Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Çukur Kapattıran İş

Rusya’daki ura.ru adlı websitesi, ülkenin en büyük kentlerinden birinin en önemli sorunu olan yollardaki çukurları kapattırmak için gerilla yöntemlere başvurmuş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Sosyal sorumluluk sahibi gerilla kampanya, seviyorum böyle cin fikir çıkartan insanları. Hem iyi fikir hem de yarar sağlayan kampanya.

“Santa for your vagina”

Regl sancılarıyla yeni tanışan genç kızları hedefleyen Hello Flo, dünya genelinde göz önüne konmaktan çekinilen bir konuda başarılı bir kampanyaya imza atmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Regl olmanın utanılacak, saklanılacak, gizli saklı yapılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Çocuk yaştakı kızların ağızlarının ortasına atılan tokatla tanışmalarındansa, regl ve türevi durumlarla bu şekilde haşır neşir oluyor olmasını kesinlikle tercih ederim.

Şekerbank’ın Rusları Sahada!

Şekerbank’ın “enerjimizi dışarıdan satın alıyoruz” söylemli reklam filmleri, bu kez banka müşterileri için hazırlanan bir sürprizle devam ettirilmiş:

Adamlar Yapıyor’un Notu: İşte cast varmış ama büyük bölümü gerçek müşteriymiş, ayrıca Cumartesi değil direkt mesai saatleri içinde çekilmiş.

Londra’da Bir Amerikan Teknik Direktör

Amerikan televizyon kanalı NBC, İngiltere futbol ligini yayınlayacağını oldukça komik bir skeçle duyurmuş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Sesli güldüm… Olayımız İngiltere liginin NBC’de yayınlanacak olması, bunu duyuralım demişler. Ben bile duydum.

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.7…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?