İlginç sokak isimlerine mi dikkat etsem, pencereleri çiçeklerle kaplanmış eski evlere köşklere mi bilemediğim, sokaklarında kaybolmak istediğim bir yer: Kuzguncuk!

kuzguncuk 2

O sokaktan girdiğim an esnafın sıcaklığı, büyüleyen yapıları ve sessizliğiyle Kuzguncuk, hep huzur vermiştir bana. Küçüklükten beri buraya ailece gelmemizin sebebi olan İsmet Baba Meyhanesi’ne, onun enfes deniz, köprü manzarasına ve Çınaraltı Kahvesi’ne bir selam verdikten sonra heves içinde ara sokaklara dalıveriyorum.

kuzguncuk 1

Amacım burada açılan yepyeni yerlerden Masum Mutfak ve Nail Kitabevi’ni keşfetmek. Masum Mutfak’ın salıları kapalı olduğunu öğrenip, karnımı başka bir yerde doyurmaya karar veriyorum. Arkadaşlarımla beraber Betty Blue ya da Pita Kuzguncuk’un taze sebzelerini yiyebiliriz diye düşünürken yollar bizi iki hafta önce açılmış olan Bay Mantı’ya getiriyor. Burada günlük yemeklerle beraber, mantı çeşitlerini bulabilmeniz mümkün. Özellikle rus mantısı ve patates salatası lezzetli.

Derken çevrede yürüyüp fotoğraf çeke çeke o havayı soluya soluya Nail Kitabevi'ni buluyoruz. Kitap evikoca bir yapıyı kaplıyor. Aşağı katta dış kısımda kahve, çay içebilirsiniz, kitap alışverişi yapabilirsiniz; ancak asıl marifet ve özellik üst katta. İnanılmaz tatlı bir çalışma alanı kurulmuş buraya. Etrafınızda kitaplar, çok güzel koltuklar tam olarak kitap okumak için kurulmuş bir köşe ve çalışmak için kurulan alanlar. Bence ofisi buraya taşımak gayet mantıklı olacaktır. Üstelik aradığınız birçok kitabı da burada bulabilirsiniz.

Derken çevrede yürüyüp fotoğraf çeke çeke o havayı soluya soluya Nail Kitabevi’ni buluyoruz. Kitabevi koca bir yapıyı kaplıyor. Aşağı katta, dış kısımda kahve, çay içebilir, kitap alışverişi yapabilirsiniz; ancak asıl marifet ve özellik üst katta. İnanılmaz tatlı bir çalışma alanı kurulmuş buraya. Etrafınızda kitaplar, çok güzel koltuklar tam olarak kitap okumak için kurulmuş bir köşe ve çalışmak için kurulan alanlar. Bence ofisi buraya taşımak gayet mantıklı olacaktır. Üstelik aradığınız birçok kitabı da burada bulabilirsiniz..

Peki Kuzguncuk'ta başka neler mi yapılabilir? Kapısından geçtiğiniz an sizi içerii davet eden Kuzguncuk Balıkçısında balık yiyebilir, üstüne La Mekan ya da Sitare'de kahvelerinizi içebilirsiniz. Ekmek Teknesi ya da Metet Döner'de öğlen yemeği yedikten sonra da Kuzgun's Cafe'ye geçebilirsiniz. Mezeleriyle meşhur İnci'deni ve Zahir Restaurant'ı da unutmayalım tabi! Güzel bir gün olsun:)

Peki Kuzguncuk’ta başka neler mi yapılabilir? Kapısından geçtiğiniz an sizi içeri davet eden Kuzguncuk Balıkçısı’nda balık yiyebilir, üstüne La Mekan ya da Sitare’de kahvelerinizi içebilirsiniz. Ekmek Teknesi ya da Metet Döner’de öğlen yemeği yedikten sonra da Kuzgun’s Cafe’ye geçebilirsiniz. Mezeleriyle meşhur İnci’den’i ve Zahir Restaurant’ı da unutmayalım tabii!

IMG_1106

Güzel bir gün olsun:)

IMG_1128

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?