilk gözümüze takılan Melitzana Karides oldu. Çoğumuzun daha önce denemediğini düşündüğümüz, mükemmel bir ikili geldi önümüze: sotelenmiş karides ve soya soslu patlıcan. Bu ikilinin uyumuna inanamazsınız! Sonraki seçimimiz Ördek Roll’du. Yumuşacık tiftik ördek etini sıcacık yufka ekmeklerinde keyifle yedik, müthiş lezzetliydi. Evet, doymadık ve Kokoreç Pizzette ile devam ettik! Provolon peyniri, kızarmış kokoreç ve acı biber turşusu üçlüsünün yarattığı lezzet inanılmazdı. Yalnız acı ile arası pek iyi olmayanların tercih etmemesinin iyi olacağını söyleyebiliriz, çünkü fazlasıyla acı bir lezzetti. Ama acıseverlerin beğeneceğine eminiz.

patio-bebek-3
Patio Bebek – Paccheri alla Vecchia Bettola

Son olarak Paccheri alla Vecchia Bettola’yı da denemek istedik, iyi ki sipariş etmişiz! Cherry domates, fesleğen, ricotta peyniri, havuç ve kabak ile servis edilen makarnanın en çok hoşumuza giden detayı, votka krema sostu. Gerçekten çok yerinde bir dokunuş olmuş.

patio-bebek-6
Patio Bebek – Vegan Bowl

Unutmadan, Patio’da veganlar için mükemmel bir lezzet var: Vegan Bowl. Avokado salatası, kırmızı pancar, semizotu, yeşil mercimek ve badem ile hazırlanan bowl, oldukça doyurucu ve lezzetliydi. Ve görsel şölenimizi tabii ki tatlı ile taçlandırdık: Şekersiz İncirli Hurma Tatlısı! İncir, hurma, Hindistan cevizi süsü ve vanilyalı dondurmadan oluşan bu lezzet, bize sorarsanız sıcak havalarda biraz serinlemek için birebir.

patio-bebek-5
Patio Bebek

YazPatio’yu ister sevdiklerinizle keyifli bir öğle yemeği yemek, ister laptop’unuzu kapıp sessizce çalışmak için tercih edebilirsiniz!

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Celery Bebek