Sürücüye muhteşem bir sürüş deneyimi yaşatırken, aynı zamanda hibrit sürüşün çevresel ve ekonomik faydalarını sunan Hyundai IONIQ Hybrid ile geçtiğimiz hafta iki günümü geçirdim. Öncelikle sessizliği, iç tasarımı, yol tutuşuna hayran kaldığım IONIQ ile yaşadıklarımı sizin için yazdım.

Hyundai Ioniq

Bu anımı paylaşarak yazıma başlamak istiyorum: IONIQ’e ilk defa binip motoru çalıştırmak için “Start Engine” tuşuna bastığımda otomobilin sessizliğine inanamadım ve bir saniyeliğine çalışmadı sandım. Yanımdaki arkadaşlarımla hayatımızda ilk defa bu kadar sessiz bir araba gördüğümüzü konuştuk. IONIQ, yeni hibrit teknolojiyi bize sunuyor. O yüzden tahmin ettiğinizden de sessiz, tutumlu ve çevre dostu!

 Hyundai Ioniq

Öncelikle IONIQ’in iç kısmından bahsedelim. Modern çizgilerle tasarlanmış Hyundai’nin yeni modelinin içi çok ferah; direksiyonu oldukça konforlu. İç hacmi gayet geniş, ki bu benim gibi köpeği olan, bu sebeple tüm yurtiçi tatillerine arabayla giden biri için çok önemli! 7″ dijital göstergesi sayesinde araba içerisinde olan biteni rahatça görebiliyorsunuz. 8″ LCD ekran, navigasyon, müzik, radyo, özel hibrit ekranı gibi fonksiyonlar, bu teknoloji harikası otomobilde mevcut. IONIQ’te akıllı telefonlar için kablosuz şarj sisteminin olması beni ne kadar sevindirdi anlatamam. Artık kablo derdi, “araba şarj aletinde problem çıktı” paniği olmayacak!

Hyundai Ioniq

Hassas 6 ileri çift kavramalı şanzıman, hızlı ve sportif vites değişimi sağlayan IONIQ’in dinamik ve eğlenceli sürüşüyle İstanbul’da Ortaköy-Belgrad Ormanı-sahil yolunda gezdiğim her andan ciddi anlamda keyif aldığımı söylemeliyim. Otomobili kullanırken, kendisinin güçlü ve dengeli olduğunu hemen anlıyorsunuz. Bunun nedeni, yüksek mukavemetli çelik ve hafif alüminyum malzemelerinden yapılmış olması.

Hyundai Ioniq

IONIQ’in çevre dostluğu, yalnızca Hybrid teknolojisi ile sınırlı değil. İç tasarımda da akıllıca kullanılan çevre dostu malzemeler kullanılmış. Tavan döşemesi, halı, kapı pervazı ve iç tasarımında kullanılan organik kumaş ve geri dönüştürülmüş plastik gibi malzemeler, IONIQ’in çevreye ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Dokunması oldukça keyif veren bu yüzeyler ve kumaşlar, şeker kamışı ve volkanik taşlar gibi malzemelerin yenilikçi kullanımı sonucunda elde edilmiş.

Hyundai Ioniq

Bildiğiniz gibi Avrupa’da Hybrid araçlara geçiş yaygın bir şekilde başladı; Türkiye’nin de bunu takip edeceğini biliyorum. Çünkü Hyundai IONIQ Hybrid, yukarıda konuştuğumuz gibi çevre dostu oluşu, sessizliği, düşük şehir içi yakıt tüketimi ile kesinlikle yakın geleceğin teknolojisi. Hyundai, alternatif yakıtlı otomobiller segmentinde son derece kaliteli bir modelle Türkiye pazarına giriş yaptığı için şanslıyız!

Screen Shot 2017-07-16 at 23.03.18

Modern ve çarpıcı tasarımı sayesinde gönlümü fetheden Hyundai IONIQ Hybrid’i iç tasarıma önem veren, sessiz ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamak isteyen, çevre konusunda farkındalık yaratmak isteyen herkese öneriyorum.

Hyundai Ioniq

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Herkese sevgiler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN