Yine bir günde bitirdiğimiz bir Netflix dizisi var karşımızda. Spoiler olmaması için detayları açıklamayacağım ama Valeria o kadar rahat, izlemesi kolay ve eğlenceli bir dizi ki…Üzülmeden, yorulmadan, gülümseyerek ve merakla izleyeceksiniz Val’i. Kitaptan uyarlama olduğu için bende daha fazla ilgi uyandırdı diyebilirim. Sonrasında kitabı da mutlaka okumayı istiyorum, her eserde farklı bir tat bulacağımı biliyorum.

Valeria
Valeria | Fotoğraf: Netflix

Renkli Madrid sokaklarında geçtiği için; bir yazarın hikayesini arkadaşlarını, aşklarını, başarılarını, başarısızlıklarını anlattığı için sevdim Valeria’yı. Sex and the City ile benzetiliyor, çokça yorum yapılıyor ama yaş grubu, gelir seviyesi, arkadaşlık ilişkileri 2020 yılında beni daha fazla yakaladı diyebilirim.

Valeria’nın Lola, Carmen ve Nerea ile akıp giden hayatına tanıklık ediyoruz dizide. Valeria yaşadığı zorluklarla mücadele eden ve evliliğinde problemler yaşayan, aynı anda da romanını yazmakla meşgul olan bir genç kadın. Neyse ki en iyi, en yakın üç arkadaşı Carmen, Lola ve Nerea yaşadığı her türlü olayda Valeria’nın yanında oluyorlar ve bir taraftan da kendi hayatlarını yoluna sokmaya çalışıyorlar. Dizideki karakterlerimiz aşk, dostluk, şüphe, kalp kırıklığı, kaygı, kavga, ayrılık ve gelecek hayalleri hakkında çok dalgalı ruh halleri içerisindeler.

Yine de dizi boyunca, gündelik hayatlarımıza sık sık konu olan kıskançlık duygusu, iş hayatındaki olumsuzluklar ve sadakatsizlikler masaya yatırıldığı için, bu hikayeler bütünü bir şölene dönüşüyor. “Ee, biz de kızlarla böyle bir masa etrafında buluşup saatlerce konuşuyoruz bu konuları” diyebilme ihtimaliniz çok yüksek!😊

Valeria
Valeria | Fotoğraf: LOS40

Valeria, bir karakterden diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak izleyiciyi sıkmadan yol alıyor. Dizinin IMDB puanı şimdilik 6.2 ama bence çok daha fazlasını hak ediyor. Ben tek başıma puan vermek istesem 7.5’dan 8 verirdim!

Rengarenk sahneleriyle, güzel Madrid sokaklarıyla ve eğlenceli müzikleriyle izlemesi çok zevkli olan bu kadın hikayesini ben çok sevdim. Elisabet Benavent‘i de ayrıca takip etmenizi ve Türkçe’ye çevrilen kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Kitapla, diziyle, sinemayla, sağlıkla kalın!

Kapak fotoğrafı: Yahoo

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Netflix Dizi Önerileri