Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk, Adamlar Yapıyor seçti. İşte karşınızda son zamanların en iyi reklamları!

Uncle Drew: Chapter 2:

Pepsi ve Kyrie Irving, ilk reklam filmi ile milyonları konuşturan ve özellikle de basketbol fanlarını coşturan Drew Amca‘yı ikinci bir filmle geri getirdi:

Adamlar Yapıyor’un yorumu: “Şunu bizim burada bir halı sahada yapsak şahane olur. Alex’e bir makyaj, Fernandes de olur. Halı sahada iki üç piçin aklını alsa çok eğleniriz.”

Axe Güney Afrika’nın Facebook İçeriği:

Axe Güney Afrika, Facebook sayfasında güncel bir içerikle Amerikan Başkanlık Seçimleri’ni en doğru şekilde değerlendirmiş:

Adamlar Yapıyor’un yorumu: “Markalara anlatılması gereken şeylerden biri de bu. Her ay sayfalarında neler yazılacağının listesini istemektense ajanslarının yaratıcılığına güvenip, anı yakalayabileceklerine inanmak en verimlisi olacak.”

Bodyform’un Facebook Yorumuna Video ile Cevabı:

Hijyenik ped markası Bodyform, muhtemelen markayla dalga geçme amacıyla bir erkek kullanıcının yazdığı Facebook yorumunu en iyi şekilde değerlendirerek bir viral videoya dönüşebilecek bir işle cevaplamış:

Adamlar Yapıyor’un yorumu: “İşte yukarıdaki iş tam anlamı ile sosyal medya 101 değerinde. Seyredince direkt bir krediyi cebinize koydunuz sayın. İnternet denilen nane televizyona benzemiyor. Risk alacaksın, markanı bir insan gibi göstereceksin. Espri anlayışın olacak ve “aman markaya zeval gelmesin” korkusunu bir kenara bırakacaksın. “Aman ya sayfamızda küfür ederlerse, ya markamız hakkında kötü bir kelam ederlerse” korkusunun ecele faydası yok. ”

Red Stripe Lager’ın Müzik Dolu Marketi:

Red Stripe Lager, Londra’da bir marketi eğlenceli bir kampanyaya dönüştürmüş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Türk bakkalımızın konuya ne kadar hakim olduğuna bir bakalım; kırk yıllık reklamcı, bir outdoor üstadı, bir şakacı, bir pazarlamacı. İşin ne kadar iyi çalıştığını adamın yüz ifadesinden ve gururundan anlayabiliyoruz. Ya da o gülüş “eheheh cukkayı indirdim, bu ay satış yapmasam da olur” anlamına da geliyor olabilir.”

theMagger’da Adamlar Yapıyor Röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?