Karaköy’de Kılıç Ali Paşa Mescidi sokaktayım bugün. Her beğeni ve isteğe hitap edebilecek farklı farklı mekanlarla dolu bu sokakta, hamburger isteyen Baltazar’a, canı leziz pizza çeken Komodor’a, kahve keyfi yapmak isteyense Coffee Sapiens, Muhit ya da Pim’e gidiyor. Bu kadarla da kalmıyor, adını yazamadığım bi sürü güzel mekan var burada, apayrı özelliklere sahip. Lezzetli tatlılarla dolu Bir bakery shop’un eksik olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunız çünkü taptaze bi’ yer hemen köşede durmuş bizi bekliyor: Dandin Bakery…

image (3)

Kapısını gördüğünüz an, içeri adım atmak isteyeceğinizi garanti edebileceğim bir mekan, büyükçe bir kapı Karaköy’ün yeni gözdelerinden Pim’in hemen karşısında. içeri girdiğimiz anda dikkati çeken ferahlık ve sadelik diyebilirim. Dekorasyondaki bu ferahlık su yeşili rengindeki sandalye ve masalardan da olabilir, yüksek mi yüksek tavanından da.

image (1)

Hemen sağa gözümüzü çevirdiğimiz alanda kocaman bir set ve üzerinde kendi yapımları çeşit çeşit ekmek ve tatlılar… Özellikle İncirli ve fındıklı ekmeklerinden kesinlikle deneyeceğim. Çeşitli özel organizasyonların da yapıldığu Dandin Bakery’de kalabalıkları ağırlayabilecek bir hal hakim. Ben gittiğimde o akşam böyle özel bi’ organizasyon olduğunu öğreniyorum ve ancak kahve içebiliyorum; ama genel bir bilgi verecek olursam Dandin Bakery’de farklı kahvaltılıklar mevcut. Tahinli elmalı french tost, gelincik balkabağı karadut gibi reçel çeşitlerinin yanı sıra klasik çeşitler de var. Bir süre sonra pancarlı hamburger, humuslu hamburger gibi çeşitler de var olacakmış, ayrıca akşamları pizza çıkacağına dair duyumlar aldım. Özellikle pancarlı hamburgerini denemek ve kahvaltı  için yeniden buraya gelmek üzerine kendi kendime söz veriyorum:) Siz de gelin, görün derim!

image (2)Dandin Bakery Adres: Kılıçalipaşa Mescidi Sok. No:17/A Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN