Cuma ve Cumartesi günkü konser ve partilere yetişmeye kalksak, inanın ben üçüncü mekanda “stop” deyip evimin yolunu tutarım. Lansmanı ve konseri bol bir haftanın kapanışı da ancak böyle olurdu haliyle.

18 Ocak Cuma

Ghetto the Party with İpek Atcan @ Ghetto

Uzun yılların arkadaşı olup bir dönemde beraber çalıştığım İpek Atcan, Ghetto’yu Cuma gecesi saat 23:00 itibariyle ele geçiriyor! İyi bir müzik zevki olduğuna birebir şahit olduğum İpek’in seçtiği parçalar eşliğinde eğlenebilir, Vera ve gecenin diğer sürpriz performanslarıyla da canlı müziğin keyfini çıkartabilirsiniz. Siz rock’n roll bir partiye hazır olun, benden söylemesi…

Jack Friday @ Nar Pera

Taksim’de sıklıkla ziyaret ettiğim, evden ve işten sonraki evim haline gelen Nar Pera, Cuma gecesi Tolga Akyıldız ve Nadir Duman DJ’liğinde Jack Friday’e ev sahipliği yapacak. İnsan arkadaşının DJ’liğini şimdi nasıl anlatabilir ki? Tolga da, Nadir de set’in başına geçince o gecenin eğlence dolu olmaması imkansız bir hale geliyor. Benden söylemesi siz ne yapıp edip bu partiye uğrayın. Güzel müzik garanti, eğlence garanti, mekan da bir girdiğinizde çıkmak istemeyeceğiniz türden. Daha ne olsun?

Alp Ersönmez “Cereyanlı” @ Nublu İstanbul

Cuma gecesinin bir diğer kaçmaz etkinliği, benim de sıkı sıkıya takip ettiğim Alp Ersönmez “Cereyanlı” konseridir. Birkaç konsere daha gidersem sanırım demirbaş izleyici unvanına sahip olacağım.:) Cazın elektronik ile birleştiği ve bir an için bile temposunu düşürmeden dans ettiren “Cereyanlı”nın yakın bir tarihte albümü de çıkacak. Albüm öncesi şarkıları canlı canlı yerinde dinlemek için bence Nublu İstanbul’daki yerini alın. Sıkılmak gibi bir ihtimaliniz yok!

 

19 Ocak Cumartesi

Athena @ Jolly Joker

Cumartesi gecesi için hem eğlenmek, hem doyasıya müzik dinlemek, hem de kendinizden geçercesine olduğunuz yerde de olsa dans edip zıplamak istiyorsanız buyurun sizi Athena konserine alalım. Eksik anlatımım var, fazlasını siz de konsere gidip tamamlayın bence. İlk çıktıkları günden bu yana Türkiye’nin en iyi konser grupları arasında yer alan Athena’nın konseri kaçmaz cinsten.

Burn presents: M.A.N.D.Y. @ Indigo

2005 yılından bu yana bizi dans ettiren Alman ikili M.A.N.D.Y., bir kez daha Indigo’yu ele geçirmeye geliyor. Cumartesi gecesi DJ kabinde neler olur, nasıl ritimler duyulur şimdiden kestirmenin zor olduğunu söyleyebilirim sadece. Ufak bir tavsiye, planınız M.A.N.D.Y. olursa, gün içerisinde fazla yorulmayın zira bu ikili sizi çok ama çok dans ettirecek!

Club Bangkok @ Babylon

Çok çılgın bir gece yaşamak ister misiniz? Her an her şeyin olabileceği gibi hiç de bir şey olmayıp usluca müzik de dinleyebilirsiniz. Her şey Club Bangkok üçlüsünün o andaki hissiyatına bağlı! Yaratıcılıkta sınır tanımayan ve sadece etkinlik tanımlamalarıyla bile insanı coşturan Club Bangkok üçlüsü kendileri yetmiyormuş gibi bir de Kaan Sezyum’u önlerine katıyorlar ve Babylon’u istilaya hazırlanıyorlar. Benden bu kadar!


123 @ Nublu İstanbul

Hala 123 izlemediyseniz ya da dinlemediyseniz ve Cumartesi gecesi için hala ne yapacağınızı düşünüyorsanız Nublu’ya doğru rotanızı kırabilirsiniz. Dilara Sakpınar, Berke Can Özcan, Feryin Kaya ve Burak Irmak’tan kurulu 123, Cumartesi gecesini sakin bir şekilde müzik dinleyerek geçirmek için ideal bir tercih olur.

20 Ocak Pazar

Damien Hirst Spin Paintings @ Portakal Sanat ve Kültür Evi

Çağdaş sanatın en popüler ismi olarak hafızalarımıza kazınan Damien Hirst, Portakal Sanat ve Kültür Evi’nin yoğun bir çalışması sonucunda ilk kez solo sergisiyle İstanbul’da. Tate Modern’in en çok ziyaretçi çeken solo sergisinin sahibi olan Hirst’ün çalışmalarını görmek için Pazar gününüzün birkaç saatini ayırmanızı öneririm.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?