Zekeriyaköy’de bulunan saklı bir kış bahçesi… Sizi sıcacık bir ortamla karşılayan samimi bir bahçe burası. Geniş bahçeli, güzel dekorlu, ferah bir mekan Brio Italian.

Brio Italian
Brio Italian: Sarıyer’in Saklı İtalyanı | Fotoğraf: Begüm Sayın

Brio Italian Restaurant

İlk girdiğinizde bahçenin ortasında yanan bir ateş görüyorsunuz. Ateşin etrafında sandalyeler, üstlerinde postlar var, soğuk havada oturmak daha kolay oluyor böylelikle, ayrıca ortama da uygun bir tasarım olmuş. Şarapla giriş yapıyoruz; odun ateşi, hava hafif serin ve en sevdiğimiz şarap Chianti’yi (Toscana bölgesindeki Chianti kasabası şarabı) yudumlamayı tercih ediyoruz, güzel bir şarap. Şehrin içinde, böyle ateşin başında şarap keyfi yapmak çok keyifli. Bize Tekirdağ’daki Barbare bağları ve Arcadia bağlarındaki romantizmi hatırlattı. Ateşin verdiği huzur bambaşka, saatlerce oturabilir, tadını çıkarabilirsiniz. Tabi buranın avantajı şehrin içinde olması ve şehrin dışında hissi vermesi oluyor. 😊

Ne Yemeli?

Brio İltalian
Fish Stew (Balık Yahni ) ve Penne Con Polpette (Domates soslu, köfteli penne makarna) |Fotoğraf: Begüm Sayın

Biz 3 çeşit yemek denedik. Margherita Rustica (Pizza Margherita) , Fish Stew (Balık Yahni ) ve Penne Con Polpette (Domates soslu, köfteli penne makarna). Tavsiye edeceğim yemek kesinlikle balık yahni. Karides, midye, levrek ve kalamardan oluşan bir lezzet tabağı. Bir de tabağın dibinde kalan domates sosu mamma mia! 😊 Pizza’dan beklentimiz haliyle yüksek (İtalya yazımdan da anlaşılacağı gibi), ancak margherita rustica biraz pidemsi olmuş. Penne ise lezzetli fakat sıradan. Menüdeki özel lezzetlerden seçim yapabilirsiniz. Onlar da daha iyi olabilirler.

Brio Italian | Fotoğraf: Instagram / yaseminbekiss

Yemekten sonra, hava kararınca ateş başına tekrar döndük. Karanlıkta da ayrı bir keyfi var. Şarap içiyorsanız eğer, sonrasında da sıcak bir kahve ve müzik ile kış aylarında bu keyfi sürdürebilirsiniz. Ortamı, ambiyansı çok hoş bir mekan olmuş. Arkadaş grubuyla gelince sanki beraber kampa gitmişsiniz de ateş başında muhabbet ediyormuşcasına bir his veriyor. 🙂 Ayrıca bahçesindeki resimlerle de daha farklı bir atmosfer yaratılmış. Resimler de satılık bu arada hem keyif hem de sanat alışverişi bir arada.

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den İtalyan Restoranları

Kapak Fotoğrafı: Instagram / brioitalianistanbul