Aramızda kahvaltı sevmeyen var mıdır? “Tabii ki yok” cevaplarını duyar gibiyim, çünkü kahvaltı benim için ayrı bir mutluluk sebebi. O zaman mutluluğu biraz paylaşalım. Her geçen gün yeni bir mekan açılıyor, yeni ve alışılmış dışında tatlar buluyoruz. Açıkçası, kahvaltının sadece simit ve peynirden ibaret olmadığını ispatlayan yeni mekanların açılması beni daha da mutlu ediyor. Sanırım bu yazı fazlasıyla mutluluk içeriyor 🙂 O zaman Anadolu Yakası için mutluluk saati…

Moda Mekanları

Brekkie Breakfast Club

Brekkie Breakfast Club
Brekkie Breakfast Club

Brekkie Moda‘nın önünden belki defalarca geçtiniz ama içeriye girmediniz. Hemen bir hafıza yoklaması yapın ve kendinizi kruvasan cennetinin güzel kollarına bırakın. Ben öyle yapmışım çünkü 🙂 Kruvasanları tamamen Fransız tekniğiyle yapılıyor. Her zaman aklınıza tatlı olarak yenen kruvasan gelmesin çünkü tuzlu çeşitleri de oldukça lezzetli. Sadece kahvaltı için değil gün içerisinde de gidip ziyaret edebileceğiniz bir yer. Fakat kruvasanlar taze olarak yapıldığı için, “üzgünüz, kalmadı” yanıtıyla karşılaşmamak adına erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz. Tuzlu olarak denediğim kruvasanlar; Red (cheddar, füme et, mozzarella, füme kaburga), Cro Dog (cheddar, tütsülenmiş sosis, hardal, turşu fırında patates). Bu güzel kruvasanlar yanında kendilerinin hazırladığı pesto sos, zeytin ezmesi ve lor peynirli biberli sos da tabaklarda servis ediliyor. Yanında da mis gibi çay!

Instagram

STALK Casual Kitchen

STALK Casual Kitchen
STALK Casual Kitchen

Beni sabah kahvaltısıyla mutlu eden bir diğer mekan da işte burası. Neden derseniz, masaları birleştirsek bile yer kalmayan kahvaltı çeşidiyle midemden önce gözümü doyurdu. Serpme kahvaltı kelimesi ağzınızdan çıktığı anda siz de ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bağdat Caddesi mekanlarından STALK Casual Kitchen’ı akşam ve öğle yemeği için de tercih ederseniz masadan mutlu bir şekilde kalkabilirsiniz. İki kişilik serpme kahvaltı 4 kişi yenebilir, yani öyle yense daha iyi olur 🙂

Özellikle beğendiğim tatlardan bir kaçı; tulum peyniri, fesleğen ve kuru üzüm üçlüsünü birleştirmeleri, kızarmış yeşil zeytin, ekmek üzerinde peynir, sucuk ve mantar dilimleri, yine ekmek üzerinde bal-kaymak ve antep fıstığı, kekikli, baharatlı sahanda yumurta.

Instagram

Fahriye Cafe

img_8889
Fahriye Cafe

Fahriye Cafe, Moda’da ara sokakta eski zamanlardan kalmış bir cafe. Mekanın iç tasarımı da beni oldukça mutlu etti, çünkü çok tatlı1 Sessiz, sakin, kafa dinleyerek kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden biri.

Instagram

Fiyonk Bakery

Fiyonk Bakery
Fiyonk Bakery

Bağdat Caddesi’nde bu sefer ara sokakta görebileceğiniz sakin mekanlardan bir tanesi. Kahvaltı yaparken sakin bir yer olması bence en güzel özellik, çünkü kahvaltı yaparken rahatsız edilmek istemem ve ayrıca aç olarak gittiğim için hızlı servis gerekiyor 🙂 Burası da benim için bu konuda ideal yerlerden biri!

Instagram

Maybe 

Buraya yakında gideceğim ve sizinle detayları paylaşacağım. Maybe Kalamış‘ta bulunuyor ve bence listenize eklemeniz gereken kahvaltı yerlerinden birisi. Biraz küçük olduğu için erken saatlerde gitmek gerekiyor. Küçükken sandalye kapmaca oyununu boşuna oynamadığımızı düşünmeye başladım 🙂

Instagram

Maide Doğal Lezzetler

Maide Doğal Lezzetler
Maide Doğal Lezzetler

Adından da belli olacağı üzere kendisi doğal lezzetler cenneti 🙂 Hem kahvaltısı hem de içeride satılan ürünleri tamamen doğal. Kahvaltınızı yaptıktan sonra alışveriş yapmanız için ve beğendiğiniz ürünlerden almanız için güzel düşünülmüş. Yine reçelleri ve farklı tatları ile mutlu ayrılacağınız yerlerden biri.

Instagram

Yumma Cafe

Yumma Cafe
Yumma Cafe

Moda’da bir diğer kahvaltı yapabileceğiniz yer daha Yumma Moda. Önünüze gelen koca tepsiyi bir çırpıda bitirebileceğiniz kadar lezzetli, emin olabilirsiniz.

Instagram

Rita Moda

Yeni açılan Moda mekanlarından bir tanesi de Rita Moda. Kahvaltısını daha denemediğim fakat denemek için sabırsızlandığım yerlerden bir tanesi. Bu hafta içerisinde akşam yemeklerini deneme fırsatım olacak. Kahvaltı için de deneyimlerimi en yakın zamanda paylaşacağım. Siz de benim gibi gidilecekler listesine ekleyin ve en kısa zamanda deneyin.

Instagram

Bitirirken belirtmeliyim, en güzel ve yeri ayrı olan bir kahvaltı varsa o da anne kahvaltısı. Herkese şimdiden afiyet olsun. İstanbul’un en güzel kahvaltı mekanlarının, yani mutluluk serisinin devamı gelecek. Ben bu yazıyı yazarken biraz acıktım, umarım siz de acıkıp hepsini birer birer denersiniz.