“Moda dergisi okuru” olarak nitelendirilen kitlenin içinde; salt dergide beğendiği kıyafetleri işaretleyip, onları satın alma isteğiyle yanıp tutuşan, ya da sevdiği ünlüyle yapılan röportajları, o(onlar) hakkında yapılan haberleri okuyan kişilerin varlığı beni rahatsız ediyor. Bilinçli bir okur olabilmek adına; reklamları bile es geçmemeli, kampanya çekimlerinde yer alan modelleri ve bu modellerin hangi fotoğrafçıların kadrajlarından yansıdıklarını takip etmelisiniz. Ayrıca dergilerin künyelerini sıkı takip etmelisiniz ve elbette her ay yazılarını hasretle beklediğiniz editörler olmalı. Bunun yanı sıra, dergi okurken notlar tutabileceğiniz şık bir defteriniz de olsa enfes olur! Bendeniz ‘acemi dergici’nin ufak öğütlerini dinledikten sonra, mercek altına aldığım Eylül dergilerine bir göz atın. Ufak bir hatırlatma daha: Bilinçli okur mertebesine bir adım daha yaklaşmak ve arşivinizi genişletmek için Aslıhan Pasajı’na mutlaka uğrayın. Bol keyifli okumalar!

eylül 2013 dergi kapaklarıVOGUE USA:

Vogue Amerika için artık ikonikleşmiş ve gelenekselleşmiş olan “The September Issue” ya sonunda kavuştuk! Kapakta Anna Wintour’ın editör yazısında öve öve bitiremediği yetenekli aktris Jennifer Lawrence var. Ayrıca dergi, 902 sayfa. Geçtiğimiz yıl 916 sayfa rekorunu kıran dergi; bu yıl, 1000 sayfa olur diye düşünmüştüm, ancak siz de takdir edersiniz ki 902 de fazlasıyla iddialı bir rakam.

Mario Testino objektifinden yansıyan Jennifer’ı derginin moda direktörü Tonne Goodman’in styling’i ile görmekteyiz. Kapakta Calvin Klein Collection tasarımları içinde olan Jennifer Lawrence; bu kapakla birlikte modasever kimliğini de ön plana çıkarmış oldu. En çok arzulanan kadınlardan biri olarak lanse edilen güzeller güzeli Jennifer’ı tebrik ediyorum!

Vogue USA’den sonra Harper’s Bazaar USA’den, V Magazine’e Eylül 2013 dergi kapakları incelemesinin devamı için galerimizi ziyaret edebilirsiniz:

GALERİ

7 fotoğraf

theMagger’dan Eylül 2013 Dergi Kapakları Vol.2…

theMagger’dan Eylül 2013 Dergi Kapakları Vol.1

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?