Milyonları peşinden koşturan, kaliteli ve büyük bütçeli yapımlarla altın çağını yaşayan televizyonda bu aralar birbirinden sürükleyici ve başarılı yeni diziler var!

İşte nefes nefese izleyeceğiniz dramalar,  fantastik diziler ve kahkahalara boğulacağınız komedilerle yeni diziler…

Yeni diziler bir yana, eski hit yapımları izlemek için de henüz geç değil! Eksiklerinizi tamamlamak için bu listemize tıklayın.

***

Kaçırmamanız Gereken Yeni Diziler

Mindhunter | Netflix

Yıllar önce yine bir Netflix yapımının altında David Fincher’ın imzası olacağını öğrendiğimizde, henüz “televizyonun altın çağının” ilk yıllarındaydık. “House of Cards” tüm dünyada fırtınalar koparmış, Fincher kalitesindeki yönetmenlerin de televizyonda yer alabileceğini ve bunun kalitelerini düşürmediğini anlamıştık. Fincher, bu kez 2007’de çektiği “Zodiac”ı anımasatan bir diziyle karşımızda. Gerçek olayları yansıtan Mindhunter’da iki FBI ajanı, soğukkanlı katillerle, yaratıcı yöntemler ve bulmacalarla kafayı bozmuş suçlularla röportajlar yapıyor, psikanalitik bir araştırmaya imza atıyor, bugünlerde “seri katil” dediğimiz terimi literatüre kazandıracakları çalışmalarını yürütüyorlar. Başrollerde Jonathan Groff ve Holt McCallany var…

 

Big Little Lies | HBO

Sinema filmleriyle hayranlık duyduğumuz bir diğer yönetmen, Kanadalı Jean-Marc Vallée de televizyonun altın çağında ekranlara uğramadan edemeyenlerden… Geçtiğimiz Eylül ayında En İyi Mini-dizi dahil 8 dalda Emmy Ödülü kazanan “Big Little Lies”, Liane Moriarty’nin romanından uyarlanan bir aile dramı. Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley’nin başrollerini paylaştığı 7 bölümlük dizide aynı zamanda Alexander Skarsgård, Adam Scott ve Laura Linney gibi yıldızlar da rol alıyor. Yalanlarla, tehlikeli entrikalarla ve banliyö skandallarıyla süslü bu dizide muhteşem performanslar izleyeceksiniz.

 

7 Yüz | BluTV

Sıradaki dizimiz Türkiye’den… BluTV’nin 7 bölümlük dizisinde her bir bölüm kendi hikâyesine sahip ve odaklandığı karakterin en karanlık anlarını anlatıyor. Dizinin her bir bölümü “Peki ya küçük sandığımız günahlarımız o kadar da küçük değilse?”, “Peki ya tanışmadan önce kaç kez ve nerede karşılaşmış olduğumuzu bilebilseydik?” ya da “Peki ya aşk ilaçla bünyeden atılabilen bir hastalık olsaydı?” gibi sorular soruyor. Tunç Şahin’in yazdığı ve dört bölümünü yönettiği 7 Yüz’ün diğer yönetmenleri ise Umut Aral, Alphan Eşeli ve Ceylan Özgün Özçelik.

 

American Gods | Starz 

Ünlü yazar, yaratıcı dünyasıyla milyonları peşinden sürükleyen Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan bu dizi, hapishaneden yeni çıkmış Shadow Moon adlı adamın yaşadığı fantastik olaylara odaklanıyor. Shadow Moon, özgürlüğüne kavuşur kavuşmaz Bay Wednesday adlı adamla tanışan ve kendini Yeni Tanrılar ve Eski Tanrılar arasındaki bir savaşın ortasında buluyor. Ricky Whittle, Emily Browning ve Crispin Glover gibi genç isimlerin başrolünde yer aldığı dizinin kadrosunda usta oyuncu Ian McShane de yer alıyor.

 

Better Things | FX

Louie’de rol aldığı bölümlerde tanıyıp hayran kaldığımız oyuncu Pamela Adlon’un Louie C.K. ile birlikte yarattığı dizi, komedi ve dramayı harmanlıyor. Hollywood’da tutunmaya çalışan üç çocuklu bir bekar anne olan Sam Fox’un yaşamını işleyen dizi hayat ve aile üzerine komik ve hüzünlü anları biriktiriyor.

 

The Deuce | HBO

Sizi 1970’lerin New York’una götürecek bu dönem dizisi, kentteki porno endüstrisi ve fuhuş ortamının dönüşümüne odaklanırken birbirinden ilginç karakterler yaratıyor. James Franco ve Maggie Gyllenhaal’un başrollerini paylaştığı dizide kamusal alanda, kimseye aldırış etmeden icra edilen bu iki sektörün polis denetimine girmeye başlamasıyla geçirdiği evrime tanıklık ediyoruz.

 

The Good Fight | CBS

Bildiğiniz gibi ekranların en sevilen dramalarından “Breaking Bad”in bitmesinden kısa bir süre sonra dizinin mirası bir spin-off ile, “Better Call Saul” ile sürmüştü. Bir diğer sevilen drama “The Good Wife” da sona erdikten kısa bir süre sonra ekranlara bir spin-off ile döndü: “The Good Fight”. “The Good Wife”ın neredeyse her sezonu ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde aday gösterilen Christine Baranski’yi bu kez başrolde yer aldığı dizide, “The Good Wife”ın Alicia Florrick’inin avukatlık bürosunun ortaklarından Diane Lockhart’ın yeni bir büro kurma mücadelesini izliyoruz.

 

The Good Place | NBC

Aslında bu yıl ikinci sezonuyla karşımızda olan “The Good Place”, büyük çıkışını ilk sezon finalindeki akılalmaz ‘twist’ sayesinde yapmış, yeni sezona birçok yeni hayran izleyici ve yine şaşırtıcı gelişmelerle dolu mizahı bol, yaratıcılığı bol bir senaryoyla merhaba demişti. “Parks and Recreation”, “The Office” ve “Brooklyn Nine-Nine” gibi dizilerin ardında imzası olan yazar ve yapımcı Michael Schur’un elinden çıkan “The Good Place”, ölümden sonrasını konu alıyor. Basitçe cennet ve cehennem yerine ‘iyi yer’ ve ‘kötü yer’in bulunduğu bir ahiret modelinde, gözlerini ‘iyi yerde’ açan Eleanor, bir yandan aslında buraya ait olmadığı gerçeğini gizlemeye çalışırken, bir yandan da iyi bir insan olmanın anlamını irdeliyordu. Kahkahalarla izleyeceğiniz komedinin başrolünde Kristen Bell yer alıyor.

 

Riverdale | The CW

Archie Comics imzalı çizgi roman serisinin televizyon uyarlaması olan Riverdale, “Gossip Girl” ve “Twin Peaks” arasında bir yerde konumlanıyor. Karanlık ve gizemli bir suç dünyasını popüler bir gençlik dizisi formatında sunan dizi, Riverdale adlı kasabada 4 Temmuz’da işlenen bir cinayetin ardından başlayan okul yılında yaşananları konu alıyor. Dizide yeteneklerini keşfetmenizi bekleyen birçok genç oyuncu rol alıyor.

 

Will and Grace | NBC

1998-2006 yılları arasında yayınlanan 8 sezonu boyunca oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan sit-com Will & Grace, sit-com’ların modası geçmesine rağmen yeniden ekranlara döndü ve aynı başarıyı yakaladı. New York’ta bir daireyi paylaşan eşcinsel avukat Will ve heteroseksüel iç mimar Grace’in yaşadığı komedi dünyasına kamerasını çeviren Will & Grace’in tüm sevilen karakterleri aynı coşkuyla 10 yıldan sonra yeniden karşınıza çıkacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN