Açıkçası Moda’da neredeyse her gün yeni bir yer açılıyor. Kimi kalıcı oluyor, bir kısmı ise rekabete yenik düşüyor. Anlatacağım iki yer, tüm bu Moda mekanları arasında en çok dikkatimi çekenler ve en sevdiklerim: Lil Bake Moda ve Daha Moda.

Lil Bake Moda Konum

1A2EE8D8-A1F0-43F4-BDD0-C15ECB9F35EB
Lil Bake Moda

Açıkçası Şerif Akdik Sokak’ta bir yeni mekan daha görünce pes dedim. Sokak hınca hınç doldu. Bu düşüncem Lil Bake açıldığında kapısından girdiğim an ”iyi ki” şeklinde değişti. O kadar şık ve ferah bir atmosfer oluşturulmuş ki. Girişte sergilenen enfes tatlı tuzlu seçenekler, uzun koridorda pembe ve beyazın hakimiyeti, arkada bahçesi. Önce atmosfer vuruyor insanı. Hemen ardından sipariş ettiğim avokado tartin’i yemeye koyuluyorum. Gerçekten enfes. Kahvaltı öğünü için birçok seçeneği barındıran mekanda tartinler (özellikle füme etli ve mantarlı), sandviçler ve geniş Lil Bake kahvaltısı tercih edilesi. Granola gibi sağlıklı çeşitler de denenebilir; ama burası hamur işine ve enfes tatlılara da düşmek için birebir. Yer fıstıklı kurabiye ve paris brest bir sonraki ziyaretim için aklımda kalanlardan.

BB71EB24-2C18-40FC-A54C-D015A4E6C81B
Lil Bake Moda

Söylemeden geçmeyeyim sunumlar da bir harika. Lil Bake Moda’da her şey özenle seçilmiş, ben bayıldım. Siz de Salı’dan Pazar’a 09:00-21:00 saatleri arasında burada hoş vakit geçirip, lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Instagram

Daha Moda Konum

246D4A16-4A5F-4F8C-985E-820A27667540 (1)
Daha Moda

Daha Moda, Ağabey Sokak’ta, Po Juicery‘nin hemen karşısında minik bir dükkan. Menüsü kısa ve öz. Tabelasında da yazılmış olduğu üzere burada her şey ev yapımı. Soslardan tutun da makarnaya kadar, hatta malzemelerin çoğu bu şekilde hazırlanıyor ve doğal. Bu minik menüden tek bişey tatsanız dahi içeride başarılı bir şefin elinin olduğunu ve tüm menüyü deneyimlemeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Mesela ben Daha Burger’i denedim. Özellikle ekmeği ve içerisindeki sarımsaklı mayonez, etin pişme oranı ve burgerin yanındaki ev usulü patates ile özel hazırlanmış sos! Tüm menüyü masada görme isteği yarattı bende.

83EEF98E-AC52-43E3-B0E8-8E107266811A (1)
Daha Moda

Menünün bence en önemli kahramanları; limonlu tavuk dürüm, kuzu tandır dürüm, bergama tulum sos ve fesleğenle hazırlanan makarna. Daha sağlıklı yemekler yiyeyim diyorsanız da otlu yaz mücveri ve ılık salata sizi bekliyor. Yemekten sonra “bi’ garip baklava” adını verdikleri tatlılarını denemeyi unutmayın. ‘Daha’ hoş bir deneyim yaşatacak size!

Instagram

İlginizi Çekebilir; Ceren Oğuz’dan Fika Moda Cafe