Daha dün “2013 Şubat Ayı Dergi Kapakları”nı yazmışken, hızımı alamayıp Vol.2’yi de yapmak istedim. Karşınızda Vogue Avustralya’dan V Magazine’e Şubat ayı dergi kapakları serimin devamı!

VOGUE AVUSTRALYA:

Yaşı ilerledikçe daha da güzelleşmesiyle şarap gibi bir kadın olarak nitelendirebileceğim, evvel zaman içinde erkek dergilerinin “Seksi Kadın” listelerinde ayrıcalıklı bir konumda kendine yer edinen oyuncu Naomi Watts; Will Davidson objektifinde, giderek güzelleşen ve daha bir Vogue’laşan Vogue Avustralya’nın kapağında. Derginin çizgisine birebir uygun bir kapak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim; çünkü demin de belirttiğim gibi Naomi de Vogue Avustralya da giderek güzelleşiyor.

Stevie Dance’in moda editörlüğünde olan bu kapak, yabancı moda platformlarında da pek bir sevilmiş! Haberiniz olsun!

HARPER’S BAZAAR UK:

Anne Hathaway, “The Devil Wears Prada” filmindeki rol kabiliyetiyle gönlümde taht kuran oyunculardan. Yeni saç kesimiyle de adından sıkça söz ettiren Hathaway, geçtiğimiz ay pek de başarılı olmayan bir prodüksiyonla Glamour Amerika’ya kapak olmuştu; lakin  şimdi  “İşte bu!” dedirten bir çekimle İngiliz Harper’s Bazaar’ının kapağında.

Design Scene deyimiyle fantastik olan abone kapağı ve ona göre biraz daha ciddi görünen bu kapaklar David Slijper imzasını taşıyor. Moda editörlüğünü üstlenen isim ise Leith Clark.

Derginin kapak spot’ları da hayli ilgi çekici. Evet; hem  okur, hem de dergici kimliğimle eleştirel gözle inceledim ve sonuç tek kelimeyle nefis! Prince William, Karl Lagerfeld, Keira Knightley, Mick Jagger gibi hakikaten “A List” isimleri mercek altına almaları; bir Mart kapağıymışçasına “New Season” yazması; bizleri fazla bekletmeden bir “Podyum Raporu” hazırlamaları;  daha kolekte edilebilecek cinsten bir sayı hazırlamalarıyla, Şubat ayı dergilerinin arasında bir nevi ayrık otu olmalarını sağlıyor. Bu ay, uzun uzun okuyacağınız dergilerden biri İngiliz Harper’s Bazaar’ı olsun, bir kenara şimdiden not edin!

COSMOPOLITAN UK: 

İngiliz Cosmopolitan’ını okurken hissettiğim; çok sevdiğim kız arkadaşlarımla, kahve içerken uzun uzun dedikodu yaparken hissettiğimle eşdeğer. Dedikodu yaparken de İngiliz Cosmo’sunu hatmederken de rahatlıyorum,  kesinlikle çok eğleniyorum ve birkaç saatliğine de olsun mevcut durumumdan uzaklaşıyorum. Kısacası benim için “umudu aydınlatan meşale” misyonunu üstlenen dergi İngiliz Cosmo’su!

Konumuza dönersek bu ay kapakta Kimberley Walsh’u görmekteyiz. Doğru bir seçim mi? Elbette! Şarkıcı, model, aktris gibi pek çok kimliğiyle karşımıza çıkan Kimberley, tam anlamıyla bir Cosmo kızı  ve seksi bir styling ile kapağa taşınmış olması da cabası!

Kendi adıma konuşmak gerekirse; bu ay, dergiyi kesin alacağım. Blog yazarken ciddi para kazanan birinin hikayesinden tutun; Cosmo severler için “Erkekleri Ne Aşık Eder?”, “Porno Erkekleri Neden Yatakta Kötü Yapar?” gibi hayati önem teşkil eden(?!) sorulara cevaplar araması, dergiyi her zamanki gibi eğlenceli kılıyor!

VANITY FAIR UK:

Nedense Jennifer Lawrance’ten pek hazetmem. Tabii, derginin kapağında bir milyon erkeğin ona hayranlık duyduğunu okuyunca da, kıskanıp böyle sinirli başlamış olabilirim söze :)

Kendimi tuş etmiş olacağım belki; ama bu kapağı ben çok sevdim. Neden derseniz; bu kapağın kadınları en etkili bir biçimde fotoğraflamasıyla bilinen Ellen Von Unwerth imzasını taşıması bile yeterli bir sebep. Bunun yanı sıra, Vanity Fair, her zaman bilgilendirici olması ve entelektüel düzeyde beni doyurması adına sevdiğim dergilerdendir.

V MAGAZINE:

Her yerde Kristen var! Peki buna karşı mıyım? Asla. Çünkü yükselen bir oyuncu. Kariyerinde emin adımlarla, rotasını bozmadan ilerleyebiliyor. Bir stylist ile çalışıp çalışmadığını bilmiyorum; ancak ne şekilde olursa olsun, çarpıcı bir stil yaratamaya başladığı aşikar.

V Magazine de kendisinin bu özelliklerini es geçmeyerek, İlkbahar/ Yaz 2013 sayısının kapağına taşımış Kristen’ı. Üstelik Inez&Vinoodh objektifinde ve Kate Upton, Julianne Moore gibi nefes kesici kadınların olduğu bir sayıya… Çekime sadeliğin ve bir tutam rocker ruhunun hakim olduğunu söyleyebilirim; çünkü siyah ve beyazın sıkça tercih edildiği bir styling ile yansıtılmış Kristen.

2013 Şubat Ayı Dergileri Vol.1 yazısına okumak için…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?