Beyoğlu, mis gibi kahve kokularıyla sizi içine çeken mekanlarla dolu! Loksandra Coffee, Federal Coffee Company, Kafe Ara… En sevdiklerimi bu yazıda topladım. 

Beyoğlu Kahve Mekanları

Loksandra Coffee, Beyoğlu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Loksandra Coffee (@loksandra_coffee) on

Kahve mekanları arayışındaysanız eğer; sade dekorasyonundan tadı damağınızda kalacak şeftalili bademli tartına, arkaplanda çalan rahatlatıcı müziğinden Loksandra Coffee, her şeyiyle gidip birkaç saatinizi geçirmeniz gereken bir yer. Ben tatmadım ama özellikle Yunan frappe’si ve lattesi en sevilenlerdenmiş; yanında günlük değişen pastası, çeşit çeşit kek, kurabiye, çörek ve böreğinden birini seçerek mutlaka denemelisiniz!

Loksandra Coffee Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Tel Sk. No:2/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @loksandra_coffee

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den “Beyoğlu Yeniden: Loksandra Coffee, Bir Sahaf, Bir Müze”

Türk Alman Kitabevi, Beyoğlu

Beyoğlu’nun en huzurlu noktalarından biri olan Türk Alman Kitabevi, 60 yıllık tarihiyle yeni jenerasyon kahve kültürünü birleştirerek sizlere sunan keyifli bir mekan. Burada bir yandan işlerimi hallederken bir yandan kısa molalar verip tozlu rafları keşfe çıkmayı çok seviyorum! Türk Alman Kitabevi’nin Chai Tea Latte’den Iced Americano’ya, Mocha’dan Aeropress’e sayısız kahve seçeneklerinden tatmayı unutmayın.

Türk Alman Kitabevi Adres: Şahkulu Mahallesi, İstiklal Cd. No:237, 34431 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @turkalmankitabevi

İlginizi çekebilir: “İstanbul’da Uğramanız Gereken 10 Kitapçı ve Kitabevi”

Noir Pit Coffee Co., Şişhane

Gün içinde yenilenmek istediğiniz her an, orası için özel olarak ithal edilen ve özenle kavrulan dünya kahvelerinden tadabileceğiniz bir mekana adım atmak ister misiniz? O zaman sizi Noir Pit Coffee Co.’ya alayım. Kahvelerinin bir kısmı organik ve fairtrade olan mekanda Kopi Luwak ve Jamaican Blue Mountain gibi kahveler özel olarak hazırlanıyor, mutlaka denenmeli!

Noir Pit Coffee Co. Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, 109/A, General Yazgan Sk., 34430 Beyoğlu/İstanbul

noirpit.com/

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Pera’da Yeni Kahve Durağımız: Noir Pit”

Şimdi Cafe, Asmalımescit

 

View this post on Instagram

 

A post shared by daily images from Istanbul (@istanbultimes) on

Yolunuz Asmalımescit’e düşerse, vaktinizi en güzel şekilde geçirmeniz için önerim Şimdi Cafe. Sokakta göreceğiniz o saatin altından, bir perdeyi aralayarak girilen mekanda sokaktan geçenleri izleyebildiğim rahat koltuklarda oturmayı da, yukarıya baktığımda zevkle süslenmiş bir apartman boşluğu görebildiğim arka tarafta oturmayı da çok seviyorum. Kahvenizin söyleyin, yanında Şimdi Cafe’nin birbirinden güzel tatlılarını, özellikle de ev yapımı keklerini denemeyi unutmayın!

Şimdi Cafe Adres: Asmalımescit Sok. No:5 Atlas Apt. Beyoğlu / İstanbul

İlginizi çekebilir: Eda Geven’den “Perdenin Arkasındaki Kusursuzluk: Şimdi Cafe”

Gölge Kahve, Beyoğlu

Galatasaray’dan Aslmalımescit’e doğru giderken sağdaki Olivya Geçidi’nde yer alan bu şirin ve küçük köşe-mekan, kahve içerken sohbet etmek için ideal kafelerden. Hangi kahveden içerseniz için, bence yanında gelen bir adediyle yetinmeyin ve o harika kurabiyeleri kahveniz ve sohbetiniz sona erene dek tekrar tekrar tadabilmek için bir kurabiye tabağı sipariş edin!

Gölge Kahve Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Olivya Gç. 7/C, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Kafe Ara, Galatasaray

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Эмилия ) (@emiliya_cher) on

Bir İstiklal Caddesi klasiği olan Kafe Ara’yı ya da “Ara Kafe”yi bilmeyen olduğunu sanmıyorum ama yemek ya da kahve için çoğu kişinin klasik uğrak yerlerinden biri haline geldiği için listemde yer alması kaçınılmaz. Ara Cafe’de beni heyecanlandıran çok şey oluyor: Ara Güler imzalı fotoğraflarla süslü duvar, Amerikan servisleri, lezzetli menüsü, hızlı servisi ve her an ünlü birini görme fırsatı! Kahve söz konusu olunca mekanın çay bardağında gelen sütlü Türk kahvesinden bahsetmemek de olmaz.

Kafe Ara Adres: Tomtom Mahallesi, Ara Güler Sk No:2, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Urban Cafe, Galatasaray

Kartal Sokak, Beyoğlu’nun en güzel ve en hareketli yerlerinden biriyken masaların kaldırılmak zorunda kalması sonucu ıssızlaşan sokaklardan. Fakat bu sokağın en sevilen mekanlarından olan Urban Cafe, hala popülerliğini koruyor. Giriş katı, asma katı ya da alt katındaki masaların hepsinde oturmanın ayrı bir zevki var burada. Ayrıca her türlü yiyecek ve içecek çeşidini bulabileceğiniz bu cafe’yi mutlaka listenize ekleyin.

Urban Cafe Adres: Kuloğlu Mh., Galatasaray Kartal sok No:6/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Tag Cafe & Bistro, Beyoğlu

Oldukça küçük bir mekan olmasına rağmen geceleri bir bistroya dönüştüğünü öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Lezzetli tatlılarıyla her seferinde aklımı çelen Tag Cafe, İstiklal Caddesi üzerinde, ARTER’in hemen yan sokağında yer alıyor. Dilerseniz siz de benim yaptığım gibi, önce 13. İstanbul Bienali mekanlarından olan ARTER’i de gezebilir, ardından ister sinema ister güncel sanat konuşmak üzere arkadaşlarınızla Tag Cafe & Bistro’nun küçük masalarındaki yerinizi alabilirsiniz.

Tag Cafe & Bistro Adres: İstiklal Cad. Postacılar Sok. No:1A Beyoğlu / İstanbul

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Galata’da Bir Avustralyalı: Federal Coffee Company”

Müz, Çukurcuma

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Müz (@muz.se) on

Burası hem bir cafe, hem de birbirinden güzel sukulentler bulabileceğiniz bir yer; dolayısıyla tahmin edersiniz ki, yemyeşil bir atmosfere sahip. Her gittiğimde içim açılıyor! İşyerinizi veya evinizi bitkilendirmek istiyorsanız da mekanınıza gelip inceleyerek size yardımcı oluyorlar. Doğayı günlük hayata taşıyan tasarımlarıyla oldukça farklı bir mekan olan Müz, kahve keyifleri için ideal. Doğadan ve yeşilden bahsetmişken, buranın meşhur matcha latte’sini tatmayı unutmayın.

Müz Adres: Hayriye Cad. No18/A Beyoğlu

Instagram: @muz.se

Federal Coffee Company, Galata

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Federal Galata (@federalgalata) on

Galata Kulesi’nin hemen karşısındaki sokakta yer alan Federal Coffee Company, ferah ve şık atmosferiyle mutlaka uğranması gerektiğini düşündüğüm bir mekan. Özellikle de sokağı seyredebileceğiniz masalarından birine oturduğunuzda burada zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz! Avustralya kahvaltısı, İspanyol omlet, sıcacık kruvasanlar gibi pek çok kahvaltılık seçeneğine sahip Federal, aynı zamanda kahveseverler için hazine gibi bir yer bence. Bunun en önemli sebebi: üçüncü nesil kahveciliğin Türkiye’deki öncülerinden biri olan Sam Çeviköz’ün varlığı, kuşkusuz. Harmanlarında sadece %100 Arabica çekirdekleri kullanan Federal’de kahve içmelere ben doyamıyorum, eminim siz de doyamayacaksınız!

federal.coffee/

Instagram: @federalgalata

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN