Badau, Yeldeğirmeni‘nde açıldığında koşarak gitmiş, deneyimlemiş ve burada da paylaşmıştım. Şimdi müjdemi isterim. Artık The Badau Akasya Alışveriş Merkezi’nde de var; hem de çok daha geniş, ferah ve şık bir atmosferde!

The Badau, Akasya AVM
The Badau, Akasya AVM   | Fotoğraf: Naz Kavas

Alışveriş merkezinin içinde caz, lezzetli yemekler, bayılacağımız bir dekorasyon ve atmosfer… Çok da mantıklı gelmiyor olabilir; ancak önyargılı olmamak gerek. The Badau tüm önyargıları kıracak derecede, alışveriş merkezinde olduğunuzu hissettirmiyor, apayrı bir dünyada, bambaşka bir şehirdeymiş duygusu veriyor size. Geniş, ferah, hafif loş bir ortam, tüm kibarlığı ve misafirperverliği ile sizi karşılayan sahibi Eren Noyan, güler yüzlü bir hizmet, caz müziğin en güzel örneklerini canlı izleme fırsatı ve lezzetli yemekler… Badau birçok şeyi içerisinde barındırıyor anlayacağınız.

Her gün ayrı bir konserin bulunduğu The Badau’ya konserler için gelirseniz 50 TL’lik bir giriş ücreti bulunuyor, fiks menü yok. Sizi bir kalıbın içine sokmuyorlar, hatta konser öncesi yalnızca yemek yemeye dahi gelmeniz mümkün; ama gitmişken caz dinlemek ister gönül bence.

Mekan paylaşımlık tabaklara odaklanmış. Birçok başlangıç ve geniş tabaklarda gelen ana yemekler de bunun en güzel kanıtı. Her damak zevkine uyacak yemeği bulabiliyorsunuz. Başlangıçlardan popcorn karides, yaban mersinli somon gravlaks bruschetta, yaban mantarlı ve deniz mahsüllü arancini topları çok lezzetli ve en sevilenlerden… Peynir tabağı ve şarap da iyi bir fikir burası için. İki çeşit salata, 5 çeşit de ana yemek var. Bonfile, kaya levreği, piliç, fettucini ve mürekkepli spagetti seçeneklerinden bize en yakın gelen kuzu ragulu fettucini oldu. 

The Badau, Akasya AVM
The Badau, Akasya AVM | Fotoğraf: Naz Kavas

Kocaman bir tabak gelince, tabağı beyaz şarabımız eşliğinde paylaştık. Tek kelimeyle enfesti. Arkada çalan müzikler, ortamın sakinliği ve yemekler bana buraya yeniden gelinecek sözü verdirtti. Herkese de tavsiye ettim. Size de ediyorum. 🙂 Unutmadan belirteyim; en geç 1 gün önceden rezervasyon yapılması şartı ile 12 kişi ile sınırlı olmak üzere, ”The Badau Tadım Menüsü”nü de deneyimleyebilirsiniz. Bol keyifler! 

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan Anadolu Yakası Mekanları