Erkek stili diyince aklınıza sadece klasik takımlar, tek renk tasarımlar ve düz beyaz gömlekler geliyorsa sizi bir an önce Andrea Pompilio ile tanıştıralım. İtalyan tasarımcı, erkek stilini baştan yaratıyor ve sıradışı tasarımlara imzasını atıyor. Sonbahar-Kış koleksiyonuna bir göz atın deriz.

1973’te İtalya’da doğan Andrea Pompilio, yaratıcı bir ortamda büyüdü. Annesi ressam, babası ise mimar olan Pompilio, çocukluğunu anneannesinin mağazasında geçirdi ve 8 yaşında tasarımcı olmaya karar verdi. Moda tasarım bölümünden diplomasını aldıktan sonra master eğitimini almak üzere Marangoni’ye gitti. Mezuniyetinden hemen sonra moda dünyasına adım attı ve İtalyan inceliğini, uluslararası görüşünü ve yeteneklerini geliştirdi. Alessandro Dell’Acqua, Prada, Calvin Klein ve Yves Saint Laurent gibi uluslararası markalar ile çalıştı. 2011-2012 Kış sezonunda kendi adını verdiği ilk erkek koleksiyonunu yarattı. Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu için ilham kaynağı balta girmemiş ormanların büyük şehirle buluşması oldu. Andrea Pompilio’ya göre mükemmel stil, İtalyan burjuva sınıfının klaslığı ile rock’n’roll’un vahşi enerjisinin karışımından oluşuyor. Koleksiyonları sokak modasını baz alırken, İtalyan ve Fransız burjuva sınıfının rock’n’roll görünümüyle buluşuyor.

Hayatımızdaki siyahlara bir cevap olarak Andrea Pompilio koleksiyonlarına her geçen sezon daha çok renk katan tasarımcının sıradışı parçalarını shopigo.com‘da bulmak mümkün.

Shopi go

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?