Winnie Harlow, Vitiligo hastalığı yüzünden aşağılanarak geçirdiği çocukluğuna rağmen kendini sevmekten vazgeçmedi ve dünyanın en tanınan modellerinden biri oldu! Gelin bu güzel, vitiligolu mankenin  geçmişine gidelim…

winnnie
Winnie Harlow: Dünyanın Güzellik Algısını Yıkan Model

Winnie Harlow ve Hastalığı

1994 doğumlu Winnie Harlow’un Vitiligo hastalığı dört yaşında teşhis edildi. O zamanlar Toronto’da, kuaför olan annesi ile yaşıyordu. Cilt lekeleri yüzünden arkadaşları tarafından hakaretlere maruz kaldı, sürekli okul değiştirdi, kabus gibi bir çocukluk geçirdi. Michael Jackson’ın hastalığı olarak bildiğimiz Vitiligo, günden güne cildinin pigmentlerini kaybetmesine sebep oluyordu. Küçük kızın cildindeki beyaz lekeler, ruhunda da karanlık izler oluşuyordu.

winnie-8-1
Winnie Harlow: Dünyanın Güzellik Algısını Yıkan Model

Winnie Harlow’un Hayatı ve Yükselişi

Harlow, ergenliğini atlattığında artık kendini fark etmeye başladı. Mükemmel bir fiziği vardı, siyahi teninde oluşan simetrik beyaz lekeler onu farklı kılıyordu. Öncelikle birçok fotoğraf çekip, fotoğraflarını hiç çekinmeden sosyal medyada paylaştı. Zaten çok geçmeden de fark edilmeye başladı. Winnie’nin yükselme dönemi oldukça hızlı oldu; güzellik yarışmalarına katıldı ve fiziği ve farklı oluşu sayesinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Çocukluğunu kabusa çeviren Vitiligo onun için artık bir şans olmaya başladı. Kusurları kabul ederek, onlarla mutlu olmak konusunda tüm dünyaya ilham oldu.

winnieharlow
Winnie Harlow: Dünyanın Güzellik Algısını Yıkan Model
winnie-harlow-cover_2527_635x
Winnie Harlow: Dünyanın Güzellik Algısını Yıkan Model

Marka İşbirlikleri

2015 İlkbahar Yaz sezonunda, hem Diesel, hem de İspanyol Desigual markasının yüzü oluşuyla her şey daha da iyi olmaya başladı. Şu an Instagram’da da 4 milyondan fazla takipçisi var! İşte bu Kanadalı, derisi yamalı model, artık tüm dünyada Vitiligo hastalığının sözcüsü durumunda. Dergilerde sürekli olarak konu ile ilgili röportajları çıkıyor. Onun dışında dünyanın en önemli dergilerinde moda çekimleri yayınlanıyor. Tüm moda haftalarının, özellikle Toronto Moda Haftası’nın en çok aranan yüzlerinden bir tanesi. Tüm markalar onu podyuma çıkarmak için sırada bekliyor.

o-WINNIE-facebook
Winnie Harlow: Dünyanın Güzellik Algısını Yıkan Model

Dünyanın estetik algısını değiştirebildiğini düşündüğüm Winnie Harlow, bence gerçekten çok güzel ve çekici. Onu sıradan yapan hiçbir şeyi taşımıyor ve simetrik olan beyaz lekeleri ona estetik bir değer katıyor.

Kendisini daha yakından tanımak isterseniz resmi web-sitesine göz atabilirsiniz. 

Güncelleme: Winnie Harlow, Temmuz 2018’de Elle Türkiye’nin kapak modeli oldu. Bu müthiş çekim Tuz Gölü’nde yapıldı. Güzel modelin Türkiye’de de daha çok bilmesi bizi çok sevindirdi.