İstanbul’da güzel meyhane çoktur. Ama hem sakin olanı, hem güzel olanı, kendini evinde hissettireni azdır. Duydum ki Çukurcuma’da varmış, yeni açılmış. Çukurcuma’da Bahar’mış adı da. Ne güzel bir isim değil mi? Zaten beni ilk adı ile mest etti.

cukurcumada bahar 4

Cihangir’den Çukurcuma’ya inerken hemen, küçük bir arada. Yolda tabelaları var onları takip ederek rahatlıkla bulabilirsiniz. Sahibi, Cihangir’deki Hayat’ın eski ortaklarından. Derler ki, Hayat’ı Hayat yapan adamdır. Hayat’taki ortakları ile anlaşamayınca ayrılıp Bahar’ı açmış. Ne de güzel yapmış!

cukurcumada bahar 5

İçeri ilk girdiğimizde açıkçası biraz hayal kırıklığına uğruyoruz. Kahverengi masaları ve beyaz örtüleri ile klasik bir restoran havası var. Biraz kasvetli gibi. Bir umut soruyorum, “Ben rezervasyon yaptırırken bahçe demeyi unuttum ama yer var mıdır acaba?” diye. Son derece güleryüzlü olan garson “Buyrun Merve Hanım, biz zaten sizin masanızı bahçede hazırlamıştık.” diyor.

cukurcumada bahar 6

Bahçeye çıktığımızda kısa süreli bir şok yaşıyoruz. Tam bir bahar bahçesi. Kocaman ağaçları, rengarenk çiçekleri, ahşap masaları var. Sanki kendi evimin bahçesine hazırlamışım da dostlarımla yemek yiyormuşum gibi. Hava mis gibi kokuyor.

cukurcumada bahar

İki kişilik bir masa hazırlanmış bize. Hemen geliyor rakı kadehlerimiz. İncecik, etrafı dantelli. Âlâ içiyoruz tabii ki. Çeşit çeşit meze söylüyoruz. Arkadaşım deniz börülcesi pek sevmez ama buradakine bayılıyor. Ben de ahtapot salatası sevmiyorum ama tabaktakinin yarısını yiyorum. Öyle leziz. Salatadaki malzemeler tazecik, yemyeşil. Mezeler, ara sıcaklar o kadar lezzetli ki ana yemeğe yerimiz kalmıyor.

cukurcumada bahar 2

Maksadımız keyifli bir bahar akşamı yaşamaktı. Çukurcuma’da Bahar bize düşündüğümüzden fazlasını yaşattı. O kadar keyiflendik ki 12 yıllık arkadaşımla geçen 12 yılın muhabbetini, geyiğini yaptık. Fonda Sezen’le Levent’le mis gibi bir bahçede.

 

cukurcumada bahar 7

Biz en kısa zamanda tekrar gideceğiz. Hatta o kadar sevdik ki, benim için en özel günde en sevdiklerimle gideceğiz. Ve eminim, o gece de en biriktirmek istediğimiz an’lardan biri olacak.

cukucumada bahar

Çukurcuma’da Bahar Adres: Kuloğlu Mah. Çubukçu Çıkmazı No:3A Beyoğlu / İstanbul – 0212 244 5550

 

Fotoğraflar: https://www.facebook.com/cukurcumadabahar

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?