Aile Arasında, benim son yıllarda izlediğim en iyi Türk sinema filmiydi. Sinemadan çıkarken aynen böyle düşünüyordum ama filmin sıcaklığı ile sesli dile getirmedim, çünkü o an konu çok sıcaktı. Birkaç gün geçti, tekrar izlemek istiyorum ve hâlâ keyifle anıyorum diye düşündüm. Baktım herkes benzer yorumları yapıyor, artık ilan edebiliriz: “En iyi, en komik, en sıcak Türk sinema filmi”.

İlginizi çekebilir: Deniz Tören’den Gülse Birsel Beyazperdede: Aile Arasında

8524114
Aile Arasında

Pek spoiler vererek izleyecek olanların keyfini kaçırmak istemiyorum. Sadece birkaç yorumla sizi meraklandırmak, beklentiyi biraz yükseltmek ve sinemanın yolunu tutmanıza katkı sağlamak isterim. Hemen fragmanı aşağıya bırakıyorum. İster yazıyı tamamlamadan bir göz atın, ki tavsiyem odur, ister yazıyı okur okumaz izleyin.

youtube play youtube play
Aile Arasında

Öncelikle her karakter ekranda ilk gözüktüğü anda tüm salon bir tur gülüyor. Çünkü tipler ya çok tanıdık, o yüzden “bravo süper tespit” diyorsunuz, ya da çok komik ve abartılı, zaten görür görmez dayanamayıp kahkahayı basıyorsunuz.

Komedi filmlerinden güldük, eğlendik, çıktık işte diye düşünüyorsak aslında o harcadığımız zaman biraz boşa geçiyor sanki. Ama güldürürken derinde bazı duygulara dokunduğunda ve gerçek tespitlerle biraz düşündürttüğünde “işte bu” diyorum ben. Çünkü hem eğleniyorum, hem de anlamlı vakit geçiyorum. Bazı sahnelerde tüm salon alkışlamak istedik, herkes bir durdu ve sinemada olduğumuzu hatırlayarak izlemeye devam ettik. Çünkü öyle bir tespit ki, adeta toplum düşünce yapıları ve davranışları için teknik bir gözlem, detaylı bir analiz yapılmış, laboratuvarlarda incelenmiş gibi.

demet-evgar-derya-karadaş-ayta-sözeri1
Aile Arasında

Alkışlar önce Gülse Birsel‘e, sonra tüm oyunculara ve ekibe… Bakın internette bazı sahneler sık sık önünüze çıktığında filmin sizi etkileme gücü azalır, süper bir fırsatı kaçırırsınız. Bu film Gülse Birsel’in bizlere yeni yıl hediyesi adeta, o yüzden fırsat diyorum. Benim için gerçekten hediye oldu, çünkü doğum günümde bir partide olacağıma şu an sinemadayım diye söyleniyordum. Meğer bol bol gülerek tam da yeni yaşımın hakkını vermeye ilk adımı atmışım.

23417244-164335770828795-1182881650275516416-n,ISqVdp3VL0mU78TVf1M9jA
Aile Arasında

Hem bu haber vesilesiyle mutlu yıllar dilerim, hem de kendinize ve sevdiklerinize yeni yıl hediyesi olarak Aile Arasında film bileti almanızı öneririm.